تبليغات در ياد بگير دات كام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

ابر ماده ای که می تواند جلوی گلوله را بگیرد.

 

محققین دانشگاه رایس بر روی فن آوری کار می کنند که قابلیت متوقف کردن یک گلوله 9 میلیمتری را دارد و پس از آن این ماده می تواند حفره ناشی از برخورد گلوله را پر کنند. شکی نیست که دارنده این فن آوری برتری معنا داری در میدان نبرد خواهد داشت. این فن آوری برای حفظ جان سربازان و افراد پلیس بسیار با ارزش است.

در آزمایشی که انجام شد محققین توانستند با شلیک به لایه نازکی از شیشه که از این جنس ساخته شده بود با موفقیت گلوله 9 میلیمتری را متوقف کنند.

ند توماس یکی از دانشمندانی که روی این پروژه کار می کند گفت:  این فن آوری در ساخت شیشه ضد گلوله بسیار ارزشمند خواهد بود.

این گروه تحقیقاتی که از دانشمندانی چون توماس، محقق دانشگاه رایس جی-هانگ لی و یک تیم تحقیقاتی از موسسه سربازان نانوتکنولوژی دانشگاه MIT به دنبال راهی برای ساخت موادی مقاومتر در برابر تغییر شکل یا شکستن هستند. نتیجه آن سربازان و نیرو های پلیسی هستند که دارای تجهیزات مقاوم تر و سبک تر هستند آنها قادر خواهند بود سریعتر حرکت کنند. همچنین در ساخت وسایل نقلیه نظامی و امنیتی با استفاد ه از این مواد آنها قادر خواهند بود سریعتر در میدان کارزا مانور دهند. همچین در ساخت ماهواره ها این مواد بسیار کارا خواهند بود.

اما ماده ای که آنها برای متوقف کردن گلوله ساخته اند این قابلیت را دارد که یک گلوله 9 میلیمتری را سد کند. وقتی که گلوله به این پلیمر ترکیبی نفوذ می کند این پلیمر ذوب می شود انرژی گلوله را جذب می کند و آنرا متوقف می کند سپس همین ماده ذوب شده خود فضای خالی را پر می کند.

توماس می گوید: هیچ شکاف میکروسکوپی باقی نخواهد ماند این جسم نه شکست و نه  ترک خورد.

در حین مطالعات آنها به ماده ای فوق العاده دست یافتند که آنرا پلیسترین-پلیدیمتیلسلوگزان دیبلاک-کوپلیمر نامیدند.

این ماده می تواند داستان انقلابی را نقل کند که در علم مواد رخ داده است و به ما کمک کند تا بفهمیم چه مکانیزمی در مقیاس یک بیلیونیم وجود دارد که می تواند چنین انرژی را جذب کند.

بی شک در آینده نزدیک از این ماده فوق سبک وزن و با مقاومت بالا بسیار خواهیم شنید.

ترجمه: علی یزدی مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطابل مرتبط: