چگونه ماهي تازه را پاك كنيم.

بياييد از ابتدا شروع كنيم. چگونه ماهي تازه را براي طبخ پاك مي كنيد؟ پاك كردن، استيك كردن و فيله كردن سه روش اصلي مهيا كردن ماهي براي طبخ است.

روشي كه براي تميز كردن ماهي استفاده مي شود بستگي به نوع ماهي و نوع طبخ آن دارد. در اين جا در آموزش پاك كردن ماهي فرض بر اين است كه بخواهيد ماهي تازه كوچكي را براي طبخ يا سرخ كردن ماهي استفاده كنيد.

بديهي است كه به يك چاقو تيز و آب كافي براي تميز كردن ماهي نياز داريد. پاك كردن ماهي دلپذير نيست ــ مي توانيد تعداد زيادي روزنامه در دست داشته باشيد. استفاده از دستكش آشپزخانه يا جراحي هم خوب است.

قبل از شروع كار، ماهي را با آب سرد بشوييد تا ترشحات لزج روي پوست ماهي از بين رود. سپس پشت چاقو را در طول ماهي از دم تا سر بكشيد تا فلس يا پولك هاي ماهي كنده شود. اگر در حین جدا شدن، فلس ها به اطراف پراکنده می شود کافی است فلسها را با دست نگه داريد تا در روي چاقو حركت آرامي داشته باشند و به اطراف پرت نشوند.

بعد از فلس گيري دوباره ماهي را در آب سرد شسته تا تمام فلسهاي شل و جدا شده از روی ماهی پاك گردد.

ماهي را بچرخانيد و در خط شكمي اش نزديك باله ماهي، دنبال يك سوراخ كوچك بگرديد. نوك چاقو را در اين سوراخ مخرجي فرو بريد و متصلاً برش دهيد. در طول ماهي از دم تا آبشش شكاف دهيد البته تنها پوست را برش دهيد و اندامهاي داخلي را نبريد.

سپس اندامهاي داخلي را به طور كامل خارج كنيد. روي خط قرمز باريك سیاه رنگ در امتداد ستون مهره ها، کلیه قرار دارد بر روی این خط، شكافي وارد كرده و آن را هم به طور كامل خارج كنيد.

آبشش ها را از ناحيه شكاف سرپوش آبششي خارج كنيد و يا آبشش ها را قطع كنيد.

ماهي را بار ديگر با آب سرد بشوييد.

آماده كردن ماهي براي طبخ بستگي به سليقه شما دارد. ممكن است بخواهيد شكل اصلي ماهي دست نخورده باقي بماند يا تصميم بگيريد سر، دم و باله ها را ببريد. اگر مي خواهيد سر ماهي را بزنيد، درست از زير آبشش، سر را ببريد. دم را از محلي كه به بدن متصل مي شود قطع كنيد. باله ها را با مقدار کمی از پوست ماهي برش دهيد.

اگر مي خواهيد باله پشتي ماهي را ببريد، با مقدار اندكي از پوست از هر دو طرف باله برش دهيد و درست از بالای دم، باله را جدا کنید. اين راه خوبي براي كشيدن اندكي از استخوان هاي متصل به باله پشتي است. اگر اين عمل را 20 بار در عصر گرم تابستان با حشراتي كه اطراف شما پرسه ميزنند. انجام دهيد مسلما متخصص اين كار مي شويد!

برخی ترجیح می دهند ماهی مانند پارچه یا سفره مسطح شود یعنی در سطح زیری پوست، سر و دم باشد و در سطح رویی گوشت ماهی نمایان شود. برای این منظور باید از سطح شکمی ماهی از دم تا سر را برش دهید و محتویات شکمی و آبشش را خارج کنید. سپس از روی پوست ماهی با انگشت در سر تاسر پشت ماهی فشار وارد کنید سپس ذره ذره و به آهستگی از سمت گوشت ماهی استخوان ها را از قسمت ستون مهره ها خارج کنید.

این روش، خوردن ماهی بر سر سفره را راحت می کند چون تیغه ها تقریبا برداشته می شود همچنین برای مجالس بزرگ هم شکل متفاوتی به ماهی می دهید و هم خوردن آن برای میهمانان راحت تر می شود.

سميه مظفري

مطالب مرتبط:

 

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است