تبليغات در ياد بگير دات كام

 
 

گردشگري در دبي

 

دبي در عرض 25 سال از يك مركز تجاري بي رونق و كاملاً محدود از شن هاي صحرا جهشي بزرگ زد و تبديل به يكي از كلان شهر هاي تجاري جهان شد. يك كانال در مركز دبي وجود دارد كه توسعه دبي از اطراف اين كانال آغاز شده است و همينطور به سمت جنوب و به طرف ابوظبي يعني پايتخت امارات متحده عربي در حال گسترش است. و جالب است بدانيد اين كانال محل رفت و آمد قايق هاي آنها به سمت ايران بوده است و هنوز هم رفت آمد هايي به اين شكل سنتي برقرار است.

گردشگري در دبي

 در ابتدا درآمدهاي نفتي براي سرمايه گذاري و رونق دبي به كار گرفته شد ولي اكنون اين شهر چنان رونقي پيدا كرده است كه منبع درآمد اصلي آن تجارت و صنعت توريسم است. مسافران و توريست هاي زيادي به دبي مي آيند. (كه تعداد زيادي از آنها ايراني هستند.) آنها براي آفتاب گرفتن در ساحل دريا، ديدن شنزار هاي دبي و خريد كردن در بازار غني و هيجان انگيز آن به دبي مي آيند. همچنين اين شهر يكي از معدود شهر هايي است كه بيشتر تجار علاقه زيادي به آن دارند و براي نقل و انتقال كالا هاي خود از بنادر آن تمايل زيادي دارند. دبي شهري تاريخي مثل قاهره يا دمشق نيست و در آن آثار باستاني و تاريخي قابل توجهي يافت نمي شود. اما يكي از شهر هايي است كه به سرعت مسير شد و ترقي را طي كرده است. خوب با اين مقدمه مي خواهيم بيشتر درباره اين شهر توريستي تجاري صحبت كنيم و ديدني هاي آن را معرفي كنيم تا اگر مي خواهيد به دبي سفر كنيد بتوانيد از مسافرت خود حداكثر استفاده را ببريد.

گردشگري در دبي

 

جاهايي كه بهتر است ببينيد

Bastakia Quarter

در اين محل تاثير هنر و فرهنگ غني ايراني خودنمايي مي كند. در اينجا كوچه هاي پر پيچ و خم، برج هاي باد يا همان Wind Towers ، گالري هاي هنري، كافي شاپ ها، موزه هاي كوچك و بوتيك ها را مشاهده خواهيد كرد.

نكته: گالري هاي Ave و XVA را از دست ندهيد اين گالري ها آثار هنرمندان ايراني و عرب را به نمايش مي گذارند كه تركيب زيبايي در كنار هم ساخته اند.

 

برج العرب

آنرا برج ايفل دبي مي گويند. اين برج با شمايلي مجسمه اي شكل و نگاه به مدرنيته طراحي و ساخته شده است. از قسمت هاي مهم آن كه مي توان به هتل 7 ستاره و شيك آن، فواره هاي رقصان و رستوران زير آب آن اشاره كرد.

 

تور صحرا

پس از گردش با اتومبيل هاي دو ديفرانسيل در ميان شنزارها هنگام غروب در ضيافت شامي با غذا هاي عربي پذيرايي خواهيد شد و در زير ستاره هاي آسمان صحرا شام خود را ميل خواهيد كرد. رقص عربي، سند بورد سواري و موتور سواري و شتر سواري از ديگر برنامه هاي اين تور است.

 

كانال دبي

سوار بر شريان زندگي دبي (كانال دبي) شويد تا از بنادر پر رونق تا آسمان خراش هاي زيبا را در كنار اين كانال ببينيد. براي اين منظور مي توانيد از قايق هاي كرايه اي استفاده كنيد.

نكته: اين قايق ها تا زمانيكه پر از مسافر نشوند حركت نمي كنند مي توانيد خود به تنهايي يك قايق اجاره كنيد و براي حمام گرفتن از آن استفاده كنيد.

 

موزه دبي

بهترين راه براي درك سرعت پيشرفت دبي از يك شنزار به يك ابر شهر عربي ديدار از موزه دبي است. عكس هاي سه بعدي زيبا، باستان شناسي، انواع سلاح، ابزارها، لباس ها و برج و بارو هاي قديمي قسمتي از ديدني هاي اين موزه است

 

دبي ساكز (suqs)

جايي براي خريد طلا، ادويه جات، عطر و لباس هايي مطابق با حال و هواي بوميان دبي است. در اين بازار چانه زني بسيار متداول است  بنابراين مي توانيد نصف قيمت فروشنده را پيشنهاد دهيد و اگر قبول نكرد نگران نشويد آنها شما را صدا مي زنند و قيمت پايين تري را ارائه خواهند كرد.

 

مسجد جميرا

البته اين يك تور است كه براي غير مسلمان ها ترتيب داده شده است تا اسلام را بهتر بشناسند اين يك مسجد مجلل و زيباست كه غير مسلمان ها هم مي توانند وارد آن شوند.

 

مدينات جميرا

بازسازي يك شهر افسانه اي عرب، هتل هاي مجلل و گرانقيمت، بازار هاي روباز كه هواي خنك در آنها دميده مي شود، تعداد زيادي كافي شاپ و رستوران، قايق هايي كه در كانال در حال عبور هستند و چشم انداز هاي زيبا از مشخصه هاي آن هستند

 

مركز شيخ محمد براي شناخت فرهنگي

محلي براي آشنايي با فرهنگ بومي دبي و امارات متحده عربي

 

اسكي دبي

پيست اسكي مصنوعي و سر پوشيده دبي يكي ديگر از مكان هايي است كه مورد توجه توريست ها قرار گرفته است. اگر اهل اسكي هستيد بهتر است صبح ها برويد چون هم خلوت تر است و هم برف در بهترين وضعيت خود براي اسكي كردن است.

تحقيق و ترجمه: علي يزدي مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است