تبليغات

       

  

سه ترفند سریع برای خفه کردن عادت های بد

 

1- با عادت ها به جنگ عادت های بد بروید

ما به صورت طبیعی به گونه آفریده شده ایم که عادت جزئی از وجود ماست. ما به عادات خود احتیاج داریم چون باعث می شود با انرژی و فکر کمتر کار بیشتری انجام دهیم.

بنابراین بجای اینکه با یک عادت بد بجنگیم بهتر است با آنرا به سمت مناسب هدایت کنیم.

مثلاً اگر عادت کرده اید سوئیچ خود را در داخل اتومبیل جا بگذارید و درها را قفل کنید ( خیلی ناراحت نشوید من هم این عادت را داشتم )، می توانید برای خود یک تمرین ترتیب دهید: ماشین را خاموش کنید با صدای بلند بگویید من دیگر کلید ها را جا نمی گذارم و کلید ها را بردارید و از اتومبیل خارج شوید.

این روش به همان اندازه که ساده است عملی هم هست اگر شما عادت منفی دارید که هر روز آنرا تکرار می کنید می توانید از هم اکنون شروع کنید و آنرا با یک تمرین خاص جایگزین نمایید. آنقدر خاص که رقبت انجام آنرا داشته باشید. مثلاً در تمرین بالا می توانید جمله مورد نظر را به صورت ریتمیک و با آهنگ ترانه مورد علاقه خود بخوانید.

 

2- وقتی که لازم است مسیر را عوض کنید.

دانشکده پزشکی پنینسولا یک دوره تحقیقات انجام داد که در آن موفقیت 1712 سیگاری بالای 50 سال زیر نظر گرفته شده بود. همه این افراد می خواستند سیگار را ترک کنند و بر این عادت بد غلبه نمایند.

در اینجا وضعیت کاری افرادی که توانستند سیگار را ترک کنند بیان شده است

42 درصد -- چندی پیش بازنشسته شده اند.

30 درصد -- به تازگی بازنشسته شده اند.

28 درصد -- هنوز در حال کار هستند.

محقیقین با مطالعات بیشتر دریافتند ورود به مرحله بازنشستگی به آنها کمک می کرد سیگار را ترک کنند.

این بدان معنا نیست که برای ترک یک عادت باید منتظر بازنشستگی بمانید بلکه می توانید از مزیت زمان گذر استفاده کنید. زمانیکه ما در حل تجربه تغییراتی اساسی در زندگی خود هستیم بهتر می توانیم عادت ها و روش های قدیمی را تغییر دهیم. تلنگر هایی که به ما وارد می شود قید و بند های قدیمی را پاره می کند و می توانیم سبک بال تر شروع کنیم چه از نظر بدنی و چه از نظر روحی.

 

3- فرایند را مانند یک مجله ضبط کنید.

این کار به دو دلیل مهم است: اول اینکه نوشتن افکار و کار ها سبب روشن شدن آنها می شود. و متوجه عادت هایی می شوید که قبلا به آنها توجهی نکرده بودید. 

دوم اینکه شما میزان پیشرفت خود را خواهید دید. اما بدون نوشتن تشخیص و تحلیل میزان کاری که انجام شده است بسیار سخت می شود.

با پیگیری قدم های کوچکی که باید برداشته شوند متوجه می شوید که بهتر شده اید و به هدف خود نزدیک تر شده اید و به زودی می بینید که در سمت دیگر حصار جای گرفته اید که قرار گرفتن در ورای آن آرزوی شما بود.

با عادت های خود پیروزی را لمس کنید

با بهترین آرزو ها

جیسون گارسیا

ترجمه: علی یزدی مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است