تبليغات در ياد بگير دات كام

 

 

روبات خانگی iRobot-LE

 

شرکت آی روبات اولین روبات چند منظوره خانگی خود را که به راحتی از راه دور و فقط با یک مرورگر اینترنتی قابل کنترل است ارائه کرد. این محصول انقلابی iRobot-LE نام دارد. و به محض اینکه صاحب آن درخواست کند تبدیل می شود به چشم ها و گوش های راه دور او. بنابراین پدر و مادر می توانند با خیال راحت در محل کار خود مراقب کودکان باشند از امنیت خانه اطمینان حاصل کنند، وقتی مجبورند شب ها سر کار باشند به کودکان شب بخیر بگویند و بسیاری کار های دیگر.

روباتی که چشمان شما در منزل خواهد بود

هلن جرینر مدیر ارشد و یکی از موسسین کمپانی iRobot می گوید: iRobot-LE به افراد پر مشغله اجازه می دهد در آن واحد در دو جا به صورت همزمان حضور داشته باشند. شما می توانید iRobot-LE خود را در اینترنت کنترل کنید و صدا و تصویر آنرا بشنوید. شما می توانید افراد خانه خود را در بوستون متعجب کنید با آنها گفتگو کنید در حالیکه در سانفرانسیسکو هستید. می توانید به راحتی از وضعیت کودکان در حالیکه با پرستار خود هستند باخبر شوید به این ترتیب در آن واحد در منزل حضور خواهید داشت و از اوضاع آن مطلع خواهید شد.

روباتی که چشمان شما در منزل خواهد بود

هر جاییکه یک فرد عادی می تواند قدم بزند iRobot-LE می تواند به راحتی از آنجا عبور خواهد کرد. این روبات خانگی به راحتی و با ایمنی کامل از پله ها بالا و پایین می رود. و با اشیا برخورد نمی کند و سنسور ها و سیستم پروسس پیشرفته آن طوری طراحی شده است که اگر از آن بخواهید کار غیر معقولی انجام دهد انجام نخواهد داد مثلا اگر به او بگوید با سرعت به دیوار بکوبد این کار را نخواهد کرد. هوش مصنوعی پیشرفته آن به او این امکان را می دهد که نقشه خانه را یاد بگیرد و آنرا در ذهن خود به خاطر بسپارد. iRobot-LE می تواند رابط مکالمه شما باشد او در مقابل فردی که می خواهید با او صحبت کنید خواهد ایستاد و شما از طریق اینتنرنت ارتباط ویدیویی با او خواهید داشت. و همینطور در طول مدت مکالمه می توانید مسیر نگاه روبات خود را تغییر دهید و به اطراف هم نگاه کنید.

iRobot-LE با نرم افزاری که روی یک سرور آپاچی  پنتیوم 2 با سیتم عامل لینوکس نصب شده است کار می کند نام این نرم افزار iRobot Aware است. که هزینه آن به اندازه قیمت یک لپ تاپ پیشرفته است.

روباتی که چشمان شما در منزل خواهد بود

iRobot-LE فقط یک روبات خانگی معمولی نیست بلکه محصولی است که اینترنت را از یک وسیله تبادل اطلاعات ارتقا می دهد. شما به این روش می توانید به تمام دنبا سفر کنید بدون اینکه خود حضور فیزیکی داشته باشید شرکت های گردشگری می توانند به این طریق  مکان ها توریستی را قبل از سفر به مشتریان خود نشان دهند ممکن است در آن سوی دنیا باشید و بتوانید به این طریق در جمع خانواده حضور خود را قابل لمس تر کنید. و همه اینها فقط با یک مرورگر اینترنتی و یک خط اینترنت با سرعت معمولی امکان پذیر است. تکنولوژی این روبات ممکن است در آینده در چت روم ها، ایمیل، و ارتباطات ویدیویی مورد استفاده قرار گیرد.

جمع آوری و ترجمه: علی یزدی مقدم 

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است