بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

شستشوی سینوس ها برای درمان سینوزیت مزمن

آسان، ارزان و موثر

 

سالانه میلیون ها دلار خرج درمان های دارویی و غیر دارویی برای سینوزیت مزمن می شود. دانشکده پزشکی ویسکانزین در سال 2002 مطالعاتی انجام داد که نشان می داد استفاده از یک محلول ارزان قیمت آب نمک برای شستشوی بینی و سینوزیت می تواند به اندازه درمان های دارویی موثر باشد.

درمان سينوزيت

محققین 76 نفر را برای مطالعه انتخاب کردند همه آنها بالای 18 سال سن داشتند و دارای سابقه سینوزیت مزمن بودند: احتقان بینی، آب ریزش بینی، ریزش ترشحات به داخل گلو، سر درد، درد در قسمت هایی از صورت، تنفس با ناراحتی و سرفه.

یک گروه از بیماران بوسیله شستشوی بینی با محلول آب نمک (65 درصد نمک) مورد معالجه قرار گرفتند. آنها هر روز و به مدت 6 ماه بینی خود را شستشو دادند. گروه دیگر تحت درمان دارویی با نسخه پزشک خود تحت درمان قرار گرفتند. بعد از شش ماه گروهی از بیماران که در این مدت بینی خود را شستشو داده بودند نتایج بسیار رضایت بخش تري نسبت به آنهایی که تحت درمان دارویی قرار گرفته بودند بدست آورده بودند.

محققان به این نتیجه رسیدند که " شستشو با آب نمک باعث می شود بیماران کیفیت زندگی بهتری را احساس کنند و کمتر به درمان های دارویی وابسته شوند اما در ابتدای درمان استفاده از دارو هایی که پزشک متخصص تجویز می کند باعث می شود بیمار احساس راحتی بیشتری داشته باشد."

اگر شما هم به سینوزینت مزمن مبتلا هستید ممکن است شستشوی سینوزیت به کاهش مشکلات این بیماری کمک کند. هر چند این كار درمانی برای یک بیماری یا سرماخوردگی میکروبی، ویروسی یا آلرژی نیست. بنابراین برای اطمینان از بیماری خود حتماً با پزشک معالج خود صحبت کنید تا مطمئن شوید این درمان برای شما مناسب است.

نوشته: ماریان ان یور

ترجمه: علی یزدی مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: