جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات

بيماراني هستند كه مي‌توان به وسيله جراحي به آنان كمك كرد. تومورهاي مغزي، ضربه هاي مغزي، تومور نخاعي، صدمات نخاعي، ديسك كمر، گردن، و بيماري‌هاي اعصاب محيطي مانند فشار روي عصب و قطع عصب شامل این بیماران هستند. اين بيماران توسط جراح مغز و اعصاب درمان مي‌شوند.

ستون فقرات اصلی ترین نقطه اتکا بدن است و قامت فرد بر روی آن استوار است. به کمک ستون فقرات میتوانید خم و راست شوید و بدن خود را به طرفین بچرخانید. برخی  اوقات ممکن است در اثر تصادف یا به مرور ستون فقرات آسیب دیده باشد و نیاز به جراحی ستون فقرات داشته باشید.

آیا تومور مغزی کشنده است؟

تومورهای مغزی، تمامی تومورهای داخل جمجمه و یا تومورهای درون کانال مرکزی نخاع را دربرمی گیرند. تومور مغزی در واقع نتیجه رشد بی رویه سلول ها است که این رشد در صورتی سریع باشد تومور بدخیم و در صورتی کند باشد تومور خوش خیم می شود.

در حال حاضر انواع مختلفی از تومور های مغزی تشخیص داده شده است. برخی از انواع تومورها که بسیار شایع ترند ، با انجام یک عمل جراحی تومور مغزی و برداشتن تومور درمان می شوند. برخی دیگر از انواع تومور های مغزی مثل Astrocytoma به سرعت شیوع یافته و بسیار کشنده محسوب می شود که اگر فرد به آن مبتلا شود، ظرف مدت زمانی بسیار کوتاه جان خود را از دست خواهد داد.

یکی دیگر از عارضه های مغزی آنوریسم مغزی است .آنوریسم مغزی به بزرگ شدن و برآمدگی دیواره شریان‌ها در ناحیه مغز گفته می‌شود. آنوریسم مغزی ممکن است پاره شود که خطراتی را برای بیمار به همراه خواهد داشت. درمان‌های مشترک دارویی و جراحی مغز برای آنوریسم مغزی پاره شده و پاره نشده وجود دارد.

آیا دیسک کمر خوب می شود ؟

در پاسخ به این سوال که آیا دیسک کمر خوب می شود باید گفت در مرحله اول درمان ديسك كمر فرد باید استراحت کند البته منظور چند ماه استراحت نیست بلکه ابتدا استراحت مطلق ۳ روزه بعد استراحت نسبی و انجام فعالیت های روزانه به گونه ای که متخصص طب فیزیکی و توانبخشی به بیمار آموزش می دهد. اگر نشانه‌ها حاکی از افزایش فشار روی اعصاب نخاعی باشد، چاره‌ای جز انجام جراحی، آن هم به صورت فوری، نخواهد بود.

تومور مغزی ، تصادف و ضربه مغزی ، خونریزی مغزی و سکته مغزی ، بیرون زدگی دیسک کمر و گردن، دیسک کمر ، دیسک گردن ، شکستگی های مهره های کمر و گردن و  دامنه وسیعی از این بیماری ها میتوانند هر کسی را نیازمند جستجو برای یافتن بهترین جراح مغز و اعصاب کنند. بنابراین در انتخاب جراح خود دقت کافی داشته باشید.

آدرس کلینیک تخصصی مغز و اعصاب در تهران

دکتر محمد صمدیان متخصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات ،  نورو آندوسکوپی ، جراحی قاعده جمجمه

ادرس: تهران خ ولیعصر-سه راه توانیر-روبروی بیمارستان دی (دوم گاندی) ساختمان پزشکان آریا ،طبقه ۳ ، واحد ۸

شماره تماس : ۸۸۶۵۴۲۰۸ – ۸۸۶۷۲۱۳۸ ۰۲۱

موبایل: ۰۹۱۲۸۳۵۲۲۶۹ 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید :

http://drsamadian.com

 

 

 

 

 

 

 تبليغات در ياد بگير دات كام | سفارش تبليغ | آگهي ها