تبليغات در ياد بگير دات كام

 

نمایشگاه اتومبیل لوس آنجلس

 

نمایشگاه اتومبیل لوس آنجلس امسال در تاریخ 19 نوامبر 2010 به مدت 10 روز بازگشایی شد که در این مقاله می خواهیم به برخی از تازه های این صنعت که در این نمایشگاه معرفی شدند اشاره کنیم.

مزدا در نمایشگاه اتومبیل لوس آنجلس

کمپانی مزدا از شیناری پرده برداری کرد این اولین اتومبیل مفهومی 4 در ژاپنی است که با فلسفه طراحی کودو به معنای روح حرکت طراحی شده است.

 

مرسدس بنز CLS63 AMG

این اتومبیل اسپرت آلمانی دارای یک موتور 5.5 لیتری V8 است که با توربو شارژر های دوبل وحشی تر هم شده است. این موتور 550 اسب بخار و 800 نیوتن متر گشتاور تولید می کند! این میزان گشتاور احتمالا برای یک تانک کافی باشد!

بنز در نمایشگاه اتومبیل لوس آنجلس

 

کادیلاک مفهومی

قدرت این کادیلاک مفهومی از یک موتور 3 سیلندر 1000 سی سی کوچک تامین می شود این موتور بوسیله یک توربو شارژر تقویت شده است و به ادعای جنرال موتورز در شهر به ازای هر لیتر 23.8 کیلومتر و در جاده با هر لیتر بنزین می تواند 27.5 کیلو متر را طی کند. سیستم های ترمزی که انرژی را ذخیره می کنند و سامانه استارت و خاموش کننده اتومات موتور مانند آنچه در بیوک LaCrosse 2012 استفاده شده است می باشد که در صرفه جویی سوخت تاثیر زیادی دارد.

کادیلاک مفهومی در نمایشگاه لوس آنجلس

 

میتسوبیشی i-MIEV

خودروی  تمام الکتریکی میتسویشی که در آن نوآوری های زیادی بکار رفته است یک سالی می شود که در ژاپن عرضه شده است و به زودی وارد بازار اروپا می شود. اما مدل آمریکایی آن کمی بزرگتر از آنهاست.

موتور الکتریکی این تومبیل 16 کیلو وات معادل 63 اسب بخار قدرت دارد و یک مجموعه باتری لیتیوم یون دارد که می تواند انرژی مورد نیاز آنرا تا شعاع 160 کیلومتری آنهم برای رانندگی داخل شهری تامین نماید.

این اتومبیل همچنین به سه طریق قابل شارژ است از طریق ولتاژ 220 یا 110 ولت و همچنین سیستم شارژ سریع.

یک مدل 4 نفره این اتومبیل در حدود 30000 دلار قیمت دارد.

میتسوبیشی و اتو مبیل های کم مصرف در آمریکا

 

شورولت ولت

شورولت ولت 2011 در نمایشگاه لوس آنجلس به عنوان خودروی سبز برگزیده شد. کمپانی شورولت مدعی است که 40 میلیون دلار بر روی پروژه های زیست محیطی هزینه کرده است تا مقدار آلودگی های کربنی را کاهش دهد.

شورلت و جنرال موتورز

 

دوکاتی دیاول کربن

قدرت 162 اسب بخار و گشتاور 127 نیوتن متر فقط در موتورسیکلتی که 206 کیلو گرم وزن دارد جمع شده است.

در دیاول بیش از آن که فکر کنید فن آوری های جدید به کار رفته است. سیستم تزریغ سوخت، کنترل کشش، ترمز های ضد قفل، باک سوخت یک تکه، استارت بدون کلید و... از جمله آنهاست.

 

دوکاتی در نمایشگاه خودرو در لوس آنجلس

مدل پایه این موتور سیکلت در حدود 17 هزار دلار قیمت دارد و مدل سبک سازی شده که در آن از قطعات فیبر کربن استفاده شده است در حدود 20 هزار دلار قیمت دارد.

جمع آوری و ترجمه: علی یزدی مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: