افتادگی پلک

 

دکتر مسعود جعفری پور

فلوی فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت از آمریکا و متخصص گوش، حلق و بینی

ایشان با علم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری جراحی زیبایی، پلاستیک و افتادگی پلک از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.ایشان دارای دو مدرک رسمی فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک صورت و بورد تخصصی گوش و حلق و بینی میباشد و لذا در زمینه جراحی های زیبایی و جراحی پلک دارای توانایی های قابل توجهی هستند.

جراحی پلک از آن دسته از جراحی های زیبایی است که در زیبایی صورت بسیار موثر است.

افتادگی پلک مختص به بزرگسالان نیست و در کودکان نیز وجود دارد اما جراحی پلک بیشتر در بزرگسالان وجود دارد و کمتر کودکان را درگیر جراحی می کند.

افتادگی پلک

 

 

دلایل افتادگی پلک

یکی از دلایل افتادگی پلک مادرزادی است.

مشکل افتادگی پلک مادرزادی چند نوع است: یک نوع از مشکل افتادگی پلک، تشکیل نشدن قسمتی از پلک است که عمل جراحی پلک در این شرایط بهتر و موفقیت آمیزتر است.

نوع دیگر به وجود آمدن مشکل افتادگی پلک تشکیل نشدن کامل پلک است که در این صورت چشم نیز دچار ضایعه می شود. این مشکل نیز خوشبختانه قابل ترمیم است.

افتادگی پلک مادرزادی با گذشت زمان بهبود نمی یابد. والدین اگر مشکل افتادگی پلک را در فرزندانشان مشاهده کردند بهتر است هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنند. زیرا ممکن است این مشکل باعث تنبلی چشم شود.

تصادف های شدید نیز یکی دیگر از عوامل افتادگی پلک است که در این موارد عصب های پلک فلج و موجب افتادگی پلک می شود

سوختگی می تواند برای چشم مشکلاتی ایجاد کند. ممکن است چشم و قرینه آسیب ببیند، در مواردی هم ممکن آسیبی به چشم نرسد اما پلک دچار مشکل شود. که در صورت به وجود آمدن این مشگل اگر برای درمان افتادگی پلک اقدام نشود ممکن است مشکلات جدی برای چشم ایجاد شود.

درمان افتادگی پلک در بزرگسالان

مهم ترین علت افتادگی پلک در بزرگسالان كشيدگي يا جدا شدن ماهيچه بالابرنده پلك است.که این مشکل بر اثر افزایش سن بوجود می آید.در این شرایط پلک بالا دچار چین و چروک می شود که این پوست اضافه روی پلک ممکن است در دید اشکالاتی ایجاد کند.

سن عمل جراحی پلک

برای جراحی افتادگی پلک سن خاصی وجود ندارد و هر زمان که افتادگی پلک مشاهده شود می توان برای جراحی اقدام کرد. بیشتر مراجعان برای جراحی، سنی بین 40 تا 70 سالگی هستند اما عمل جراحی پلک تابع سن نیست و ممکن است در بعضی خانواده ها ارثی باشد.

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) می تواند به اندازه هر جراحی پلاستیک زیبایی در تغییر ظاهر فرد موثر باشد.با جراحی افتادگی پلک ظاهر فرد جوانتر نشان می دهد و باعث کاهش ظاهر پیر و فرتوت افراد می شود.

عوارض جراحی افتادگی پلک

عوارض جراحی پلک می تواند شامل عفونت، خونریزی و کاهش بینایی باشد. اما وقوع این عوارض بسیار نادر است.

ممکن است بعد از جراحی پلک، پلک ها کاملا قرینه به نظر نرسند.

در بعضی موارد ممکن است هنگام نگاه کردن به پایین یا هنگام خوابیدن، پلک عمل شده اندکی بالاتر قرار گیرد که البته این عارضه مشکل آفرین نیست. در بعضی افراد ممکن است بیش از یک بار به عمل جراحی نیاز باشد.

در 10 تا 20 درصد موارد هم ممکن است برای اصلاح نهایی بعد از جراحی افتادگی پلک نیاز به عمل روتوش باشد که چند ماه بعد از جراحی پلک صورت می گیرد و هدف آن تنظيم نهايي عضله در محل مناسب است.

درد و ناراحتی بعد از عمل جراحی پلک بسیار کم است و آن درد مختصر و سوزش با دارو برطرف می شود.

افتادگی پلک

آیا جای برش روی پلک باقی می ماند؟

چون که برای عمل پلک بالایی یا پلک پایینی پوست برش داده می شود برای همه افرادی که می خواهند عمل زیبایی جراحی پلک را انجام دهند این نگرانی وجود دارد که آیا جای برش روی پلک باقی می ماند یا نه.

از انجایی که این برش روی چین طبیعی پوست داده می شود، بعد از عمل تقریبا به طور کامل محو می شود.و یا ممکن است به صورت یک خط کمرنگ بماند که ان هم چون درون چین پوستی است دیده نمی شود.

افتادگی پلک

 

 

 

 

 تبليغات در ياد بگير دات كام | سفارش تبليغ | آگهي ها