نرم افزار CRM، مزایا و معایب

نرم افزار CRM

1- CRM چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM) تمام تکنیک ها و ابزارهایی که برای ارتباط با مشتریان و مشتریان احتمالی استفاده شده به صورت یکجا می­آورد. بنابراین ما ارتباط با مشتری را به طور درونی با همکاران یا شرکای تجاری اداره نمی­کنیم.

در شرایط واقعی، CRM از طریق یک نرم افزار CRM یا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری که SarvCRM یک نمونه نرم افزار CRM داخل ایران است و salesforce نیز یک نمونه بین المللی می باشد، مدیریت می شود که در آن شرکت­ها اطلاعات مشتریان را به شرح زیر آماده می­­کنند : نام خانوادگی، نام، شماره تلفن، آدرس، مکان­هایی که در آن مشتری برای خرید ترجیح می­دهد، ابزارهای پرداخت، میانگین سبد، و غیره. این اطلاعات به شرکت برای تمرکز بهتر مشتری و ارسال پیشنهادات به او، برای ارائه محصولات و خدمات کمک می­کند که با نیازهای او از طریق کاهش هزینه­ها مواجه می­شود.

در درون، این شرکت در موقعیت خود ابزاری است که تمام مخاطبین را به کار می­گیرد. استفاده از این پایگاه داده تماس می تواند گسترده شود. برای تماس با مشتری یا چشم انداز، طیف وسیعی از تکنیک­ها ممکن است به کاربرده شود:

  • تلفن برای رسیدن به بطن موضوع با افراد و برای دریافت توجه مستقیم با یک مبادله واقعا مناسب است. این ابزار شما را قادر به آرایش ذهنتان در مورد نیازها و الزامات مشتری می­کند و استدلال خود را مطابق با آنچه که مشتری می گوید، تنظیم می­کند. با بهره­مندی از آنچه گفته شد، گاهی اوقات آن می تواند برای شکست تلفن گویا و معاون دفتر برای تماس با فرد مناسب ، مشکل باشد.
  • ایمیل یک ابزار دو لبه است. اول از همه، شما باید اطمینان حاصل کنید که شما یک آدرس پستی معتبر دارید که با فرد مناسب سر و کار دارد. سپس، ایمیل باید نه خیلی کوتاه و نه بیش از حد طولانی باشد، و برای جلب توجه دریافت کننده آن مدیریت شود. در نهایت، این ابزاری است که پاسخی خواه فوری خواه غیر فوری نمی­دهد. گفته شده که، بدون جریان توصیف های بی پایان، یک ایمیل می تواند حاوی یک لینک، یک ویدیو معرفی شرکت، محصول و یا خدماتی بهتر از تلفن باشد.
  • تماس مستقیم، همچنین تلفن، دارای مزیت داشتن فرد ایستاده در مقابل شما و دریافت مستقیم توجه او، تنظیم صحبت روی خط با آنچه مشتری یا مشتری احتمالی می­گوید، است. در مورد قرار ملاقات، مزیت آن در برابر تماس با شرکت این است که مشتری و یا چشم انداز تمایل به پذیرفتن او دارد و در نتیجه با عرضه و تقاضا مواجه می­شود.

 

2 - هدف از نرم افزار CRM  چیست؟

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شرکت را قادر به ایجاد یا نگهداری تماس با مشتری یا چشم انداز می­کند. در مرحله اول، این اجازه می­دهد تا شرکت شناخته شود، و محصولات و خدمات شناخته شده آن را ایجاد کند. با این حال، اولین استفاده از نرم افزار CRM  وفاداری مشتری است. با رقابت فزاینده سخت، برای حفظ مشتریان بسیار پیچیده می شود. علاوه بر این، مشتری آزادتر است تا شرکت های همکار، محصولات و خدمات خود را انتخاب کند. بنابراین، برای یک شرکت برای بدست آوردن مشتریان جدید نسبت به حفظ وفاداری آنها، پر هزینه تر است. در واقع، افزایش 5٪ نرخ وفاداری مشتری می تواند از25  تا 100 درصد ارزش مشتریان عادی ، افزایش یابد. علاوه بر این، یک مشتری وفادار همچنین ممکن است نام تجاری و نام شرکت را پیشنهاد کند. نرم افزار CRM  اجازه می دهد تا این شرکت برای همیشه ، برای رفع نیازهای خود، به مشتری معرفی شود،  در صورت امکان این نیازها را پیش بینی کنند و پیشنهاداتی را  ارائه دهند که مشتریان ممکن است حتی در مورد آنها  فکر نکرده باشند. علاوه بر این، مشتریانی که احساس می کنند رفتار خاصی توسط یک شرکت ارائه شده به احتمال زیاد دوباره با این شرکت برای ارائه خدمات به آنها، معامله می­کنند.

مدیریت ارتباط با مشتری ابزاری است که می تواند به عنوان خدمات با کیفیت به کار برده شود. پس از فروش محصول و یا خدمات، ممکن است یک ایده خوب به نوبه خود به مشتری به منظور تحقق بخشیدن رضایت او از انتظارات محصول او و با آنچه به او تحویل داده شده است، وجود داشته باشد. این رویکرد شرکت را قادر به بررسی مسائل فنی، بازاریابی و یا تکنیک های فروش به منظور مطابقت بهتر انتظارات مشتری می سازد ، در مواردی که او از ارائه پیشنهاد برای جبران و ماندگاری معرفی شرکت به زندگی مشتریان نا امید شده است. امروزه، معنی جدیدی از ارتباطات، مانند رسانه های اجتماعی، ابزار خوبی برای بحث، پرورش ارتباط با مشتری و اندازه گیری رضایت او هستند.

 

 

3 - مزایای استفاده از نرم افزار CRM

مزایای استفاده از اجرای یک کسب و کار مناسب نرم افزار CRM  ، زیاد و متنوع است:

  • اول از همه، این نرم افزار راهی مناسب برای گسترش نمونه کارهای مشتری است. از طریق تماس با مشتری­های احتمالی، به احتمال زیاد بسیاری از آنها علاقه مند به فعالیت های شرکت، به محصولات و خدمات می­باشند. واضح است که اگر شرکت فرآیندی را برای رفتن به سمت مشتری آغاز نکند، درنتیجه مشتری به این شرکت نخواهد آمد ، مگر اینکه او یک نیاز خاص و فوری را تجربه کند.
  • به طور طبیعی، نرم افزار CRM مزیت دستیابی به وفاداری مشتری را ارائه می­دهد. همانطور که در بالا گفته شد، وفاداری یک شرکت کم هزینه تر است و مشتری وفادار درخور پیشنهاد حرفه ای شرکت و خدمات آن می­شود. علاوه بر این، این شرکت می تواند کاری را که انجام داده برای مشتریان خود به منظور رویکرد مشتریان احتمالی ترویج دهد. آن همیشه جهت ارائه یک کار به جای تکیه بر تخصص نظری خود ما قانع کننده­تر است.
  • یک نرم افزار CRM  خوب همراه با یک ابزار خوب شرکت­ها را برای داشتن دیدگاه خوبی نسبت به لیست مشتریان و مشتریان احتمالی ، و برای دانستن جایی که در آن با مدیریت ارتباط قرار دارند، هنگلمی که با آنها تماس دوباره ای گرفته می­شود و غیره، تضمین می­کند. علاوه بر این، بینش بهبودیافته مشتری و مشتری احتمالی ارتباط بهتر و هدفمندتری را تضمین می­کند.
  • نرم افزار CRM  افزایش بهره وری را تضمین می­کند. از طریق ایجاد وفاداری مشتری، این شرکت زمان کمتری صرف دستیابی به مشتریان جدید می­کند و بنابراین موجب صرفه جویی زمان در پروژه های دیگر می­شود.

 

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

 

 

4 -  مزایای استفاده از نرم افزار CRM  برای کسب و کار شما چیست؟

CRM  یا مدیریت ارتباط با مشتری یک سیستم است که هدف آن بهبود رابطه با مشتریان موجود، پیدا کردن مشتریان جدید آینده نگر و باز پس گیری مشتریان سابق است. این سیستم را می توان به اثری با نرم افزاری که در جمع آوری، سازماندهی و مدیریت اطلاعات مشتری کمک می کند ،در آورد.

اجرای استراتژی CRM  به نفع هر دو سرمایه گذاری­های تجاری کوچک مقیاس و بزرگ مقیاس  است. اگر شما می خواهید آنچه که مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای تجارت شما است بیابید، برای دانستن نقاط کلیدی بیشتر مطالعه کنید.

بهبود ارتباط با مشتری

یکی از مزایای نخست استفاده از نرم افزار CRM  به دست آوردن رضایت بهتر مشتری است. با استفاده از این استراتژی، کلیه معاملات مربوط به تعمیر و نگهداری، بازاریابی و فروش محصولات شما به مشتریان تان را می توان در یک روش سازمان یافته و سیستماتیک انجام داد. شما همچنین می توانید خدمات بهتری به مشتریان از طریق درک بهتری از مسائل آنها ارائه بدهید و این به نوبه خود به افزایش وفاداری مشتری و کاهش تحریک مشتری کمک می کند. به این ترتیب، شما همچنین می توانید بازخورد مستمر از مشتریان خود را در مورد محصولات و خدمات خود دریافت کنید. همچنین ممکن است که مشتریان شما شما را به آشنایان خود معرفی کنند، هنگامی که شما خدمات مناسب و رضایت بخشی ارائه می­دهید.

 

افزایش درآمدهای مشتری

با استفاده از یک استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری برای کسب و کارتان شما قادر به افزایش درآمد حاصل از شرکت خود تا حد زیادی خواهید بود. با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده، شما قادر به تعمیم کمپین های بازاریابی در یک راه موثر تر خواهید بود. با کمک نرم افزار  CRM، شما می توانید اطمینان حاصل نمایید که تبلیغات محصول برای دستیابی به مجموعه ای متفاوت و با نام تجاری جدید از مشتریان است، و نه آنهایی که از قبل محصول شما را خریداری کردند، و در نتیجه به طور موثری درآمد مشتری تان را افزایش می­دهید.

 

به حداکثر رساندن بیش فروشی و فروش مکمل

یک سیستم CRM اجازه  بیش فروشی می دهد که کار آن ارائه محصولات برتر به مشتریان است  که در گروه مشابه خرید آنها قرار دارد. استراتژی نیز فروش مکمل را تسهیل می­کند که عمل ارائه محصولات مکمل به مشتریان، بر اساس خرید قبلی آنها است. این امر از طریق تعامل با مشتریان و گرفتن یک ایده در مورد خواسته ها، نیازها و الگوهای خرید انجام شده است. جزئیات نتیجه به دست آمده را در یک پایگاه داده مرکزی ذخیره شده که برای همه مدیران شرکت قابل دسترسی است. بنابراین، زمانی که فرصتی در نظر گرفته شد ، مدیران می توانند محصولات خود را برای مشتریان ، در نتیجه به حداکثر رساندن بیش فروشی و فروش مکمل ترویج دهند.

 

ارتباطات داخلی بهتر

متعاقبا استراتژی CRM در ایجاد ارتباط بهتر در درون شرکت کمک می کند. اشتراک گذاری داده های مشتری بین بخش های مختلف شما را قادر به کار به عنوان یک تیم می کند. این بهتر از عملکرد یک نهاد جدا شده است، که در افزایش سودآوری شرکت و توانایی ارائه خدمات بهتر به مشتریان کمک خواهد کرد.

 

بهینه سازی بازاریابی

با کمک نرم افزار CRM، شما قادر به درک نیازها و رفتار مشتری تان خواهید بود ، در نتیجه اجازه می دهد تا شما زمان مناسب برای فروش محصول تان به مشتریان را شناسایی کنید نرم افزار  CRM نیز به شما یک ایده در مورد سود آور ترین گروه های مشتری می­دهد ، و با استفاده از این اطلاعات شما قادر به هدف گیری گروه های بالقوه مشابه، در زمان مناسب خواهید بود. به این ترتیب، شما قادر به بهینه سازی منابع بازاریابی خود کارآمد خواهید بود. شما همچنین می توانید اطمینان حاصل کنید که شما وقت خود را در گروه های مشتری با سودآوری کمتر هدر نمی­دهید.

 

5 - مضرات نرم افزار CRM

با این حال، با وجود مزایای قابل توجهی از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، چندین عیب وجود دارد:

  • اول، انتخاب ابزار اشتباه ممکن است مدیریت ارتباط با مشتری را پیچیده تر کند. این دلیلی است که شما نیاز به بررسی این دارید که چه نوع ابزاری برای ساختار شما به منظور پیگیری ارتباط آن با مشتریان و مشتریان احتمالی مناسب خواهد بود.
  • نرم افزار CRM برای به کاربردن در محل آسان نیست، باید برای انتخاب ابزار،  و همچنین به اجرای موثر فرآیند مدیریت ارتباط با مشتری که توسط این شرکت انجام خواهد شد  دقت شود.

6 -  ابزارهای یک CRM  مناسب

برای مدیریت ارتباط با مشتری خود، شما باید به خوبی مجهز شوید. بسیاری از چارچوب هایی که این ابزارها ارائه می­کنند وجود دارد. با این وجود، برخی با بهترین انواع خاص ساختارها و شرکت­ها نسبت به دیگران وفق داده می­شوند. به عنوان مثال، Sarveno ابزاری را ارائه می دهد که برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ایجاد شده است. مدیریت تماس ها و ارتباطات توسط CRM  Sarveno ارائه شده که قادر است به مدیریت بازاریابی شما، خرید و فروش و اهداف شما کمک کند.

 

 

 

 

 

 

 

 تبليغات در ياد بگير دات كام | سفارش تبليغ | آگهي ها