بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 

چگونه هوش فرزندان خود را تقویت کنیم

قسمت پنجم

اعتماد به نفس را به فرزندانتان بیاموزید

به خصوص در دوران نوجوانی کودکان قربانی افکار منفی هستند که پتانسیل های آنها را محدود می کند. روانشناسان کودک به والدین آنها توصیه می کنند تفکرات مثبت فرزندانشان را با تشویق کردن و  دلگرمی خوش بینانه تقویت کنند. شرکت در تیم های ورزشی و دیگر فعالیت های اجتماعی هم به فرزندانتان کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را  در مواجهه با همسالان خود در دوران خامی بدست آورند. تا در دورانی که باید بدون حامی روی پای خود بایستند محکم و قوی بتوانند از توانایی های خود حداکثر استفاده را ببرند.

 

قهرمانان با صبحانه ساخته شده اند!

تحقیقاتی که پیشینه تاریخی آن به سال 1970 میلادی بر می گردد ثابت کرده است که خوردن صبحانه وضعیت حافظه، تمرکز و قدرت یاد گیری را بهبود می بخشد. و کودکانی که صبحانه نمی خورند زودتر خسته می شوند، زودرنج تر هستند و واکنش کندتری از آنهایی که روز را با خوردن صبحانه کامل شروع می کنند دارند. با برنامه های شلوغ و درهم امروزی بسیاری فرصت نمی کنند بنشینند و به فرزندان خود در خانه صبحانه ای مفصل بدهند اما حتی یک لیوان شیر و مقداری نان هم می تواند فرزندان شما را برای خوب یاد گرفتن و تمرکز در کلاس کمک کند و این بهتر از نخوردن صبحانه است. هر چقدر هم گرفتار باشید می توانید یک لیوان شیر و مقداری نان به فرزند خود بدهید. به این ترتیب فرزندان شما هم از نظر بدنی قوتر خواهند بود و هم از نظر ذهنی.

قسمت اول   قسمت دوم   قسمت سوم    قسمت چهارم

ترجمه: علی یزدی مقدم

 

اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: