تبليغات در ياد بگير دات كام

        

 

برای مشاهد مطلب لطفا روی این لینک کلیک کنید.

 از بهترين ابزار استفاده كنيد.

از سلسه مقالات هنر پول در آوردن

در انتخاب كارمندان بايد بسيار دقت كنيد تا بهترين ها را بدست آوريد. بدانيد كه هيچگاه ابزارهاي بسيار عالي و بدون عيب و نقص بدست نخواهيد آورد كه همه مشكلات شما را رفع كند و بتوانيد به راحتي و بدون هيچ دردسري با آن كار كنيد. و در اين ميان هيچ ابزاري مانند نيروي انساني خاص و مفيد نيست. و اگر فرد مفيدي و با ارزشي را استخدام كرده ايد بهتر است او را نگه داريد. او هر روز چيزهاي جديدي مي آموزد و با تجربه اي كه بدست مي آورد سودش نصيب شما مي شود. چنين فردي امسال با ارزش تر از پارسال است. اگر فردي مدت طولاني خوب كار كرده است اين نوع كار كردن برايش عادت مي شود و در آينده هم با صداقت براي شما كار خواهد كرد.

اگر با گذشت زمان براي او ذهنيتي پيش آمد كه بدون او كار شما پيش نمي رود و حقوق گزافي از شما درخواست كرد بگذاريد برود هر گاه من با چنين كارمندي روبرو مي شوم بدون ترديد او را ترخيص مي كنم. به اين دليل كه اولاً به او بفهمانم كه جايگاهش به راحتي قابل جايگزيني است. دوم اينكه اگر كسي فكر كند فردي يكتاست و هيچكس نمي تواند جاي او را بگيرد چنين شخصي در حقيقت هيچي نيست!

اگر ممكن بود او را نگه مي داشتم تا از تجربه اش استفاده كنم. يك عنصر مهم در يك كارمند مغز اوست. شما كارهاي زيادي را ديده ايد كه حاصل دستان هنرمندي است و اگر فكر و ذهن او نباشد اين دست ها چنين ارزشي نداشتند. آقاي بيچر اين حرف ها را در اين عبارت به اي شكل بيان مي كند.

كارمندي خدمات خود را اين گونه بيان مي كند. «من يك جفت دست براي كار كردن دارم ولي يكي از انگشتانم فكر مي كند.» صاحب كار در پاسخ گفت:« خيلي خوب است.» مرد ديگري مي آيد و مي گويد:«من يك جفت دست براي كار كردن دارم و دو انگشت براي فكر كردن» صاحب كار خواهد گفت: «اين بهتر است.» و سومي وارد مي شود و مي گويد: «همه انگشت ها و دستان من فكر مي كنند.» اين هنوز بهتر است. و در نهايت فردي جلو مي آيد و مي گويد: من همچنان كه كار مي كنم درباره آن فكر مي كنم» اينجاست كه صاحب كار خواهد گفت: «تو همان كسي هستي كه من مي خواهم.»

افرادي كه هم با تجربه هستند و هم از فكر خود استفاده مي كنند با ارزشترين كارمندان هستند و به راحتي نمي توان براي آنها جايگزيني پيدا كرد. و هم براي آنها و هم براي شما بهتر است كه حقوق و مزاياي بهتري بگيرند و اختلاف مزاياي آنها بايد منطقي باشد. براي اين منظور مي توانيد به مرور زمان با توجه به عملكرد آنها خقوق و مزاياي آنها را افزايش دهيد.

ترجمه: علي يزدي مقدم

مطالب مرتبط:

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

 

آگهي ها | تبليغات در ياد بگير دات كام