تبليغات

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

  

راز ساده افراد موفق

نسخه صوتی

آخرین باری که به کتابخانه رفتم این کتاب جالب را خریدم «100 راز ساده افراد موفق» اینها حاصل کار محققان است که نحوه استفاده از آن در این کتاب به وسیله دکتر نیوِن توضیح داده شده است. در این کتاب چکیده مطالعات مختلفی که درباره افراد موفق انجام شده است را مشاهده می کنید که چگونه همه آنها با هم یکجا جمع آوری شده تا برای موفقیت فردی مورد استفاده قرار گیرد.

آنچه در اینجا می بینید برخی از رازهای افراد موفق بر اساس این کتاب است:

پیروزی های کوچک بدست آورید. رضایت از زندگی در افرادی که کارهای کوچک را به خوبی انجام می دهند 22 درصد بیشتر از افرادی است که علاقه به بدست آوردن موفقیت های بزرگ دارند. (اورلیک 1998)

دستور العمل ها را بنویسید. کسانی که معمولا از کارهایی که باید انجام شود یادداشت تهیه می کنند، نسبت به افرادی که این کار را انجام نمی دهند، 32 درصد شانس بیشتری برای داشتن احساس پیشرفت در زندگی خود دارند. (هووات 1999)

برنده ها ساخته می شوند، به دنیا نمی آیند! تحقیقات موردی روی مدیران اجرایی مشخص نموده است که 98 درصد از آنها پیشرفت و موقعیت خود را نتیجه برنامه ها و استراتژی می دانند و بیش از نیمی از آنها فردی موفق را سرمشق خود قرار داده اند تا برنامه ای درست برای خود تعریف نمایند. (گوردن 1998)

از علایق فردی استفاده کنید. محققان دریافته اند که اهمیت دادن به علایق شخصی بزرگترین عامل در جهت احساس رضایت شغلی و پشتکار بیشتر در رسیدن به هدف می باشد.

داوطلب شوید تا احساس بهتری داشته باشید. کسانی که در انجام کار ها داوطلب می شوند و پیشرو هستند 25 درصد بیش از دیگران از کار خود راضی هستند و از نظر شغلی بهتر کار می کنند و در راه رسیدن به اهداف والا و بلند مدت پایداری بیشتری از خود نشان می دهند.

فردا، روز بهتری است (ولی دقیقاً چقدر بهتر). کسانی که هدف خود را دقیقاً مشخص می کنند 50 درصد احساس اعتماد به نفس بیشتری در دستیابی به آنها و 32 درصد شانس بیشتری در کنترل زندگی خود دارند.

در احترام گذاشتن به خود برنده شوید! محققان دریافته اند که خوش بینی فردی و دیدن نیمه پر لیوان، نه تنها به شما کمک می کند انگیزه بالا داشته باشید و بیشتر بدست آورید، بلکه سبب بهبود وضعیت سلامتی شما می شود.

نوشته: لیو آلکسیس پلشت

ترجمه: علی یزدی مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: