تبليغات در ياد بگير دات كام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

مرسدس بیومه

 اتومبیلی واقعا مفهومی!

مرسدس بنز مفهومی بیومه تلفیقی از علم ژنتیک و تولید خوروی پاک

مرسدس بیومه طرحی انقلابی از خودرویی است که طراحان مرسدس بنز آنرا برای مسابقه طراحی نمایشگاه اتومبیل لوس آنجلس 2010 آماده کردند. شاید فکر کنید این مطلب قدیمی باشد ولی این طرح آنقدر انقلابی و جاه طلبانه بود که فکر کردم دانستن آن خالی از لطف نباشد. شرایط مسابقه طراحی به طور خلاصه به این شکل بود: خودرویی طراحی کنید که کمتر از 1000 پوند یا 454 کیلوگرم وزن داشته باشد و بتواند 4 نفر را با حفظ شرایط ایمنی و راحتی حمل کند.

مرسدس بیومه خودرویی اسن که واقعا به آینده تعلق دارد. این خودرو ساخته نمی شود بلکه از دانه ای رشد خواهد کرد! این طرح که همانند یک داستان علمی تخیلی است به این شکل است:

 

مرسدس بیومه

مرسدس بنز بیومه یک خودروی فوق سبک وزن است. که به کمک فن آوری از طبیعت کمک می گیرد تا راندمانی بی نظیر ارائه دهد و چرخه طبیعی اکوسیستم را در تولید خودرو به ارمغان بیاورد.

مرسدس بنز مفهومی بیومه تلفیقی از علم ژنتیک و تولید خوروی پاک

 

همزیستی مرسدس بنز

همزیستی مرسدس بنز به سیستمی گفته می شود که در آن خودرو بخشی از اکوسیستم طبیعت است مانند برگ درخت که بخشی از این اکوسیستم است. در این سیستم خودرو انرژی را از برگ درخت جمع آوری می کند و آنرادر باند هایی به صورت شیمیایی ذخیره می کند. نام تجاری این مایع شیمیایی بیونکتار 4534 است. مرسدس همچنین توانسته است به فن آوری دست پیدا کند که به کمک آن انرژِی خورشیدی مازادی که توسط برگ درخت دریافت می شود را در این سیال ذخیره کند. این کار سبب می شود تا برای بدست آوردن انرژی بیشتر مردم به کاشت درختان بیشتر رو بیاورند. و در عین حال به اکوسیستم هم کمک کنند. این خودرو پس از اتمام عمرش می تواند به صورت کمپست در ساخت مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد. بدون اینکه لطمه ای به محیط زیست بزند.

مرسدس بنز مفهومی بیومه تلفیقی از علم ژنتیک و تولید خوروی پاک

مشارکت با طبیعت

این سیستم تولید خودرو قسمتی از اکوسیستم خواهد بود که توسط فن آنوری های سبز پایه ریزی شده است. بیشتر انرژی که برای به حرکت در آوردن خودرو مورد نیاز است از خورشید بدست می آید. این انرژی در ماده ای سبک وزن که در حال رشد است به نام بیوفایبر ذخیره می شود. این ماده از فلزات و کامپوزیت های مصنوعی بسیار سبک تر است و وقتی که به رشد کامل خود می رسد از فولاد هم مقاومتر می شود. این ماده در شیر خوارگاه مرسدس بنز از یک DNA اختصاصی پرورش می یابد. مطابق با سلیقه مشتری DNA اختصاصی توسط مهندسین ژنتیک مرسدس بنز طراحی شده و در کپسولی که دانه آن قرار دارد تزریق می گردد. این DNA را می توان طوری تغییر داد که اتومبیلی مطابق نیاز و سلیقه مشتری متولد شود.

 

شیرخوارگاه مرسدس بنز

همه خودرو های مرسدس بیومه در شیر خوارگاهی رشد می کنند که محیطی مغذی از مواد آلی است.

 

از دو دانه بوجود می آید!

فضای داخل خودرو از DNA ای که در پشت ستاره سه پر آرم بنز قرار دارد رشد می کند اما این فرایند زمانی اتفاق می افتد که DNA با دانه ترکیب شود. و بدنه خودرو از ستاره آرم پشت رشد می کند یعنی دانه ای دیگر در آن برای شکل گیری بدنه خودرو قرار وجود دارد. به این ترتیب کل خودرو از دو دانه بوجود می آید. و چرخ ها هر کدام به صورت جداگانه از چهار دانه ساخته می شوند.

مرسدس بنز مفهومی بیومه تلفیقی از علم ژنتیک و تولید خوروی پاک

مرسدس بنز مفهومی بیومه تلفیقی از علم ژنتیک و تولید خوروی پاک

فن آوری هایی از طبیعت

این خودرو ها و سیستم های تولید کننده انرژی آنها اکسیژن خالص در فضا آزاد می کنند. و به کیفیت هوای بهتر کمک می کنند.

ترجمه: علی یزدی مقدم

 

 

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است