تبليغات

       

  

 آشنايي با ناپلئون هيل استاد بزرگ موفقيت

 

ناپلئون هيل را به جرات مي توان يكي از بزرگ ترين استادان موفقيت در تمام دوران ها و از بنيانگذاران اين فن ناميد. يكي از دلايلي كه اين گفته را تاييد مي كند كتاب معروف او «فكر كن و ثروتمند شو» است و كسانيكه اين كتاب را خوانده اند و به دستورات آن عمل كرده اند اعتراف كرده اند بزرگترين فرمول موفقيت را در آن كشف كرده اند.

ناپلئون هيل در منطقه اي روستايي اما زيبا در ايالت ويرجينياي آمريكا بدنيا آمد. او وقتي 10 سال داشت مادر خود را از دست داد پدر و نا مادريش او را بزرگ كردند. در حاليكه بيشر مردم از پدر و مادر خود براي شروع يك زندگي جديد و مستقل شدن كمك مي گيرند هيل به چنان موفقيتي دست يافت كه توانست كاملا روي پاي خود بايستد اما در اين موفقيت يك نفر به او كمك بزرگي كرد و آنهم كسي نبود جز «آندره كارنجي» . كارنجي متوجه شده بود كه هيل نويسنده بزرگي خواهد شد.

آندره از ناپلئون هيل خواسته بود با افراد مرفه جامعه و از آن مهمتر با مردان و زنان فوق موفق مصاحبه كند و راز موفقيت آنها را دريابد. كارنجي از ناپلئون هيل حمايت مي كرد ولي هيچگاه به او نگفت كه از نظر مالي هم او را پشتيباني خواهد كرد و به او پولي نداد. احتمالاً او مي دانست كه استعداد فوق العاده او در نويسندگي بزرگترين پشتيبان مالي او خواهد بود.

او براي هدف منحصر به فردي كه دنبال مي كرد و جمع آوري و مستند سازي اسرار پنهان هر مرد و زن موفق چيز هاي جديد آموخت و در نهايت اين تلاش منجر به نوشتن كتابي شد كه بعد ها با نام «فكر كن و ثروتمند شو» منتشر شد. هيل با معروفترين و موثرترين افراد تمام دوران ها مانند: توماس اديسون، الكساندر گراهام بل، جرج ايستمن، هنري فورد، جان دي راكفلر، تئودور روزولت، وود رو ويلسون و بسياري افراد ديگر مصاحبه كرد. او بيست سال زحمت كشيد تا راهنماي موفقيت را توليد كند كتابي كه در ابتدا «قانون موفقيت» نام گرفت.

گذشته از اينكه او يك نويسنده مورد احترام بود يك ويراستار، ناشر و مشاور فوق العاده هم بود او معمولاً ديدگاه هاي خود را به كارنجي مي گفت و كارنجي هم اين راهنمايي ها را به صورت رسمي به رئيس جمهور وقت آن زمان فرانكلين روزولت مي نوشت.

در سال 1973 دست نوشته هاي هيل با رنگ و لعاب بيشتر و تيتر جديد «فكر كن و ثروتمند شو» ( به انگليسي Think and Grow ) چاپ شد و تا كنون هم در حال چاپ است و تا زمان نگارش اين مقاله بيش از 30 ميليون نسخه از اين كتاب چاپ شده است و اين عدد هنوز در حال رشد است.

آنچه بيش از همه درباره او برجسته است سخنان نغز اوست كه بسيار مورد توجه بوده و هنوز هم هست. به طوريكه استادان موفقيت و اساتيد دانشگاه ها هنوز از آنها در سخنان خود استفاده مي كنند. يكي از اين سخنان اين است. « يك هدف يك روياست با يك ضرب العجل» اين جمله را هنوز بسياري از نويسندگان با علاقه در نوشته هاي خود استفاده مي كنند.

از ديگر سخنان او : «بزرگترين فرصت زندگي شما شايد همين لحظه اي باشد كه در آن به سر مي بريد.» ، « اگر نمي توانيد كارهاي بزرگ انجام دهيد كار هاي كوچك به شيوه بزرگان انجام دهيد.» سخنان ناپلئون هيل و لحنش به طور آشكاري نشان مي دهد كه او شاگرد آندره است در اين سخنان قدرتي نهفته است كه شديداً مخاطب خود را تهييج مي كند تا يك زندگي فوق العاده بسازد حتي بعضي از افرادي كه با استفاده از راهنمايي هاي هيل به موفقيت بزرگي رسيده بودند اعتراف مي كردند كه اگر هيل چشمان ما را باز نمي كرد اكنون يك زندگي معمولي داشتند.  كتاب «فكر كن و ثروتمند شو» هميشه براي رساندن افراد معمولي به موفقيت  خود را مسئول دانسته است. با تشكر از ناپلئون هيل بخاطر سالها زحمتي كه براي نوشتن اين كتاب متحمل شد و آنرا به جامعه بشري تقديم كرد.

ترجمه: علي يزدي مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: