فهرستي از موتورهاي جستجو       معروفترين موتورهاي جستجو

  

سلامتي را بخوريد

 

   غلات و دانه ها نه تنها يك تغذيه خوب را فراهم مي‌كنند بلكه بر زيبايي پوست و اندام هم مؤثرند. چند دانه از بعضي از تنقلات به خوبي مي‌توانند از نظر ارزش غذايي جايگزين يك ساندويچ شوند. با توجه به كم بودن هيدراتهاي كربن در دانه ها ضرر آن براي دور كمر شما كمتر از ديگر خوراكيهاست. از اين گذشته به عملكرد مغز كمك مي‌كنند و براي سيستم اعصاب بسيار مفيد هستند.

 انجير

   انجير از نظر ارزش غذايي بسيار قابل توجه است و تب را پايين مي‌آورد و از عطش مي‌كاهد. انجير براي تنگي نفس و سرفه و سينه درد مفيد است.اگر انجير را با معده خالي ميل كنيد به چاقي شما اگر لاغر هستيد كمك مي‌كند.

 كشمش

   كشمش بر سيستم عصبي تأثير مثبت دارد و به شما كمك مي‌كند جلوي عصبانيت خود را بگيريد. كشمش قلب را تقويت مي‌كند و صفرا را كوچك مي‌كند. از مخلوط كشمش و ميوه هاي ديگر براي بهبود بيماري ها ي مختلفي استفاده مي شود.

 گردو

   گردو اندام ها را نرم مي‌كند و ذرات جامدات را حل مي‌كند. براي سوء هاضمه بسيار مفيد است مغز و قلب و جگر را تقويت مي‌كند و باعث تقويت حواس پنج گانه مي‌شود. گردو براي افراد مسن بسيار مفيد است.

 عسل

   عسل خون را تصفيه كرده شكم و روده را پاكيزه مي‌گرداند. مخلوط آن با شكر براي بينايي و گلو درد مفيد آست و براي تنگي نفس و زخم معده مفيد است و كيفيت اسپرم را افزايش مي‌دهد عسل سخت و دير هضم است و براي كساني كه دستگاه گوارش ضعيف دارند مي‌تواند مضر باشد.

 پسته

   پسته براي قلب و مغذ مفيد است و همچنين براي حالت تهوع و ناراحتي هاي كبدي مفيد است. بدخوري پسته براي دستگاه گوارش مي‌تواند بسيار مضر باشد.