تفاوت بین شیر خشک و سرلاک

تفاوت بین شیر خشک و سرلاک

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به تازگی کودکی شیرین به زندگی شما گرما بخشیده، یا آنکه در شرف بچه دار شدن هستید، مرور برخی مفاهیم برایتان ضروری به نظر می‌آید، از جمله آن می‌توان به تفاوت بین سرلاک و شیر خشک اشاره نمود؛ آیا تفاوت میان آنها را به روشنی می‌دانید؟

شیرمادر طبیعی‌ترین و بهترین غذایی است که کودک از بدو تولد به آن نیاز دارد، اما گاهی به دلایل بسیاری ممکن است کودک از این نعمت محروم و یا با کمبود آن مواجه باشد. نافرم بودن نوک سینه مادر، ناتوانی فک کودک، اشتغال، بیماری و یا نبود مادر، ناکافی بودن یا بند آمدن شیرمادر و… از جمله این عوامل می‎‌باشد. در تمام این موارد به توصیه متخصصان، باید دست به سوی شیر خشک‌های موجود در بازار برد. شیر خشک‌هایی که باید با دقت و وسواسی خاص انتخاب شوند.

 

شیر خشک

شیر خشک به نوعی جایگزین شیرمادر به صورت موقت یا دائم می‌گردد، بدین صورت که اگر شیرمادر اصطلاحا به کلی خشک شود، شیرخشک به طور کامل جایگزین شیرمادر می‌شود و اگر به عنوان مثال مادر شاغل باشد، این شیر وعده‌های جایگزین شیرمادر را تشکیل می‌دهد. شیرمادر ترکیبات آنزیمی دارد که باعث کاهش التهاب روده در نوزاد و پیدایش مقاومت در برابر ویروس‌ها می‌گردد. ترانسفرین موجود در شیر مادر باعث جذب بیشتر آهن و لاکتوفرین موجود در آن باعث جلوگیری از فعالیت باکتری‌ها می‌گردد که این ویژگی‌ها در کنار هزاران فایده دیگر در هیچ شیرخشکی یافت نمی‌شود، اما با این حال می‌توان با کمی دقت و مطالعه به بهترین نمونه شیرخشک در بازار، در صورت نیاز، دست یافت.

در انتخاب شیرخشک دقت به چند نکته بسیار ضروری است، بهترین نوع شیرخشک آن است که با توجه به وضعیت نوزاد با نظر متخصص کودکان مصرف شود؛ مثلا بعضی نوزادان به لاکتوز شیر حساسیت دارند برای آنها شیر فاقد لاکتوز که از پروتئین سویا تهیه شده است، استفاده می‌گردد و اگر باز هم این شیر را تحمل نکند از شیرخشکی که پروتئین آن هیدرولیز و به اسید‌های آمینه و لیپید تبدیل شده، استفاده می‌گردد. شیرخشک‌ها اکثرا از شیرگاو یا سویا تهیه می‌شوند. برخی شیر‌خشک‌ها را از ابتدای تولد می‌توان مصرف کرد اما برخی دیگر، به طور مثال از ۶ ماهگی استفاده می‌شوند.

 

سرلاک

برخلاف شیرخشک، که تا حدودی غذایی کامل و جایگزین شیرمادر به حساب می‌آید، سرلاک غذایی کمکی و برای تکمیل فرآیند تغذیه کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول به‌صورت وسیع برای هر سن نوزاد موجود است. همچنین سرلاک از نظر طعم و قوام دارای تنوع است. در تعریف علمی می‌توانیم سرلاک را یک غلات مخصوص نوزاد بنامیم که دارای پروبیوتیک مفید بیفیدوس است که این پروبیوتیک باعث تقویت سیستم ایمنی و گوارشی نوزاد شما می‌شود.

اگر پزشک به دلایل مختلف از جمله کم وزنی نوزاد، نوزاد زودرس و… به برخی والدین خرید سرلاک را توصیه نمود، می‌توانید از چهار ماهگی به نوزاد خود سرلاک بدهید. قبل از ۴ ماهگی خوردن سرلاک توصیه نمی‌شود.  بعد از شش ماهگی شما غذای کمکی نوزاد را آغاز می‌کنید که سرلاک می تواند یکی از غذاهای کمکی نوزاد بعد از شش ماهگی باشد اما معمولا اگر نوزاد غذا نخورد و یا کم وزن باشد، سرلاک را به غذای کودک اضافه می‌کنند در غیر اینصورت همان غذای کمکی مانند فرنی و حریره بادام جوابگوی نیاز نوزاد می‌باشد.

یک نکته مهم!

مجله پزشکی مثبت سبز طبق نظریه پزشکان و محققان پیشنهاد میکند که بهترین غذای کمکی برای کودک، غذایی است که مادر برای او تهیه کند؛ بهتر است مادر بر اساس سلیقه و ذائقه غذای کمکی کودک خود را زیر نظر پزشک تهیه نماید.

داروخانه اینترنتی مثبت سبز

تفاوت بین شیر خشک و سرلاک

 

زنبیل خرید مادربزرگ ها با اقلام موردنیاز و محدودتشان همخوانی داشت، همان زنبیلی که برای مادران ما کاربرد چندانی در پی نداشت، چرا که مایحتاج نسل آنها بیشتر از ظرفیت آن زنبیل بود.

در دنیای امروز ما که فضای مجازی خود را بر زندگی همه ما تحمیل نموده است، باید همگام و همسو با پیشرفت بشریت گام برداشت. سبدخرید اینترنتی دنیای امروز ما هم توانسته پاسخگوی نیاز ما باشد؛ سبد خریدی که با هر کلیک پر می‌شود و با هر کلیک از تعدادش کاسته می‌گردد.

فروشنده‌های قدیم با محدودیت کالاهای مغازه خود، تنها به تجربیات خود در توضیح یک محصول بسنده می‌کردند و این خود ما بودیم که برای اطمینان از کیفیت یک کالا باید از آن استفاده کرده و تبعات سنگینش را می‌پرداختیم.

تنوع برندی که امروز ما با آن مواجهیم، بیش از یک فروشنده را برای تشریح و راهنمایی تخصصی طلب می کند.

ما در داروخانه آنلاین مثبت سبز هر آنچه که با سلامتی شما یعنی مهم ترین وحساس‌ترین خواست بشریت، در ارتباط است، از معتبرترین برندها گلچین نموده و با توضیحاتی، به روز شده و دقیق در معرض دید شما عزیزان قرار داده ایم.

شما علاوه بر رفع نیاز خود با خرید یک محصول، می‌توانید با قدرت مقایسه و خواندن توضیحاتی جامع و کامل، بهترین تصمیم را برای سلامتی خود اتخاذ نمایید.

در همهمه دنیای شلوغ ما، که کمترین ویژگی آن، کمبود وقت، ترافیک و محدودیت ساعات کاری فروشگاه ها و داروخانه هاست، ما در تمام ساعات در کنارشما با ارائه جزئی ترین اطلاعات قبل و بعد از خرید، به خدمات رسانی مشغولیم!

مجموعه مثبت سبز تحت نظارت موسس داروخانه حق‌نژاد و با استفاده از مشاورین مجرب داروساز در بستر داروخانه، با مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تمامی محصولات موردنیاز در حوزه زیبایی و سلامت، آرایشی و بهداشتی، مادر و کودک، مکمل‌ها، تجهیزات پزشکی و... در تمامی گروه‌ها را در دسته بندی هایی شفاف برای جست و جویی راحت، با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت در ویترین نگاه شما عزیزان قرار داده است.

به سهولت یک کلیک می توانید اقلام موردنیاز خود و اطرافیانتان را به ما سفارش داده تا در کمترین زمان ممکن به دستتان برسانیم، همچنین گفتنی است، مثبت سبز در مجله خود به سوالات وابهامات ذهن شما در قالب مقالاتی علمی، پاسخ گفته و بر دامنه اطلاعات روزانه شما می‌افزاید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تبليغات در ياد بگير دات كام | سفارش تبليغ | آگهي ها