تبليغات در ياد بگير دات كام

 
 

خانه ی میلیاردرها

 

آيا مي دانيد ثروتمندترین مردم دنیا در پایان یک روزی کاری کجا استراحت می کنند؟

وارن بافت با وضعیت بد اقتصادی اخير زندگی راحتي دارد. با وجود ثروت 47 میلیارد دلاری، این سرمایه دار افسانه ای(سوومین مرد میلیاردی دنیا)  یک خانه ی پنج خوابه  گچ کاری شده در شهر اوماها ی ایالت نب در منطقه ی زیبای حومه ای در سال 1958 تنها با قیمت 31500 دلار خریده است.

این مشرب متعادل او در راستای فلسفه ی اقتصادی مشهور اوست. روزی به یک گزارشگر گفت: « اگر از ده سال داشتن چیزی احساس خوبی ندارید پس آنرا ده دقیقه هم نداشته باشید» .

اما علاقه ی او به مشروب و نوشیدنی های رژیمی یک استثناست. تنها چند میلیاردر ساده زیست هستند. حتی دراین رکود اقتصادی هم میانه روی در میان میلیاردرها واژه ای آشناست است.

مایکل دل یکی از قطب های کامپیوتر مثال بارزی در این مورد است. گرچه خانه 33000 فوت مربعی او در سال 1997 در شهر آستن ایالت تگزاس ساخته شده است و هم محلی هایش به خاطر دیوارهای بلند و ایمنی شدید که از ملکی 20 جریبی محافظت می کند به آن «قلعه» می گویند، او يك زندگی ساده را دوست دارد.

 

عمارت های بزرگ

آسمان خراش 27 طبقه ای در حال ساخت موکش آمبانی با ارزش تخميني یک میلیارد دلار رکورد قبلی گرانترین خانه ی دنیا را شكسته است.

هیچ دو طبقه ای در این برج عظیم که به آنتیلا معروف شده نقشه ی یکسان ندارند و هر فضایی برای استفاده ی خاصی طرح ریزی شده است، مثل سینک های یک حمام شنکو که آب را به داخل وان هايي به شكل برگ هدایت می کنند.

در انگلستان، لف لفیف میلیاردر روسی-اسرائیلی صاحب پالادیو ملکی 17000 فوت مربعی (نزديك به 1600 متر مربع) در حومه لندن است که با 65 میلیون دلار در ژانویه سال 2008 آنرا خریده است(فوت مربعی 824/3 دلار ). این ملک در ورودی ضدگلوله، استخری طلاکاری شده، یک سینما و یک سالن آرایش بزرگ دارد.

مشخصات بارزی که قیمت این خانه ها را بالا می برد چیزیست که لاکشمی میتال میلیاردر آنرا خوب می داند. او در سال 2004، 124 میلیون دلار را برای خرید ملک 12 اتاق خوابی خود در کنسینگتون ( نزدیکی های لندن که مکان بسیار زیباییست)، که تعداد زیادی حمام ترکی و پارکینگی با گنجایش 20 اتومبیل را دارد، هزینه کرد.

 

املاک آمریکایی

در مجاورت آتلانتیک، لری الیسون مدیر اجرایی شرکت اوراکل یک مجموعه ی 10 ساختمانه را در زمینی به مساحت 23 جریب با الهام از ویلای امپراطوری ژاپنی در وودساید ایالت کالیفرنیا، ساخت.

اما کار او به همانجا ختم نمی شود و در سال های اخیر هزینه ای 200 میلیون دلاری را برای ساخت مجموعه ی خود شامل چندین بنای تجاری و مسکونی در سواحل بسیار زیبای حاشیه مالیبو در ایالت کایفرنیا، متقبل شده است.

خانه ی 66 هزار فوت مربعی بیل گیتس هم در ساحل غربیست در مدینا واش. بازدیدکنندگان این خانه برای رسیدن به همكف می توانند 84 پله را طی کنند یا از آسانسور استفاده کنند.

بعضی از میلیونرها مثل جرج لوکاس کارگردان جنگ های ستارگان، املاکشان را به صورت تجاری مسکونی می سازند. Skywalker Ranch1 عمارت 5156 جریبی لوکاس در مارین کانتی است. كه شامل خانه، محل کارش که لوازم فنی خاص و حتی بخش آتش نشانی خود را دارند.

البته هیچ لیستی از خانه های میلیاردرها بدون ملک دانلد ترامپ کامل نیست. پنت هاوس او در برج ترامپ منهتن بنایی از مرمر و طلاست که یک طبقه ی کاملش برای فرزند پنجمش بارون است که دکوراسیون آن با الهام از سبك دوره لوییز چهاردهم ساخته شده است.

ترامپ می گوید با وجود جزئیات گرانقیمت مهم ترین ویژگی بنایش موقعیت آنست که او را قادر می سازد تا با آسانسور به دفاتر خودش در همان آسمان خراش برود و اینست حقیقت کلاس میلیاردر بودن: خانه ای بزرگ و اتلاف وقت کمتر.

 

 

خانه ی وارن بافت

اوماها، نب

دارايي خالص: 47 میلیارد دلار

امتياز: 3

 

خانه بیل گیتس

مدینا، واش

دارايي خالص: 53 میلیارد دلار

امتياز: 2

 

لاکشی میتال

لندن

دارايي خالص: 7/28 میلیارد

امتياز: 5

 

خانه لری الیسون

وودساید، کالیفرنیا

دارايي خالص: 28 میلیارد

امتياز: 6

 

خانه مایکل دل

آستین، تگزاس

دارايي خالص: 5/13 میلیارد دلار

امتياز: 37 

....................................................................

1. به عمارت جرج لوکاس اطلاق میشود

ترجمه: ميلاد خراسانيان

مطالب مرتبط:

 

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است