فهرستي از موتورهاي جستجو       معروفترين موتورهاي جستجو

 

قبل از امتحان چگونه بخوريم و بياشاميم

 

براي اينكه از عهده امتحان به خوبي بر آييد علاوه بر درس خواندن بايد از نظر روحي و جسمي هم آماده باشيد. و براي اينكه راحتتر سر جلسه امتحان بنشينيد بايد خوراك مناسبي ميل كرده باشيد، طوريكه نه احساس گرسنگي كنيد و نه احساس سنگيني تا بتوانيد روي سئوالات تمركز كنيد و به آنها بهترين پاسخ ها را بدهيد.

 

راهنماي وعده هاي غذايي قبل از آزمون

اول: قبل از امتحان غذايي متعادل از مواد مغذي ميل كنيد. اگر آزمون شما صبح برگزار مي شود، وقت كافي براي خوردن صبحانه تنظيم كنيد. از مواد پروتئيني و ميوه ها در صبحانه خود بگنجانيد.

دوم: از غذا هاي غني از پروتئين مانند تخم مرغ ها، دانه ها، ماست و پنير براي صبحانه و نهار روز امتحان استفاده كنيد. اين مواد غذايي در سراسر روز امتحان به شما كمك مي كنند، تا از راحتتر از عهده آن برآييد.

سوم: هر وعده غذايي را سبك در نظر بگيريد چون يك خوراك مفصل سبب خواب آلودگي شما مي شود. اگر گرسنه نيستيد از خوردن دسر خود داري كنيد. بدترين اتفاقي كه ممكن است بيفتد اين است كه در هنگام امتحان دچار خواب آلودگي شويد.

چهارم: هيچگاه يك وعده غذايي را با چاي يا قهوه عوض نكنيد. شايد اگر به چاي يا قهوه عادت داريد با نخوردن آن دچار سر درد شويد. اما نبايد در نوشيدن آن زياده روي كنيد. كافئين زياد سبب مي شود در هنگام امتحان عصبي باشيد. اگر بتوانيد از چاي سبز استفاده كنيد به مراتب بهتر است.

پنجم: اگر استرس زيادي داريد مي توانيد از نوشيدني هايي كه با شير ساخته مي شوند استفاده كنيد. اين كار به شما كمك مي كند تا زمانيكه بتوانيد چيزي بخوريد انرژي كافي داشته باشيد.

ششم: از تنقلات سالم مانند دانه ها و ميوه در كيف خود داشته باشيد تا در ساعات خالي بين امتحان آزمون انرژي خود را بازايابي كنيد. اين تنقلات در عملكرد شما  اثر مثبت دارد چون هنگام امتحان انرژي زيادي خواهيد سوزاند.

هفتم: اگر هر روز يك مولتي ويتامين، امگا 3 و ويتامين B استفاده كنيد، عملكرد مغز بهبود مي يابد.

هشتم: از نوشيدن هر چه كه الكل دارد به شدت خود داري كنيد چون نتيجه بسيار بدي در امتحان شما خواهد گذاشت همينطور در دراز مدت هم عملكرد مغز شما را به عنوان يك محصل مختل مي كند.

نهم: از روز قبل مقدار زيادي آب بنوشيد. كم آبي بدن سبب مي شود هنگام امتحان تمركز خود را از دست بدهيد و احساس بيمار بودن به شما دست مي دهد.

نكته ها:

  • در برنامه ريزي درسي حتماً براي خوردن و آشاميدن وقت كافي قرار دهيد تا زمان كافي براي تامين انرژي مغز خود داشته باشيد به خاطر داشته باشيد مغز انسان انرژي زيادي مصرف مي كند. يك هفته قبل از امتحان حتما رژيم غذايي مناسب داشته باشيد و به اندازه كافي بخوريد تا قند خون شما در سطح مناسبي باشد در اين صورت مغز شما بهتر جواب خواهد داد.

  • از امتحان كردن غذاها يا دارو هاي جديد قبل از امتحان پرهيز كنيد هر ماده جديدي كه وارد بدن مي شود ممكن است واكنش هاي ناشناخته داشته باشند. همچنين سعي كنيد، نزديك امتحان از خوردن خوراكي هايي كه مي دانيد با بدن شما سازگاري زيادي ندارد خود داري كنيد.

ترجمه: علي يزدي مقدم

مطالب مرتبط:

 

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است