لوبيا  پلو (با لوبيا چشم بلبلي)

مواد لازم:

  • لوبيا چشم بلبلي 1 ليوان
  • رشته پلويي 0.5 فنجان
  • برنج 1.5 ليوان
  • گوشت چرخ کرده گوساله و گوسفند 300 گرم
  • پياز 1 عدد
  • نمك، فلفل، ادويه و سير به ميزان لازم

طرز تهيه:

برنج را ابتدا پیمانه کرده و پاک کنید. براي شستن برنج ابتدا مقداري آب سرد در لگن ريخته بعد برنج را روي آب بريزيد تا چوب هاي ريز از برنج جدا شود و روي آب بيايد. سپس برای چندین ساعت آن را خيس كنيد.

هنگامي كه آب برنج به جوش آمد برنج و نمك را در آب جوش بريزيد و وقتی دانه برنج با فشار اندک بین دو انگشت له شد برنج را در صافی بریزید تا آب آن خارج و آبکش شود.

اگر رشته پلويي نداشتيد مي توانيد از ورميشل يا رشته آش نيز استفاده كنيد. رشته را در ماهي تابه با یک الی دو قاشق روغن تفت دهيد تا طلايي شود.

پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید. گوشت، نمک، ادويه و سير را به پیاز اضافه کنید و ورز دهيد. بعد به شكل كوفته قلقلي كوچك در آورده و در کمی روغن و با حرارت کم تفت دهید تا بپزد.

لوبیا چشم بلبلی را ابتدا پاک کنید چون این لوبیا به سرعت دچار آفت می شود به طوری که لوبیا سوراخ شده و در وسط لوبیا کرم سیاه رنگی دیده می شود. پس حتما آن را پاک کنید و لوبیا های سوراخ شده را جدا کنید. توجه کنید که لوبیا چشم بلبلی را همیشه در یخچال نگهداری کنید.

لوبیا را با 2 لیوان آب بجوشانید سپس زیر حرارت را کم کنید، درب قابلمه را بگذارید تا بپزد ولی له و از هم رفته نشود. البته توجه داشته باشید که لوبیا چشم بلبلی نسبت به دیگر حبوبات زودتر می پزد.

کف دیگ، سیب زمینی یا نان با کمی روغن بریزید. می توانید به جای ته دیگ از چند برگ کاهو نیز استفاده کنید به این شرط که دیگر ته دیگ روغن نریزید. ته دیگ کاهو برای افراد رژیمی و بیمار بسیار مناسب است.

روی ته دیگ لایه لایه برنج، گوشت و لوبيا بریزید و بر روی لایه رویی برنج، رشته پلویی را بپاشید.

لوبیا پلو غذایی زیبا، خوش مزه و مقوی خصوصا برای رشد کودکان است. این غذا را می توانید با ماست یا ترشی، سالاد و زیتون میل کنید.

سمیه مظفری

مطالب مرتبط:

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است