تبليغات در ياد بگير دات كام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

برخورد صاعقه به یک هواپیما

تاریخ نگارش: 23 اردیبهشت 90

مردی که برای گرفتن این صحنه بسیار خوش شانس بود از برخورد صاعقه به هواپیما فیلم برداری کرد و این دقایقی قبل از فرود بود.

برخورد صاعقه به هواپیما

لازم به ذکر است همه 500 نفر مسافر هواپیمای ایرباس A380 هواپیمایی امارات به سلامت از هواپیما پیاده شدند. هواپیما هنگام برخورد دو صاعقه دچار طوفان هوایی شد اما هواپیما به سلامت فرود آمد و همه مسافران آن به سلامت از هواپیما پیاده شدند. این تصویر توسط کریس داوسون از جنوب غربی لندن گرفته شده است. به هواپیما در این اتفاق هیچ صدمه ای نرسید.

او به خبرنگار daily mail گفت: " دیدم که ابرها در حال جمع شدن هستند و فکر کردم همه چیز برای یک رعد برق مهیاست."

طبق گفته سازمان نظارت هواپیمایی بریتانیا اگر هواپیما در برابر صاعقه کاملاً محفاظت نشده باشد ولتاژ بالای رعد و برق می تواند به قطعات هواپیما صدمه جدی وارد کند یا تجهیزات و کابل ها را مشکل دار کند.

به همین دلیل است که بدنه هواپیما باید از فلزی که ظرفیت عبور دادن الکتریسیته صاعقه را داشته باشد پوشانده شود. و هواپیما را از ضربه صاعقه در امان نگه دارد.

بدون این هادی فلزی ممکن است هواپیما منفجر شود.

بدترین حادثه ای که از برخورد صاعقه با بدنه هواپیما ها ثبت شده است در سال 1976 میلادی در مری لند ایالات متحده بود که صاعقه به مخزن سوخت هواپیما برخورد کرد و 81 نفر را به کام مرگ برد این هواپیما یک بویینگ 707 بود.

ترجمه: علی یزدی مقدم

منبع: یاهو

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

 

مطالب مرتبط: