لینک بیلدینگ هر روز مهم تر می شود

 

 

وقتی پنگوئن پا به صحنه گذاشت، بسیاری از وب سایت های خارجی نوشتند که لینک بیلدینگ مرد! Link Building is dead و به تبعیت از آنها بسیاری از وب سایت های فارسی زبان و غیر فارسی زبان نیز، بر این موضوع صحه گذاشتند!

چه اشتباهی بزرگتر از اینکه سئو را در در خواندن چند مقاله خلاصه کنیم و بگوییم این هم اخبار و آپدیت های سئو! خود من که در سئوروز مقاله می نویسم(نه از نوع کپی، ترجمه یا تجمیع) که به جای اتکا بر تئوری، مبتنی بر تجربه است، به شما می گویم برای آموزش سئو، به مقاله ها اکتفا نکنید! حتی به مقاله های خود من! هیچ کس با خواندن محض، حرفه ای نمی شود. مگر یک مکانیک اتومبیل می تواند کتاب بخواند و مکانیک شود؟آیا در کتاب ها، صدای موتور خراب اتومبیل ها ضبط شده است؟آیا با خواندن کتاب، دستان مکانیک سیاه می شود؟

مگر یک برنامه نویس می تواند PDF و مستندات و Help بخواند و برنامه نویس حرفه ای شود؟چطور یک برنامه نویس بدون اینکه سایتی را در عمل به بار بنشاند و به مرحله اجرا برساند می تواند بگوید برنامه نویس است؟چطور ممکن است یک خلبان، بدون اینکه هواپیمایی را بلند کند، خلبان شود؟

اگر خود گوگل هم بگوید لینک بیلدینگ نکنید، به شما می گویم که لینک بیلدینگ بکنید! نه به این خاطر که من از مدیران گوگل بیشتر می دانم.بلکه به این خاطر که نباید از گوگل انتظار شنیدن حقیقت داشته باشید.در پست پرستش گوگل و قوانین نانوشته گوگل، درباره این موضوع صحبت کردیم.

گوگل هم حق دارد که در قوانینش درباره بک لینک بگوید لینک بیلدینگ نکنید.اگر گوگل بگوید لینک بیلدینگ کنید مسخره نیست؟لینک بخر/ایجاد کن تا تو را در نتایجم بالا بیاورم! خنده دارد نیست؟شما جای گوگل بودید می گفتید لینک بیلدینگ کنید؟آن هم در این دنیای پر از محتوای اسپم (Content Farm) و بک لینک اسپم!طبیعی است که گوگل باید بگوید لینک بیلدینگ نکنید! در عوض می گوید محتوا و خدمات خوب ایجاد کنید و تبلیغات و برندسازی کنید تا دیگران خودشان شما را لینک کنند.درست هم می گوید.چه چیزی بهتر از اینکه دیگران شما را لینک کنند؟اگر به این شکل فرایند سئو و بهینه سازی سایت خود را انجام دهید، بهترین و سالم ترین روش است.اما…

اما شما نمی توانید برای هر سایتی این روش را پیاد کنید.در پست محتوا پاشاه نیست گفتم که بسیاری از سایت ها، موضوعشان چیزی نیست که بتوانید تولید محتوا کنید.در این پست کلی درباره محتوا صحبت کردیم. و دیگر اینکه شما انقدر پول ندارید! تعارف را کنار بگذارید!

می دانید یک برند سازی قوی چقدر هزینه بر است؟آیا می دانید سایت شیپور با بودجه تبلیغاتی میلیاردی در حال برندینگ است؟

لذا اینجاست که سئو کلاه سفید کنار می رود و سئو کلاه خاکستری (Gray Hat) به میان می آید.وقتی لینک بیلدینگ توسط شما یعنی صاحب ، طراح یا سئوکار وب سایت انجام می شود، دیگر کلاه سفید نیست.اساسا link building با سئو کلاه خاکستری گره خورده است.هیچ لینک بیلدینگ کلاه سفیدی وجود ندارد.وقتی می گوییم Link Building یعنی ایجاد کردن بک لینک! وقتی ما بک لینک ایجاد می کنیم، یعنی به حرف گوگل گوش نمی کنیم!حال اگر این لینک سازی، کاملا با برفراشتن پرچم قرمز و لجبازی با گوگل نباشد(کلاه سیاه نباشد) ، لینک سازی Gray Hat است. سئوکاران غیر حرفه ای می گویند دیگر بک لینک جواب نمی دهد.اثر بک لینک کم شده است.کسانی که این تفکر را دارند، در سال های گذشته باقی مانده اند و خود را به روز نکرده اند و همزمان با هوشمند شدن گوگل ، هوشمند نشده اند.سئو اساسا با Smart بودن آدم ها گره خورده است.انسان هایی که ریسک پذیر نیستند و به دنبال چهارچوب خاصی هستند، معمولا لینک ساز های حرفه ای نیستند.زیرا بک لینک ها هر روز در حال مهمتر شدن هستند و هیچ وقت هم از اهمیت آنها کاسته نمی شود.تنها روش های لینک بیلدینگ فرق کرده است.ضرب المثل آن فیل که هر کس در تاریکی آن را لمس می کند و یک نظر می دهد، باز هم اینجا صدق می کند.به همین دلیل است که همیشه درباره خرید بک لینک، و لینک بیلدینگ اختلاف نظر های زیادی در سراسر دنیا وجود دارد.

کسانی که اکنون از بک لینک ناامید شده اند کل دانش انها در سئو این است که با کلمه کلیدی مورد نظر در سایت های رنک دار ، لینک ایجاد کنند تا با آن کلمه مورد نظر در گوگل رشد کنند.

با چه استدلالی می توان گفت که لینک بیلدینگ هر روز مهم تر می شود؟ من سوالی از شما می پرسم که خود شما به جواب این سوال پی ببرید.وب سایت ایرانسل را در نظر بگیرید.دامنه ها و اسامی مشابه با محتوای مشابهی به نام ایرانسل وجود دارد.برای بسیاری از شرکت های بزرگ دیگر همینطور.گوگل از کجا می فهمد، که سایت اصلی کدام است؟نکند با On page seo می فهمد؟یعنی سایت اصلی باید تگ ها و کد های خود را جوری دستکاری کند که گوگل بفهمد؟اگر همه On page seo قوی داشته باشند چه می شود؟ یا شاید هم ایرانسل باید مقاله و آموزش و مطلب بیرون بدهد؟و اگر ندهد گوگل نمی فهمد سایت اصلی کدام است؟نیازی به توضیح بیشتر نیست! خودتان متوجه شدید که بک لینک و سایر موارد Off Page SEO است که به موتور جستجو اهمیت یک وب سایت را نشان می دهد. و دلایل بیشمار زیاد دیگری وجود دارد که اگر ۱۱۴ فاکتور سئو را خوانده باشید، بخش زیادی از فاکتور ها، مرتبط با فاکتور های در سطح دامنه(تحت تاثیر بک لینک) و فاکتور های مرتبط با بک لینک است و هیچ وقت هم نمی تواند کم اثر شود.زیرا اگر کم اثر شود، گوگل نتایجش به هم می ریزد و به خواسته خودش که نمایش بهترین و دقیق ترین نتایج به کاربر است نمی رسد.گوگل به بک لینک ها خیلی بیشتر از محتوا اهمیت می دهد.اگر هم قرار باشد به محتوایی اهمیت بدهد،اول به اعتبار منتشر کننده محتوا اهمیت می دهد بعدا به خود محتوا.اعتبار منتشر کننده محتوا هم از بک لینک ها(نه لزوما تعداد بیشتر بک لینک) مشخص می شود. یک وب سایت، و صفحات آن در صورتی می تواند رتبه خوبی پیدا کند، که بک لینک های خوبی از نظر سایت و صفحه لینک دهنده، اعتبار لینک دهنده، عنوان لینک، زمان ایجاد بک لینک ها و چگونگی ایجاد شدن انها ، دریافت کند. حالا اینکه کسانی که فقط اینها را می دانند : – که با کلمه کلیدی از چندین سایت رنک ۴ و ۵ بک لینک بخرند، – در سایت های رنک دار دیگر با کلمه کلیدی کامنت لینک دار بگذارند، – در فروم ها مطلب به همراه لینک بگذارند و اسم آن را Content Marketing و Link Building بگذارند، – پست مهمان بنویسند و کلمه کلیدی خود را در آن لینک کنند. خواهند گفت که لینک بیلدینگ خوب نیست و بک لینک دیگر جواب نمی دهد یا اثر گذشته را ندارد و کم اثر شده است. لینک بیلدینگ بسیار گسترده و مدام در حال تغییر است.ساده نگری است اگر تصور کنید، بک لینک کم اثر شده است.فاکتور های سئو دارای خاصیت تضریبی هستند و مدام تغییر می کنند.لذا تفکر اینکه لینک بیلدینگ کم اثر شده است ، تفکر ساده لوحانه ای بیش نیست و قضاوتی است که بدون توجه به همه زوایای سئو و با دید بسته، بیان شده است.منبع

 

 

 

 

 

 تبليغات در ياد بگير دات كام | سفارش تبليغ | آگهي ها