تبلیغات در یاد بگیر دات کام

 

درمان افسردگی

درمان افسردگی

بازگشت از افسردگی به حالت طبیعی

درست است که نشانه ها و عوامل افسردگی از شخصی به شخص دیگر متفاوت است اما راه هایی برای اینکه فرد احساس بهتری داشته باشد هم وجود دارد. کاری که ممکن است برای یک نفر موثر باشد ممکن است برای دیگری پاسخ ندهد، و هیچ درمانی نیست که بتواند همه انواع افسردگی را پوشش دهد. اگر نشانه هایی از افسردگی را در خود یا کسی که دوستش دارید مشاهده کردید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های مختلف درمانی وقت بگذارید. در بیشتر موارد استفاده از ترکیبی از درمان های مختلف از قبیل حمایت اجتماعی، تغییر شیوه زندگی، تقویت مهارت های زندگی و افزایش انگیزه زندگی و فعالیت و همچنین استفاده از کمک افراد حرفه ای بهترین نوع درمان است.

درمان افسردگی

 

برای پشتیبانی کمک بخواهید

اگر فکر می کنید صحبت کردن از افسردگی خود کاری وحشتناک است در اشتباه بزرگی هستید. شک نکیند. احساس بی پناهی و نا امیدی دلیلی بر وجود افسردگی است و نه یک واقعیت زندگی که باید با آن کنار بیایید!  بلکه باید به فکر درمان آن باشید. این بدان معنا نیست که شما ضعیف هستید یا نمی توانید تغییر کنید. کلید درمان افسردگی شروع کردن از کار های کوچک و کمک خواستن است. داشتن یک سیستم حمایتی قوی و در دسترس می تواند درمان افسردگی شما را سرعت ببخشد. انزوا سوخت موتور افسردگی است، بنابراین سعی کنید تا می توانید وقت خود را با دیگران بگذرانید حتی وقتی که احساس می کنید دوست دارید تنها باشید. بگذارید خانواده و دوستان شما بدانند که شما در حال مبارزه هستید و آنها می توانند شما را کمک کنند. اگر افراد افسرده در اطراف شما هستند سعی کنید آنها را تنها نگذارید و بهتر است از دیگران هم کمک بگیرید تا به شما کمک کنند چون شما نمی توانید تمام وقت خود را با بگذرانید.

درمان افسردگی

 

در شیوه زندگی خود تغییراتی مثبت ایجاد کنید

ایجاد تغییرات در شیوه زندگی همیشه کار ساده ای نیست، اما می تواند اثری فوق العاده در فرد افسرده داشته باشد تغییراتی که می توانند بسیار موثر باشند عبارتند از:

  • روابط حمایتی و پرورشی

  • نرمش روزانه منظم همراه با خواب و استراحت کافی

  • خوردن اغذیه سالم و مغذی برای اینکه بدن در حالت طبیعی خود باشد

  • مدیریت استرس

  • تمرین فنون ایجاد آرامش

  • داشتن یک مدل رفتاری مناسب برای جنگیدن با افکار منفی

 

ایجاد مهارت های انگیزشی

بسیاری افراد برای مدیریت استرس و ایجاد تعادل در احساسات خود به اندازه کافی مهارت ندارند. داشتن مهارت های انگیزشی به شما توانایی مقابله و کنار زدن مشکلات، آسیب ها و ضربه های روحی و زوال را می دهد. به عبارت دیگر آموختن اینکه چگونه احساسات خود را بیان کنید و با آنها کنار بیایید می تواند شما را انعطاف پذیرتر سازد. و اثر منفی آنها را بر شما کاهش دهد. می توانید از مطالب موفقیت و مهارت های زندگی در یاد بگیر دات کام برای تقویت مهارت های انگیزشی خود استفاده کنید.

 

از افراد حرفه ای کمک بگیرید

اگر کمک گرفتن از خانواده و دوستان و تقویت مهارت های انگیزشی نتوانست به شما کمک کند یا برای درمان افسردگی شما کافی نبود آنگاه از یک روانشناس کارکشته کمک بگیرید. درمان های موثری برای افسردگی وجود دارد روان درمانی، درمان های دارویی و درمان های مختلف دیگری وجود دارند. اگر در باره هر کدام از گزینه هایی که در برابر شما وجود دارد اطلاعات کافی بدست آورید آنگاه می توانید با توجه به وضعیت و نیاز های خود بهترین درمان را انتخاب کنید و به این ترتیب شانس بهبود خود را بسیار بالاتر برده اید.

 

آیا روش های درمانی افسردگی برای شما خوب هستند؟

درمان های دارویی به بهبود بعضی از مشکلات و علائم افسردگی در بعضی از افراد کمک می کنند. اما این دارو ها یک معالجه نیستند و به محض اینکه دارو ها قطع شوند دوباره این علائم بروز می کنند. دانستن عوارض و منافع و مضرات درمان های دارویی و خطراتی که با مصرف آنها شما را تهدید می کند بسیار مهم است تا هنگامی که می خواهید یک روش درمانی را انتخاب کنید بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

درمان موثر برای افسردگی معمولاً شامل انواعی از روان درمانی است. روان درمانی ابزاری را در اختیار شما قرار می دهد که به کمک آن می توانید افسردگی را از زوایایی مختلف درمان کنید. علاوه بر این در روان درمانی دیدگاه ها و مهارت هایی جدیدی خواهید آموخت که به شما کمک می کند در آینده با افسردگی مبارزه کنید. همچنین روان درمانی می تواند به شما کمک کند مهارت های رفتاری را به خدمت بگیرید و با افکار منفی خود مبارزه کنید. همچنین روان درمانی کمک می کند ریشه و عامل اصلی افسردگی خود را بیابید و بفهمید چرا چنین احساسی دارید، بدانید چه چیزی شما را تحریک می کند و افسردگی شما را تشدید می کند و به این ترتیب می توانید بفهمید که برای سلامت روحی و روانی خود چه باید بکنید.

ترجمه: علی یزدی مقدم

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: