تبليغات در ياد بگير دات كام

 
 

چرخش مرد سوئیسی در آسما با یک جفت بال

پرواز با بال جت دار

 

خلبان سوئیسی رسی اولین مردی است با بال هایی که روی آن موتور جت نصب شده است توانست به سرعتی دست پیدا کند که با استفاده از آن در آسمان پرواز کند و بر فراز برچر منطقه ای در غرب سوئیس چرخشی کامل را انجام دهد. او در آسمان دو بار کامل چرخ زد آنهم با استفاده از یک جفت بال که روی آن موتور های سفارشی رانشی جت نصب شده بود. این بال ها قابل پوشیدن هستند. رسی از یک بالن هوای گرم بر فراز دریاچه جنوا بیرون پرید و  نمایشی متهورانه اجرا کرد و در نهایت با چتر نجات فرود آمد. روسی قبلا خلبان هواپیما های جنگنده بوده است. او امیدوار است روزی بتواند در Grand Canyon پرواز کند. (دره ای در کلورادو در آریزونای شمالی که یکی از شگفتی های طبیعی جهان است.)

پرواز با بال جت دار

 

پرواز با بال جت دار

روسی از ارتفاع 7874 پایی معدل 2400 متر از بالون بیرون پرید. سپس در میان آسمان و زمین موتور جت خود را روشن کرد و قبل از فرود چرخش های نمایشی خود را اجرا کرد.

 

رسی

سال قبل رسی سعی کرده بود از تنگه جبل الطارق از مراکش تا اسپانیا پرواز کند ولی به علت جریان های گردشی پر قدرت هوا نتوانسته بود با موفقیت این مسیر را طی کند و در دریا سقوط کرده بود. و به همین دلیل امسال بسیار خوشحال بود طوری که نمی توانست شدت آنرا پنهان کند. رسی می گوید امیدوار است بتواند از تنگه Grand Canyon عبور کند ولی منتظر اجازه این کار از دولت آمریکاست.

نوشته:آنتونی لارنت

ترجمه: علی یزدی مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است