تبليغات

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت                 تماس با ما

 

بیوگرافی آنجلینا جولی

 

مشخصات فردي

نام: آنجلینا جولی

زاده: 4 ژوئن 1975( 38 ساله)

زادگاه: لس آنجلس، کالیفرنیا، آمریکا

قد: يك متر و هفتاد و يك سانتي متر

جوایز: 1 اسکار و 3 گلدن گلاب، نامزدی 1 جایزه ی BAFTA

 

بيوگرافي هنرپيشه زن هاليوود آنجلينا جولي

او در 4 ژوئن سال 1975 در لس آنجلس به دنیا آمد و نامش را آنجلینا جولی وویت گذاردند. نام او به معنی فرشته ی زیبای کوچک است. پدرش جان، سوپراستاری مطرح بود که سابقه بازی در فیلم های کلاسیکی چون کابوی نیمه شب و رستگاری را در كارنامه خود داشته است.

 وقتی آنجلینا دو ساله بود، پدرش بهترین بازیگر مرد برای فیلم Coming Home شد. هر چند پس از آن پدر و مادرش از هم جدا شدند. مارچلین برتراند مدل و بازیگر که اکنون مدیر برنامه های آنجلیناست به همراه آنجلینا و برادرش جیمز به پالیسیدز نیویورک در ساحل شرقی رفتند.

جولی در آنجا کودکی شاد بود و مارها و مارمولک ها را جمع آوری می کرد و مارمولک مورد علاقه اش را ولادیمیر و مار محبوبش را هری دین استانتون نامیده بود.

او لباس های پرزرق و برق از جمله لباس زیرهای براق مي پوشيد و به این ور و آن ور جست و خیز می کرد تا توجه افراد را به خود جلب کرده و کاری کند که از او خوششان بیاید. او در مدرسه عضو گروه Kissy Girls بود و پسران را شکار می کردند و آن قدر بوسشان می کردند تا جیغ بزنند؛ تا زمانی که مدرسه، والدین آنها را خواست و گروه از هم پاشید.

مادرش اغلب آنها را به سینما می برد و آنجلینا بر این باور بود که سینما جایی است که علاقه اش به بازیگری را در آن یافته است نه از چیپ تایلور (عمو)، نه از یاکولین بیست (مادربزرگش) و به طور خاص پدرش، گرچه در هفت سالگی در فیلم Lookin' To Get Out که درباره ی قماربازان معتاد بود بازی کرده بود (با نویسندگی و بازی جان وویت).

هنگامی که 11 سال داشت، با مادرش به لس آنجلس برگشتند. آنها اغلب از این شهر به این شهر می رفتند و این به آنجلینا حس تازگی می داد، او می گوید: «يك اتاق زیر شیروانی پر از اسباب دارد که می تواند برگردد و به آنها نگاهی بیندازد».

ستارگان هالیوود تمام تلاششان را می کنند تا خونسرد، حرفه ای تر و تمیز به نظر بیایند و عیب های کوچکشان پنهان بماند، جولی کاملا بدون سانسور دیده می شود. مشتاق بودن برای صحبت درباره ی شکست ها و ناهنجاری ها و فانتزی ها و علاقه ی مشهور او به S & M، همه را بر این باور رسانده که او اقرار عمومی را رواج داده است.

اما از سوی دیگر او بازیگری خوب و سطح بالاست (که همواره جوایز را می برد) و اسکار او برای بازیگر دختر، اولین حلقه از زنجیر افتخارات او بود. در صحنه همچون در تخت خواب،  او ریسک پذیر بوده و شاید شایسته ی خواهر روحی بودن بزرگانی چون استریپ، فایفر و لانگ باشد.

ورای این، تلاش های بین المللی او برای کودکان و پناهندگان، او را به مردمی ترین سوپر استار بعد از آدوری هپ برن تبدیل کرده است.


فیلمهایی که آنجلینا جولی در آنها بازی کرده است

 
 to Get Out (۱۹82
Cyborg ۲ (۱۹۹۳
Angela & Viril (۱۹۹۳
Alice & Viril (۱۹۹۳
Without Evidence (۱۹۹۵
Hackers (۱۹۹۵
Mojave Moon (۱۹۹۶
Love Is All There Is (۱۹۹۶
Foxfire (۱۹۹۶
Playing God (۱۹۹۷
Gia (۱۹۹۸ ، جیا در نقش جیا ماری کارانگی
Hell&#۰۳۹;s Kitchen (۱۹۹۸
Playing by Heart (۱۹۹۸
Pushing Tin (۱۹۹۸
The Bone Collector (۱۹۹۹، "کلکسیونر استخوان"، در نقش پلیسی به نام آملیا دوناگی
Girl, Interrupted (۱۹۹۹، "دختر از هم گسیخته" در نقش لیزا رو
Gone in Sixty Seconds (۲۰۰۰
Tomb Raider (۲۰۰۱، "تامب رایدر" در نقش لارا کرافت
Original Sin (۲۰۰1، "گناه اصلی" در نقش جولیا راسل یا بانی کاستل
Life or Something Like It (۲۰۰۲
Trading Women (۲۰۰۳
Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (۲۰۰۳
Beyond Borders (۲۰۰۳
Taking Lives (۲۰۰۴
Shark Tale (۲۰۰۴) (voice
Sky Captain and the World of Tomorrow (۲۰۰۴
The Fever (۲۰۰۴
Alexander (۲۰۰4، " اسکندر" در نقش المپیاس
Mr. and Mrs. Smith (۲۰۰۵، "خانم و آقای اسمیت" در نقش جین اسمیت
The Good Shepherd (۲۰۰۶

2007) "یک قلب قدرتمند"، در نقش ماریان پیرل همسر دانیل پیرل گزارشگر وال استریت ژورنال را بازی می‌کند. دانیل بعد از رفتن به پاکستان دیگر هرگز به خانه برنمی‌گردد. جولی در این فیلم نقش زن حامله ای را بازی می کند.

2008) "بچه عوضی"، در نقش کریستین کالینز، مادری که فرزندش به نام والتر را گم می‌کند. این فیلم درباره داستان واقعی بچه دزدی پسربچه‌ها در منطقه ای مشابه است. یکی از حیرت انگیزترین هنرنمایی‌های آنجلینا جولی که باید تحسینش کنیم!

2010) "سالت"، در نقش اولین سالت، مامور سیا که در نقش جاسوس روسیه باید در یک ترور شرکت کند. او در عین حال که تعقیب می‌کند تعقیب هم می‌شود! فیلم سراسر پر از صحنه‌های اکشن است.
 

ترجمه: ميلاد خراسانيان

مطالب مرتبط:

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است