تبليغات اينترنتي

 بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

راهنمای خرید کیبرد برای بازی کامپیوتری

اگر از افرادی هستید که بازی کامپیوتری برای شما خیلی مهم است. و می خواهید تجهیزات کامپیوتر شما برای بازی های کامپیوتری مناسب باشد بد نیست این مقاله را بخوانید. با داشتن یک کیبورد خوب پاسخ بهتری از کامپیوتر دریافت می کنید و عملکرد شما در بازی بهتر خواهد بود.

سوئیچ مکانیکی Mechanical Switch

اکثر کیبوردهای بازی از سوئیچ های مکانیکی استفاده می کنند هر کلید سویچ منحصر به فرد و مخصوص به خودش را دارد که سیگنال‌ های مشخصی را به محض فشرده شدن ارسال و به نوعی، فشرده شدن کلید را ثبت می‌کنند. آنها برای ارائه بازخورد صوتی و لمسی طراحی شده اند. اکثریت این سوئیچ ها از مکانیزم Cherry MX استفاده می کنند و از طریق رنگ شناسایی می شوند (مشکی، قهوه ای، آبی، قرمز)، سویچ‌های Cherry MX معمول ‌ترین مدل سویچ در کیبوردهای مکانیکی بوده و با کد گذاری رنگی که بیانگر ویژگی‌های متفاوت در هر رنگ است عرضه می‌شود.
 

کلیدهای قابل برنامه ریزی

یک کیبرد مخصوص بازی باید یک کیبرد با کلید های قابل برنامه ریزی باشد. کلید های قابل برنامه ریزی معمولا بالا یا پهلو های کیبرد قرار دارند و به شما اجازه می دهند بعضی توابع بازی را با آنها اجرا کنید یا به صورت ترکیبی از آنها استفاده کنید. هر چند این توابع را می توانید با یک کیبرد معمولی هم انجام دهید اما این کار با یک کیبرد مخصوص بازی بسیار راحت تر انجام می شود.

 

عملکرد هم زمان

بیشتر کیبرد های معمولی به شما اجازه می دهند حداکثر سه کلید را به طور همزمان بکار ببرید و اگر در میان بازی کلید چهارم را فشار دهید متوجه می شود که کار نمی کند! آه خدایا اکنون باید شلیک کنم پس چرا کار نمی کند؟!  این مشکلی است که همه بازی کن های حرفه ای با آن درگیر شده اند و به همین دلیل وقتی که می خواهند یک کیبرد خوب بخرند حتما از این نظر آنرا چک می کنند تا بتوانند در بازی آزادانه حرکت کنند و کار خود را انجام دهند. این قابلیت با اصطلاح Anti-Ghosting مشخص می شود.
 

نور پشت زمینه LED

این نور علاوه بر اینکه کیبرد شما را زیباتر می کند یک مزیت دیگر هم دارد و آن این است که به شما کمک می کند در نور کم بهتر کلید مورد نظر خود را پیدا کنید در نتیجه سرعت عمل شما هنگام بازی بیشتر است.

کلیک نرم Tactile Click

این اصطلاح و واژه را بیشتر درباره کیبوردهای با سوئیچ Cherry MX Blue می‌شنویم و رایج است (در رنگ های سبز و سفید کمتر). در نقطه تحریک یا Actuation Point نوعی کلیک متمایز وجود دارد؛ یعنی همان حالت برگشتی که هر کلید دارد و باعث مشخص شدن قبول عملکرد فشردن کلید برای کاربر است.

بازی و تایپ کردن سوئیچ های آبی رنگ بسیار پر سر و صدا به نظر می‌‌رسد که البته برای استفاده در یک محیط آرام مانند محل کار مناسب نیست.

ترجمه: علی یزدی مقدم

 

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: