تبليغات در ياد بگير دات كام

 بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت 

 

مدیری مودب باشید

مدیران بخوانند

مدیری مودب ولی قدرتمند باشید

 

بعضی ها فکر می کنند مدیر خوب بودن یعنی های و هوی کردن و بد بیراه گفتن به همه و همه را ترساندن اما حقیقت غیر از این است.

من عاشق شعار شرکت وودافون هستم:" آیا فوق العاده نیست اگر کسی کاری کند که احساس کنید فردی خاص هستید؟"

فکر می کنم همه از اینکه با توجهی خاص با ما رفتار شود احساس فوق العاده ای خواهیم داشت. خوب چطور است شما دلیلی برای احساس خوب دیگران باشید یا بخاطر کاری که انجام داده اند به آنها احترام بگذارید؟ نه کاری که فوق العاده بوده بلکه کاری که وظیفه آنها بوده است.

من مطمئنم که شما این جمله را شنیده اید " با دیگران آنگونه رفتار کن که دوست داری با تو رفتار شود." با افرادی که در اطراف شما هستند به خوبی رفتار کنید. هر بار که با دیگران برخورد دارید به خاطر آورید که یک لبخند، دست دادن به گرمی، یک چشمک، دست به پشت او کشیدن با محبت، یک دست بلند کردن و... هر کدام نشانی از ارزش و احترامی است که برای طرف مقابل قائل هستید. اغلب تمایل داریم به خود تلقین کنیم این حرکات اثری در کار ها ندارد. کمی به آن فکر کنید احتیاج به توضیحات من ندارد مطمئن هستم که با من هم عقیده خواهید بود.

بله افرادی هستند که احتمالا فقط یکبار با آنها روبرو خواهید شد و دیگر آنها را نخواهید دید و شاید تشکر شما تاثیری زیادی هم نداشته باشد. اما با این حال هنوز باید سعی کنیم به آنها احترام بگذاریم. ما به عنوان مدیر باید به همه از صمیم قلب احترام بگذاریم و هیچگاه به نفراتی که با آنها کار می کنیم از بالا به پایین نگاه نکنیم. به عنوان مدیر یک تیم باید با تمام افراد تیم خود توافق داشته باشید. هر کسی همراه با وظیفه اش مانند قطعه ای از یک پازل است وقتی آن تکه از پازل را از دست بدهید تصویر شما کامل نخواهد شد. هنگامی که روز خوبی ندارید و با کسی که در حال نظافت است یا هر کسی مانند او ربرو می شوید فقط به خاطر بیاورید او چه کار سختی را انجام می دهد آنگاه به او احترام بگذارید!

بسیار پیش می آید که ما با افرادی روبرو می شویم که خشمگین هستند و روی اعصاب ما پا می گذارند در حالیکه مقصر ما نیستیم. در این هنگام  با نا امیدی، بدخلقی و فشار زیادی که احساس می کنید تمایل زیادی به فریاد کشیدن خواهید داشت حتی می خواهیم به کسی که اعصاب ما را به هم ریخته است بد و بیراه بگوییم. اما در این حالت که طرف مقابل یا اطرافیان ما در حالت خوبی نیستند کمی تحریک کردن آنها کافی است تا آتشفشان خشم آنها فوران کند. گذشته از این رفتار تند شما مشکلی را هم حل نمی کند و نباید در این هنگام عصبانیت خود را روی دیگری خالی کنید.

بگذارید برایتان موضوع را روشن کنم با ادب بودن به این معنا نیست که مانند ماست باشید! اگر هر یک از اعضای تیم شما کاری را که برای آن در نظر گرفته شده است نمی تواند انجام دهد باید او را با فرد دیگری جایگزین نمایید اما با حفظ احترام و آبروی او نه در میان جمع بلکه باید به صورت خصوصی با او صحبت کنید. من معتقدم که مودب بودن نشانه ای از قدرت است ونه صعف.

قوی باشید و کنترل احساسات خود را بدست گیرید و انرژی خود را در مسیر درست هدایت کنید. به شما قول می دهم به آن سختی ها هم که فکر می کنید نیست.

نوشته: بوپش داوان

ترجمه: علی یزدی مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: