سمنو

سمنو یکی از هفت تا سین سفره هفت سین نوروز می باشد. مرسوم است زنان ایرانی در اسفندماه سمنو می پزند و آن را به عنوان نذری در ظروف کوچکی به همسایه ها و خویشان پخش میکنند.

پخت سمنو از سنت های قدیم ایرانیان است که علاوه بر احترامی که بر پخت آن قائل هستند، خوشمزه و شیرین بوده و خاصیت فراوانی نیز دارد.

علت شیرینى سمنو ترکیب عصاره جوانه گندم با آرد کامل است که طعم شیرین به آن مى دهد. مواد و ویتامین هاى موجود در گندم و جوانه آن ارزش غذایى فراوانى دارد. سمنو به سلامت افراد و پیشگیرى از پاره اى از بیماریها کمک مى کند.

سمنو داراى ویتامین هاى K-E-A و گروه ویتامین هاى B12,B8, B5, B3, B1 و مواد مهم دیگر مانند: فسفر، کرومیوم، روى، سلنیوم، آهن و مس است.

سمنو مغذى و انرژى زا است و بویژه براى ورزشکاران پرورش اندام بسیار مفید است.

سمنو داروى طول عمر و آرامش اعصاب و شیرافزا است از این رو هم براى مادران شیرده و هم به علت مقوى بودن براى زنان باردار بسیار مفید است. از دیگر موارد مفید درمانى سمنو مى توان به اثرات شفابخش آن در درمان سوءهاضمه، نازایى، سختى زایمان، سنگ کیسه صفرا و اختلال صفرا، پادرد، کندى ضربان قلب، ریزش مو، لاغرى، یبوست، واریس، قندخون و دیابت و بسیاری از بیماری ها اشاره کرد.

مواد لازم

  • گندم دويست و پنجاه گرم     
  •  آرد يك كيلو

طرز تهيه

گندم را پاك كرده و مي شوييم. داخل كاسه دو تا سه بند انگشت آب روي گندم مي ريزيم، دو روز در آب نگه مي داريم و روزي يك تا دو بار آب گندم را عوض مي كنيم تا گندم جوانه زده و نوك گندم نقره اي رنگ شود. در اين مرحله گندم را در دستمال خيس شده ريخته و در كاسه اي مي گذاريم. با دست، كمي آب روي آن مي پاشيم. بعد از يك تا دو روز كه ريشه پيدا كرد، در سيني گذاشته و باز آب روي آن مي پاشيم تا گندم ساقه پيدا كند. ساقه نقره اي براي تهيه سمنو آماده است.

گندم همراه ساقه و ريشه را تكه تكه كرده، خوب مي شوييم. بعد از گرفتن آب آن كم كم با هاون يا چرخ گوشت مي كوبيم تا له شود. معمول است كه دو بار با چرخ گوشت و هفت بار با هاون زده شود. داخل ظرف بزرگي به اندازه اي آب در گندم مي ريزيم تا مايع شلي بدست آيد سپس داخل پارچه مي ريزيم تا شيره گندم خارج شود اين كار را چند بار تكرار مي كنيم تا عصاره گندم به طور كامل خارج شود.

عصاره را دقايقي در محلي ساكن بگذاريد تا نشاسته گندم ته نشين شود سپس فقط مايع زلال رويي را در ديگي مي ريزيم.

آرد را در ديگ الك كرده بعد آرد و شيره را يواش يواش بهم مي زنيم تا رقيق شود. سمنو را روي حرارت زياد گذاشته تا بجوش آيد، مرتباً بهم مي زنيم تا غليظ شود. مراقب باشید در مراحل پایانی پخت سمنو این مایع داغ به اطراف پاشیده می شود بنابراین حدالامکان دیگ بزرگتر انتخاب کنید.

سمنو آماده است ولی معمولا گاز را خاموش می کنیم، درب قابلمه را همراه پارچه دم کنی، پوشانیده و چندین ساعت یا از شب تا صبح دم مي كنيم. سمنو آماده است.

نوش جان

ملیحه مظفر