فهرستي از موتورهاي جستجو       معروفترين موتورهاي جستجو
 

 

استفاده ی طولانی تر از باطری لپ تاپ

آيا باطری لپ تاپ شما به طور پبوسته نياز به شارژ دارد؟ با رعایت 7 پيشنهاد زیر در هنگام اجرای ویندوز XP می توانید استفاده ی طولاني تري از باطری لپ تاپ خود بکنید:

1- ابتدا بایستی مطمئن شوید که باطری لپ تاپ شما به طور کامل شارژ نگه می دارد. براي اين منظور ابتدا لپ تاپ خود را خاموش كنيد سپس باطري را چندين ساعت شارژ كنيد، كابل شارژ را از لپ تاپ خود جدا كنيد و لپ تاپ را روشن نمایيد. آنگاه با كمك دفترچه راهنماي سازنده، ظرفيت باطري خود را آزمايش كنيد.

2- اگر با شبكه در ارتباط هستيد، هر وقت که لازم شدOffline  شوید. ارتباطات شبکه ای مي تواند از باطری شما توان زيادي بکشد.

3- وسایلی مانند فلش را که به  USB متصل می شوند، هنگامی که استفاده نمی شوند، از USB جدا کنید؛ چرا که این وسایل می توانند برق بسیار زیادی مصرف کنند. حتي بعضي از اين دستگاه ها براي شارژ خود از USB استفاده مي كنند. و باطري خود را از طريق باطري لپ تاپ شما شارژ مي كنند.

4-   برنامه هایی وجود دارند که در پس زمینه ی کار شما اجرا می شوند، اين برنامه ها هنگام راه اندازي سيستم عامل شما به صورت اتوماتيك راه اندازي و فعال مي شوند. مانند ساعت یا دیسک دیفراگمنتر يا حتي يك ديكشنري، برنامه هایی را كه لازم نداريد غیر فعال سازید. اما برنامه هایی مانند فایروال یا آنتی ویروس را هرگز غیر فعال نکنید، زیرا ممکن است منجر به خطرات امنیتی شود!

5- اسکرین سیور خود را عوض کرده و اسکرین سیور بدون عکس (Blank Screen) بگذارید. وقتی کامپیوتر شما کار خاصی انجام نمی دهد، نیازی نیست شارژ باطری را با نمایش تصاویر آتش بازی یا متون بسیار بزرگ هدر دهید.

6- اگرچه نباید برنامه ی آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید، اما تا وقتی لپ تاپ را به برق متصل نکرده اید، سیستم خود را اسکن کامل نکنید. برای اسکن جاسوس افزارها (Spyware) نیز به همین ترتیب عمل کنید.

7- مهمتر از همه، هنگامی است که از کامپیوتر خود استفاده نمی کنید، کامپیوتر را خاموش (Shotdown)، آماده باش (Stanby) یا hibernate کنید.

** نكته: توجه داشته باشيد كه نحوه برخورد با باطري در هنگام شارژ بايد به نوع آن و دفترچه راهنما توجه كافي داشته باشيد. مثلاً باطري هايي وجود دارند كه اگر خيلي دشارژ شوند فاسد مي شوند و ديگر قابل استفاده نيستند.

سینا صدقی

Sina_sedghi_ie@yahoo.com

مطالب مرتبط:

 سنترينو چيست؟

لپ تاپ هاي  آينده

 

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است