فهرستي از موتورهاي جستجو       معروفترين موتورهاي جستجو

 

معرفي سرويس هاي مختلف پست الكترونيك

در اينترنت وب سايت هاي مختلفي خدمات پست الكترونيك (يا همان ايميل) را ارائه مي نمايند. ولي در ايران هموطنان ما علاقه خاصي به استفاده از سرويس هاي مختلف و پست الكترونيك يا ايميل ياهو دارند. كه البته يك سرويس تمام عيار و بي عيب نيست. بلكه معايبي هم دارد مثلاٌ كند است و گاه پيش مي آيد كه پيغام شما با تاخير به مقصد مي رسد. در ضمن ايميل ياهو از نظر امنيتي هم در سطح پاييني است علت آن هم ساده است چون اين سرويس كاربران زيادي دارد طبيعي است كه خرابكاران اينترنتي بيشتر روي آن سرمايه گذاري مي كنند و نرم افزار هاي فراواني براي هك كردن ايميل ياهو يافت مي شود. حال اگر شما فردي هستيد كه از ايميل خود استفاده زيادي مي كنيد و براي شما مهم است كه اطلاعات ايميل شما به دست افراد نا محرم نيفتد بهتر است سرويس هاي ديگر را امتحان كنيد، كه كمتر شناخته شده است. در همين راستا تعدادي از سرويس هاي معتبر پست الكترونيك را به شما معرفي مي نماييم.

1- GMail سرويس جي ميل را همه مي شناسيم كه متعلق به گوگل است و فضاي زيادي هم در اختيار كاربران قرار مي دهد ولي به همان اندازه ياهو از نظر امنيتي در خطر است.

2- Inbox.com اين سرويس هم يكي از بزرگترين خدمات دهندگان پست الكترونيك مي باشد ولي از نظر امنيتي در وضعيت بهتري قرار دارد و در زمان نگارش اين مقاله 5 گيگا بايت فضا در اختيار كاربر قرار مي دهد و بايد گفت فضاي قابل توجهي است.

3- Yahoo Mail در مورد سرويس ياهو هم كه بهتر از من مي دانيد يكي از نقاط قوت بزرگ آن را مي توان در آنتي ويروس هاي قدرتمند آن دانست كه فايل هاي دريافتي شما را از نظر وجود ويروس چك مي كند.

4- AOL Mail يك سرويس رايگان ايميل مبتنی بر وب است كه 2 گيگا بايت فضا در اختيار شما قرار مي دهد و داراي سيستم چك ويروس و ضد اسپم است.

5- iCloud.com این سرویس ایمیل توسط شرکت بزرگ نرم افزاری اپل آمریکا طراحی شده است و از پروتکل IMAP پشتیبانی می کند. این سرویس که 5 گیگا بایت را در به عنوان فضای صندوق پست الکترونیکی به کاربر ارائه می دهد پروتکل POP3 را پشتیبانی نمی کند.

6- MSN Hotmail اين سرويس هم خدمات قابل توجهي از جمله 2 گيگا بايت فضا و امضاي الكترونيكي و سازگاري با HTML را ارائه مي دهد

7- Zoho mail  زوهو میل یکی از سرویس های شرکت zoho است، فضای اختصاص داده شده به نامه های الکترونیکی کاربران در این سرویس پست الکترونیک، از 10 گیگا بایت تا 200 گیگا بایت بوده و با پشتیبانی از پروتکل های POP3 و IMAP قابلیت اجرا بر روی سیستم عاملهای iOS و Android را نیز دارد.

8- mail.com سرویس ایمیل mail یک سرویس قدیمی مربوط به کشور آلمان بوده، شرکت United Internet صاحب سرویس پست الکترونیکی mail.com است. این سرویس قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل های آی. او. اس و اندروید امکان ارسال فایلهایی تا حداکثر حجم 50 مگابایت را دارد.

9- Yandex Mail این سرویس پست الکترونیکی توسط شرکت روسی یاندکس ارائه می گردد.  استفاده از سیستم ارتباط امن SSL و نرم افزار امنیتی دکتر وب (DR. Web) و پشتیبانی از پروتکل های POP3 و IMAP همراه با سازگاری با سیستم عامل اندروید از خصوصیات این سیستم به شمار می آیند.

10- GMX Mail کمپانی GMX که در سال 1997 تاسیس شده است مسئول و مدیر این سیستم پست الکترونیکی رایگان است. این سرویس با قرار دادن فضای اشتراکی ابری 5 گیگ و البته محدودیت ضمیمه فایل تا سقف 50 مگابایت از رقبای خود به خوبی پیشی گرفته است.

 

نويسنده: علي يزدي مقدم

مطالب مرتبط: