تبليغات در ياد بگير دات كام

 
 

پورشه997 ميژن 400 پلاس

تيونينگ و افزايش كارايي و راندمان واقعي

مدتي پيش کمپانی H&R متخصص سیستم تعلیق تصميم گرفت سدانی با حداکثر سرعت 400 کیلومتر در ساعت را بسازد. اين اتومبيل در قیاس با پورشه 997 قدیمی، مدل H&R کاملا متفاوت است و فکر نمی کنم قطعه ای از آن بدون تغییر مانده باشد. بروی بخش خارجی آن  دوباره اصلاحات اساسي انجام شده است و تغییر کرده است. سقف آن 77 میلی متر پایین تر آمده که آیرودینامیک بهتری را میسازد.

پورشه تقويت شده H&R

شرکت H&R برای کم کردن وزن تمام قطعات غیرضروری را حذف کرده و از قطعات کربنی استفاده کرده است. هر شی غیرضروری فضا را برای صندلی های اسپورت و کمربندهای چندنقطه ای باز می کند.

البته مهم ترین تغییرات در موتور آن بوده است. همه ی اجزا با قطعاتی بهتر و بادوام تر جایگزین شده اند. حجم موتور باکسر 3.6 v6 ليتري آن به 3.8 لیتر افزايش پيدا كرده است تا موتور در بهينه ترين وضعيت باشد.

توربوها فشار هواي ورودي به موتور را تا  Bar1.5 افزايش مي دهند و حداکثر قدرت را به 775.7 کیلووات( 1054 اسب بخار) در 7700rpm می رسانند و گشتاور موتور عدد شگفت انگيز 1030 نيوتن متر در 5800rpm است.

قدرت غول توسط سیستم انتقال 6 سرعته بسیار تقویت شده به هر چهار چرخ انتقال می یابد. سيستم چهار چرخ محرك براي چنين گشتاوري بسيار ضروري است و گرنه در دور هاي زيادي از موتور چرخ ها بدون اينكه فشار زيادي روي پدال گاز بياوريد هرزگردي خواهند داشت.

پورشه تقويت شده H&R

چرخ های آلیاژی BBS  و  19 اينچي جدید با طراحي خاص خود تلاطم هوا در دوسمت خودرو را کاهش داده اند و همینطور لاستيك هاي مخصوص سرعت بالا، چسبندگي اتومبیل به جاده را بهبود بخشيده است.

موتور این خودرو از بنزين بااکتان 100 استفاده مي كند و شرایط استاندارد آلايندگي یورو 4 را دارد.

یورو 4 طبقه ای از استانداردهای آلايندگي برای خودروهای تازه ساخت از سال 2005 به بعد است و مطابق اين استاندارد ميزان گاز NOx خروجي از اگزوز خودروهای مسافری بنزینی را به 0.08 g/km  محدود می کند.

ترجمه: ميلاد خراسانيان

مطالب مرتبط: