فهرستي از موتورهاي جستجو       معروفترين موتورهاي جستجو
 

 

نظافت پورت هاي بلا استفاده

پورت ها يا درگاه ها براي اتصال تجهيزات و ابزارهاي مختلف به كامپيوتر مورد استفاده قرار مي گيرند و معمولاً تعداد پورت ها بيش از آن است كه همه آنها استفاده شود و تعدادي از آنها غير قابل استفاده باقي مي مانند و محل اتصال آنها در برابر گرد و غبار و آشغال بدون پوششي باقي مي ماند.

اين پورت ها عبارتند از:

- پورت اترنت

- پورت USB

- پورت پارالل

- پورت سري (سريال)

نظافت پورت ها كار بسيار ساده اي است ولي قبل از شروع بايد نكاتي را رعايت كنيد تا كامپيوتر شما صدمه نبيند.

قبل از تميز كاري كامپيوتر خود را شات دان دهيد و كابل آن را از پريز برق جدا كنيد. اگر بيشتر كثيفي از گرد و غبار تشكيل شده است يك بلوئر هواي (دمنده هوا) مخصوص كامپيوتر خريداري كنيد اين دمنده ها خيلي گران نيستند و از آن براي تميز كاري داخل كامپيوتر هم مي توانيد استفاده كنيد.

اگر كثيفي ها كمي چسبناك تر هستند و با هواي فشرده نمي توانيد آنها را از بين ببريد بهتر است از يك مسواك استفاده كنيد تا كاملاً داخل شكاف ها را تميز كنيد. ولي اين كار را به نرم و با حوصله انجام دهيد.

تميز كننده هاي اسفنجي هم براي نظافت قسمت هاي بزرگتر مي توانند استفاده شوند براي اين منظور اسفنج خود را به الكل آغشته كنيد و سپس پورت مورد نظر را تميز كنيد قبل از اينكه دوباره از كامپيوتر استفاده كنيد اجازه دهيد تا پورت ها كاملاً خشك شوند.

توضيحات فوق فقط براي نظافت پورت هاي خارجي بود كه با توجه به آنها مي توانيد به راحتي هر پورت خارجي كامپيوتر را بدون مشكل تميز كنيد.

علي يزدي مقدم

مطالب مرتبط: