چطور ساعت "اصلی" یا "کپی خوب" خریداری کنیم؟

 

در کشور ما خیلی از افراد هستند به دلیل دوست داشتن برندی خاص و ناتوانی در پرداخت هزینه محصول اصلی آن شرکت به خرید نمونه کپی محصول رو می آورند که البته  شباهت بسیار زیادی به محصول برند مورد نظر دارد.
 

ساعت مچی یکی از این محصولات است و ما قصد داریم در این مقاله تنها به این محصول بپردازیم که نمونه های اصلی بعضی از برندهای آن بسیار گرانقیمت هستند که تهیه آن برای تمام اقشار جامعه مقدور نمی باشد و ناچار به استفاده از مدلهای کپی ساعت های آن شرکت ها هستند.
 


 

 

دردسر فروش ساعت مچی های اصلی
 

شاید خیلی از شماها تا به حال این حس را داشته اید که فروشندگان ساعت های اصلی دوست دارند با بزرگ جلوه دادن و با اعتبار بودن فروشگاه خود به مشتری بقبولانند که ساعت عرضه شده توسط ایشان اصلی است و مطمئن نیستند که محصولشان این اطمینان را به مشتری میدهد که یک ساعت برند است نه یک ساعت High Copy! البته منظور ما از این نوشته بی ارزش بودن ساعت های تولید شده توسط کمپانی های به نام نیست بلکه  این نشان می دهد که صنعت در ساخت ساعت کپی چه پیشرفت قابل توجهی داشته تا آنجا که محصول اصل برابر ساعت های کپی برتری قابل لمسی برای مصرف کنندگان نخواهد داشت و فروشنده باید این برتری را القا کند.
 


 


 


 

اما نکته اینجاست که فقط در خرید ساعت اصلی باید دقت کرد که خدایی نکرده با هزینه ی خیلی بالا گرفتار فروشنده ی بی انصاف نشویم و ساعت طرح را جای اصل نخریم؟
 

خیر اصلا این طور نیست و اکثر مقالاتی که تا به حال در مورد "روشهای تشخیص ساعت اصل از طرح" خوانده اید 30 درصد تبلیغات و 70 درصد مواردی نه آنچنان مهم تا تبلیغ به چشم نیاید, زیرا در کشور ما معامله کردن و خرید یک هنر است که نزد اکثر هموطنان هست, مشتریان وقتی قرار است ساعت اصلی بخرند میدانند از کجا خریداری کنند و به چه نکاتی توجه کنند و البته می دانند فروشنده راهی برای این که در آینده از تعهد خود سرباز زنده ندارد, پس موظف است بابت هزینه ای که مشتری پرداخت می کند ساعت اصلی به ایشان عرضه کند و هنوز فروشهای مزایده ای یا فروشهایی که فروشنده مکان مشخصی نداشه باشد آنچنان گسترش نیافته است.
 


 

خرید ساعت های کپی
 

با توجه به این نکته که در کشور ما تمایل به خرید ساعت اصلی نسبت به ساعت کپی 20 به 80 درصد است میخواهیم روش تشخیص یک ساعت کپی و High Copy را به شما بگوییم. در ساعت اصلی این که بدانید ساعت اصلی است یا خیر تمام دغدغه های شما را برطرف خواهد کرد, اما در ساعت کپی دانستن این که ساعت ساخته شده در کدام کشور است کمکی به شما نخواهد کرد زیرا ساعت کپی هر قطعه اش در یک کشور ساخته شده است و دانستن این موضوع اصلا کمکی به شما نخواهد کرد پس باید به موضوعات دیگری توجه کنید که خیلی سخت تر از خرید یک ساعت اصلی است.
 

بهتر است بدانید تقریباً 99 درصد از بدنه های ساعت مچی های طرح اصلی ساخته شده در کشور چین است که البته کیفیتهای مختلفی دارند و تنها سفارش دهنده ساعت است که به تولید کننده می گوید این ساعت چه کیفیتی داشته باشد. به عنوان مثال شاید ساعت های روکس ساب مارینر را دیده باشید که با قیمت 20 هزار تومان به فروش می رسد و رولکس هایی که تا قیمت 1.8 میلیون به فروش می رسند.


 


 


 

تقریباً تمامی استفاده کنندگان ساعت های طرح اصل با واژه هایی مثل (کپی, های کپی, سوپرهای کپی, گرید وان, A++ و امثالهم) آشنا هستند که البته ما به شما میگوییم که اینها در این صنعت در 90 درصد موارد شعاری هستند و در کشور ما زیاد به این مارکی که روی ساعت می زنند اهمیت داده نمی شود و اکثر هستند فروشندگانی که به فکر فروش کوتاه مدت هستند نه برندینگ و فروش دراز مدت پس شعارها داده و با هر شخص یک بار معامله می کنند و تمام.
 

قصد نداریم موضوع را برای شما خیلی تخصصی کنیم اما بهتر است بدانید بیشترین قطعه ای که در قیمت ساعت طرح اصلی تاثیر گذار است موتور آن می باشد که حدود 10 مدل موتور را می توان برای یک نوع قاب ساعت سفارش داد که هرکدام از آنها ارزش مادی خود را دارند. پس در هنگام خرید ساعت کپی مهمترین نکته ی که باید به آن توجه شود موتور می باشد.
 

اگر اطمینان پیدا کردید که موتور بسیار خوبی روی ساعت نصب شده در 80 درصد موارد اطمینان داشته باشید که بدنه بسیار خوبی هم برای آن ساعت طراحی شده است و سفارش دهنده به کیفیت اهمیت داده است. (شاید سوال پیش بیاید که چطور از کیفیت موتور با خبر شوم؟ ساده ترین راه باز کردن درب پشت و توجه به نوشته های روی آن است, توجه داشته باشید اکثر موتورهای کوارتز که روی ساعت های سوپرهای کپی هستند ساخت شرکت میوتا هستند و در ساعت های اتوماتیک و نمونه های خوب آن طرح سیکو 5 قدیم می باشند)
 

نکته بعدی در تشخیص چگونگی کیفیت ساعت نگاه کردن به ریزه کاریهای ساعت می باشد که در ساعت های کم کیفیت به وضوح ناموزونی ها و غیر متعادل بودن طراحی به چشم میخورد و این دلیلی ندارد به جز استفاده از قالبهای ارزان قیمت و بی کیفیت...
 


 


 


 

این مقاله برگرفته از سایت اشرافی می باشد.
 

برای ورود به این سایت اینجا کلیک کنید.
 


 

 

 تبليغات در ياد بگير دات كام | سفارش تبليغ | آگهي ها