راهکارهایی برای موفقیت در یادگیری بهتر دروس دانشگاهی

در این مقاله در رابطه با نحوه مطالعه دروس دانشگاهی، چگونگی موفقیت در یادگیری دروس دانشگاه، تفاوت های نحوه مطالعه دروس دانشگاهی با دروس متوسطه و ... توضیحاتی ارائه می شود. اگر می خواهید دروس دانشگاهی را بهتر یاد بگیرید و در درس و تحصیل خودتان موفق تر باشید، مطالعه این مقاله می تواند برای شما مفید و موثر باشد.

راهکارهایی برای موفقیت در یادگیری بهتر دروس دانشگاهی، سایت تدریس خصوصی ایران مدرس

همانطور که می دانید دروسی که در مقطع دانشگاه ارائه می شود کمی متفاوت از دروس مقطع متوسطه است. از طرفی بسیاری از این درسها (مانند ریاضی و فیزیک) به درسهای مقطع متوسطه ارتباط دارد و به عنوان مثال در درس ریاضی مبحث مشتق که در متوسطه خوانده شده است باز هم ادامه داده خواهد شد و از طرف دیگر در مقطع دانشگاه مباحث جدیدی هم ارائه می گردد. اگر شما پایه ی قوی ای در این درسها نداشته باشید احتمالا در مقطع دانشگاه کمی با مشکل مواجه خواهید شد. از طرفی در دانشگاه به نسبت دبیرستان و مقطع متوسطه انتظارات بیشتری از دانشجویان وجود دارد و افرادی که در کلاس حاضر هستند هم همه از سد کنکور عبور کرده اند و در نتیجه در کل سطح کلاس در دانشگاه به نسبت مقطع متوسطه بالاتر است. بنابراین برای موفقیت در دروس در این مقطع باید تلاش خودتان را بیشتر کنید. اگر می خواهید در مقطع دانشگاه در دروس خودتان موفق باشید و با مشکلاتی مانند پاس نشدن واحدها و مشروطی مواجه نشوید، موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

1-    سعی کنید در کلاسهای خودتان به صورت کامل حاضر باشید. در دانشگاه بعضی از اساتید در کلاس حضور غیاب انجام می دهند و بعضی دیگر نه. در هر حال شما سعی کنید در کلاسها به صورت کامل حاضر باشید. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که در این کلاسها حضور شما نباید فقط حضور فیزیکی باشد بلکه باید سعی کنید با تمام وجود برای یادگیری تلاش کنید و بر روی مباحثی که ارائه می شود تمرکز کنید تا درس را خوب یاد بگیرید. در کلاس جزوه بنویسید و هر سوالی که برایتان پیش امد بپرسید. کتابهای مرجع که معمولا در مقطع دانشگاه معرفی می شود به صورت کامل تدریس نخواهد شد. بنابراین، حضور در کلاس برای اطلاع از مهمترین مطالب مورد نظر استاد خودتان و برای نوشتن جزوه خوب کاملا مهم است.

2-    در طول ترم درس بخوانید. شاید بهترین توصیه برای موفقیت در تحصیل در مقطع دانشگاه و یا در هر مقطع دیگری همین باشد. وقتی در طول ترم درس می خوانید به تدریج مطالب برای شما جا خواهد افتاد. در ضمن، در طول ترم زمان کافی برای هضم مطالب و حل تمرین و مسئله دارید و در نتیجه احتمال اینکه نمره خوبی بگیرید هم با درس خواندن در طول ترم افزایش خواهد یافت. دروس دانشگاهی به نسبت دروس مقطع متوسطه حجم بالاتری دارند و باقی گذاشتن آنها برای ایام امتحانات کاملا دردسر ساز خواهد شد. برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک و یا دروس تخصصی رشته های علوم پایه و فنی مهندسی حل تمرین و مسئله بسیار مهم است و فقط وقتی زمان کافی برای حل تمرین و مسئله خواهید داشت که در طول ترم این درسها را مطالعه کنید.

مشاهده کنید: دانلود رایگان نمونه سوال امتحانی و جزوات آموزشی ریاضی دانشگاه

3-  اگر در بعضی از دروس اشکالات پایه ای دارید که ممکن است از دوران دبیرستان برای شما باقی مانده باشد می توانید از اساتید تدریس خصوصی کمک بگیرید. برای مشاهده کاملترین لیست اساتید و مدرسین تدریس خصوصی بر روی عبارت سایت تدریس خصوصی ایران مدرس کلیک کنید. در سایت ایران مدرس کاملترین لیست اساتید تدریس خصوصی را خواهید دید و با مشاهده رزومه مدرسین به راحتی می توانید استاد مورد نظر خودتان را پیدا کنید. اگر قصد دارید برای درس خاصی استاد خصوصی داشته باشید (مثلا به معلم خصوصی فیزیک و یا استاد خصوصی ریاضی نیاز دارید) در بخش جستجوی صفحه ای که باز می شود نام درس مورد نظرتان را تایپ کنید و بر روی عبارت "بگرد" کلیک نمائید تا لیست مدرسین را مشاهده کنید. استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی هم برای موفقیت در دروس دانشگاهی و امتحانات دانشگاه می تواند کاملا موثر باشد خصوصا اگر در طول ترم از این کلاسها استفاده کنید و برگزاری کلاسها را همانند مطالعه و حل تمرین و .... به ایام امتحانات موکول ننمائید. استفاده از کلاسهای خصوصی در ایام امتحانات هم برای رفع اشکال و جمع بندی کاملا مفید است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت کلاسهای خصوصی دانشگاه این مقاله را مطالعه کنید.

 

 

 

 

 

 تبليغات در ياد بگير دات كام | سفارش تبليغ | آگهي ها