تبليغات

 تماس با ما

 

پیاده روی شهرت هالیوود
 

پیاده روی شهرت هالیوود، پیاده رویی مابین بلوار هالیوود و خیابان واین در هالیوود کالیفرنیاست که 2000 ستاره ی پنج پر منقش به نام مشاهیری است که سهمی در صنعت فيلم و سينما داشته اند.

این پیاده رو شرق به غرب بلوار هالیوود، از گوئر تا لابرا، و شمال به جنوب خیابان واین بین بلوارهای یوکا و سانست امتداد پيرا كرده است.

این پیاده رو که در سال 1958 ساخته شده به احترام هنرمندانیست که چه جلو و چه پشت دوربین، در صنعت فيلم و سينما نقشی داشته اند. مشاهیر بر اساس موفقیت های حرفه ای یا زندگیشان در سینما، رادیو، تلویزیون، تاتر و موسیقی و همینطور کارهای مدنی و خیرخواهانه ی خود یک ستاره دریافت می کنند.

در این پیاده رو هر ستاره( ستاره ای صورتی پنج پر با حاشیه ای برنزی و دایره ای  منبت کاری شده با ذغال در داخلش) روی یک تراتزو1 منقش شده است. داخل هر ستاره ی صورتی، نام فرد مشهور حکاکی شده و زیر آن داخل یک دایره نشانیست که مقوله ی حرفه ی او را برای دریافت ستاره نشان می دهد.

·        یک دوربین فیلم برداری برای سهم در صنعت سینما

·        یک تلویزیون برای سهم در صنعت پخش تلویزیونی

·        یک صفحه ی گرامافون برای سهم در صنعت موسیقی

·        یک میکروفون رادیویی برای سهم در صنعت رادیو

·        ماسک های دوقلوی کمدی/تراژدی برای سهم در صنعت تاتر

تمام این پیاده رو 2500 ستاره ی خالی دارد. ژوان وودوارد2 در 9 فوریه سال 1960 اولین ستاره را به خود اختصاص داد. شانزده ماه بعد از آن 1558 ستاره از پیاده روی شهرت اعطا شد. از آن به بعد ستاره ها با سرعتی حدود هر ماه دو ستاره، اعطا می شدند. تا قبل از 1994 بیش از 2000 عدد از ستاره های اصلی پر شده بود و ستاره های بعدی افزوده شدند تا قسمت غربی به خیابان لابرا برسد جاییکه امروزه با نماد Silver Four Ladies of Hollywood Gazebo (نماد خاتمه ی پیاده روی شهرت) خاتمه یافته است. در سال 2004 تعداد ستاره های پرشده حدودا 2150 عدد بود.

ستاره هايي روي پياده رو براي ستاره هاي هاليوود

 

بسیاری از مشاهیر برای سهیم بودن در مقوله های مختلف ستاره های چندگانه دریافت کرده اند اما تنها کسی که در هر پنج مقوله ستاره دریافت کرده است، جین آوتری است. طیف مشاهیری که ستاره دریافت کرده اند از بازیگران مشهور است تا دی جی های رادیو محلی. کارکترهای کارتونی همچون میکی موس، کارکترهای عروسکی مثل بیگ برد و حتی دو سگ به نام های لیسی و رین تین تین هم ستاره دریافت کرده اند.

در سال 1978، شهر لس آنجلس، اين پیاده رو را به عنوان نقطه ی برجسته ای تاریخی- فرهنگی برگزید. پیاده روی شهرت در انحصار شرکت خودکفای Hollywood Historic Trust است.

..................

1.   موزاییک سیمانی مرمرنما

2.   با اینکه پنداشته میشود اولین ستاره را او دریافت کرده اما حقیقت اینست که هیچ اولین مشاهیری وجود نداشته و تمام ستاره ها همزمان نصب شده اند، بدون هیچ جشن فردی. هشت ستاره از 1550 ستاره ی اصلی به طور تصادفی انتخاب شده و به عنوان اولین نمونه(زمانیکه نصب بقیه ادامه داشته) نصب شده اند.

ترجمه: ميلاد خراسانيان

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است