تبلیغات در یاد بگیر دات کام

 

درمان طبیعی سرطان

 

امروزه در آمریکا یک نفر از هر چهار نفر از سرطان جان خود را از دست می دهد. در حالیکه در گذشته این عدد 1 یک نفر از چهار نفر بوده است.

 

چرا رژیم غذایی بد یک مشکل عمده است؟

مطالعات مختلف دانشمندان در آمریکا نشان می دهد که رژیم غذایی مردم بسیار خطرناک است به عنوان مثال در یک تحقیق مشخص شد از 2.1 میلیون آمریکایی که در یک سال جان خود را از دست داده بودند در حدود 1.5 میلیون آنها در اثر بیماری های ناشی از رژیم غذایی بد جان خود را از دست داده بودند. در این گرارش عنوان شده بود که بیشتر مردم باید تغذیه کنونی را تغییر دهند مثلاً مصرف چربی ها را کاهش دهند به خصوص چربی های اشباع از قبیل چربی تخم مرغ، کره و گوشتی که چربی آن جدا نشده است.

محققین دانشگاه ویکتوریا در کلمبیا مطالعاتی دقیق بر روی 200 نفر از افرادی که از سرطان بهبود یافته بودند انجام دادند. آنها دریافتند که 87 درصد از این افراد رژیم غذایی خود را به گیاهخواری تغییر داده اند.

اخیراً توسط دکتر ویلیارد جی. ویزک که محقق دانشگاه کرنل است رابطه ای بین مصرف زیاد گوشت و ابتلا به سرطان کشف شده است. طبق نظر دکتر ویزک مشکل از آمونیاکی است که از هضم گوشت آزاد می شود و سرطان زا است.

هر چند نرخ افزایش ابتلا به سرطان نگران کننده به نظر می رسد اما با تقویت سیستم ایمنی بدن خود می توانیم از بروز آن جلوگیری کنیم. بیشتر سم موجود در بدن بوسیله خوراکی های نا مناسب مانند: گوشت، لبنیات، شکر، برنج سفید و همچنین مشروبات الکلی، تنباکو، قهوه، نوشابه های صنعتی و همه خوراکی های غیر طبیعی ایجاد می شود. خوراک خوب خون خوب می سازد، در حالیکه خوراک نا سالم خون کیفیت پایین می سازد. وقتی که در بدن شما خون سالم جریان داشته باشد سرطان نمی تواند پیشرف کند و سیستم ایمنی بدن شما در بهترین حالت کار می کند.

مدتی طولانی موسسه بین المللی سرطان بر این عقیده پافشاری می کرد که سرطان ربطی به رژیم غذایی ندارد. ولی مدارک تکان دهنده ای که اخیراً بدست آمده است آنها را مجبور کرد تا موضع خود را تغییر دهند و این حقیقت را قبول کنند. آنها حتی اکنون توصیه می کنند برای جلوگیری از سرطان هر کسی باید به اندازه کافی میوه و سبزیجات مصرف نمایید. «میوه هایی مانند پرتغال و موز و سبزیجات برگ دار سبز و زرد مانند هویج و بروکلی همه دارای فیبرها ویتامین هایی هستند که از بروز سرطان جلوگیری می کنند. و باید قسمتی از رژیم غذایی روزانه هر کسی باشند.» این جملات بر گرفته از توصیه های موسسه بین المللی از سرطان بود.

برای جلوگیری از سرطان یا درمان آن باید سیستم ایمنی بدن خود را در بهترین شرایط قرار دهیم. این کار با هشت مرحله که در اینجا به اختصار توضیح می دهم امکان پذیر است. مقدار زیادی هوای تازه، مقدار زیادی آب با کیفیت خوب، خوردن خوراک سالم و طبیعی به مقدار کافی، استراحت کافی داشتن، نرمش و ورزش با فشار متوسط، هر روز در فضای باز در برابر آفتاب قرار گرفتن و رعایت اعتدال در همه چیز از جمله در خوردن و آشامیدن و اعتقاد داشتن به خدا.

هر کدام از ما در بدن خود سلول های سرطانی داریم. سرطان باید با تقویت سیستم ایمنی بدن درمان شود به عبارت دیگر گلبول های سفید ساخته شود و... آنها سرطان را در داخل بدن خود به خود نابود می کنند. سلول های سرطانی از سلول های نرمال بدن ضعیف تر هستند و اگر سیستم ایمنی بدن در وضعیت مناسبی باشد سلول های سرطانی از کنترل خارج نمی شوند.

 

سلول سرطانی

 

چگونه با سرطان بجنگیم

هیچ داروی شیمیایی یا گیاهی یا درمانی نیست که به تنهایی بتواند سرطان را از بین ببرد. سرطان باید باید با تقویت سیتم ایمنی بدن فرد درمان شود. در این مقاله به برخی از این راه ها اشاره می کنیم.

 

از مصرف قند های مصنوعی و خوراکی های کم ارزش بپرهیزید

مصرف قند و شکر سبب فلج شدن و ضعیف شدن گلبول های سفید بدن شما خواهد شد و آنها را از مبارزه در برابر بیماری ها باز می دارند. مصرف 25 قاشق چایخوری شکر 92 درصد گلبول های سفیدخون شما را در عرض 5 ساعت فلج می کنند. به طور متوسط آمریکایی ها در روز 42 قاشق چایخوری قند مصرف می کنند. یک دسر موز 24 قاشق غذا خوری قند دارد. یک کیک 12 اونسی (معادل 0.34کیلوگرم) به طور متوسط بین 8-12 قاشق چایخوری قند دارد. همچنین توجه داشته باشید خوراکی های صنعتی حتی آنهایی که رژیمی هم هستند در کار سیستم ایمنی بدن شما اختلال ایجاد می کنند.

 

از مصرف خوراک های با چربی بالا خود داری کنید

خوراک هایی که مقدار زیادی چربی های تصفیه شده دارند سبب افزایش خطر ابتلا به سرطان می شوند. سرطان سینه در خانم هایی که خوراک های چرب مصرف می کنند چه چربی های اشباع شده و چه چربی های حیوانی شایع تر است. خوراک کم چرب نه تنها از مبتلا شدن خانم ها به سرطان سینه جلوگیری می کند بلکه در درمان آن هم می تواند موثر باشد.

 

خام خواری کنید

این سخت ترین کار ساده ای است که می توانید انجام دهید. فقط میوه ها، سبزی ها و دانه های خام و همچنین جوانه های گیاهان که خواهید خورد می تواند بیشترین کمک را به درمان شما بکند. هیچ چیز پختنی مصرف نکیند نان، حبوبات پخته و از این قبیل. شاید این رژیم غذایی کمی خشن به نظر برسد اما به نظر شما این از شیمی درمانی که منجر به حالت تهوع، ضعیف شدن بدن و ریختن موهای شما می شود بدتر است؟ والبته شیمی درمانی سیستم ایمنی بدن شما را تقویت نمی کند. هر خوراکی خامی یک خوراک زنده است و ارزش تغذیه ای بالایی دارد. مواد خوراکی خام غنی از ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم ها و از این قبیل است. خوراک پخته خوراک مرده است هر دانه ای را بکارید رشد می کند و تبدیل به گیاه می شود اما هیچ دانه پخته ای تبدیل به گیاه نمی شود چون شالوده حیات آن تخریب شده است. با قرار دادن سلول های سرطانی در خوراک پخته این سلول ها شروع به تکثیر می کنند. حال این سلول ها را در خوراک خام قرار دهید آنها ناپدید خواهند شد! این حقیقت شگفت انگیز برای جامعه سرطان شناخته شده است و اما هیچگاه به صورت عمومی منتشر نشده است.

نوشته: دکتر لی هوور ان. دی.

ترجمه: علی یزدی مقدم

 

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: