تبلیغات در یاد بگیر دات کام

معروفترين موتورهاي جستجو

 

نسخه صوتی

چگونه برای نوشتن موضوع پیدا کنیم؟

 

موضوعی پیدا کنید که بتوانید زیبا بنویسید

در دنیای امروز نوشتن، یکی از منابع درآمد است. بعضی ها به عنوان کاری پاره وقت به آن نگاه می کنند. بعضی افراد از نوشته های خود درآمد قابل توجهی کسب می کنند ولی بعضی هم اصلا موفق نیستند چه رسد به اینکه بخواهند از این راه درآمدی کسب کنند. خوب بد نیست این مقاله را بخوانید شاید به شما در نوشتن مقالات جذاب و قابل قبول کمک کند.

در این مقاله مراحلی بیان می شود که با بکار گرفتن آن می توانید به نوشتن مقالات زیادی فکر کنید و از آنها درآمد داشته باشید.

آنچه نیاز دارید

  • قلم و کاغذ برای لیست کردن مقالاتی که در آینده می خواهید بنویسید.

  • به کتابخانه ای در نزدیکی محل کار یا خانه خود دسترسی داشته باشید تا بتوانید مقالات قدیمی را مطالعه نمایید.

  • توانایی استفاده از موتورهای جستجوی کاربردی

مرحله اول: انتخاب موضوع

ابتدا سرگرمی ها، علاقه مندی های خود و همچنین آنچه را نمی پسندید لیست کنید تا جهت حرکت خود را مشخص نمایید و بدانید در چه زمینه ای می خواهید مطلب بنویسید.

یکی از بهترین موضوع ها را در میان لیست خود انتخاب نمایید. به عنوان مثال اگر به اتومبیل علاقه دارید، از تحقیق در این زمینه بدتان نخواهد آمد. نوشتن مطلب در باره موضوعی که به آن علاقه مند هستید برایتان بسیار ساده تر خواهد بود. آنچه می نویسید باید برای شما جذابیت داشته باشد تا بتوانید توجه مخاطب خود را جلب کنید.

اگر شما از نوشتن در مورد موضوعی لذت ببرید، شانس اینکه مخاطبان شما هم از خواندن آن لذت ببرند بیشتر خواهد بود و البته باید ابتدا اطلاعات خود را در زمینه ای که به آن علاقه دارید افزایش دهید. برای اینکه مطلبی را به خوانندگان بیاموزید، باید ابتدا خود آن را یاد بگیرید.

مرحله دوم: تحقیق و جمع آوری مطلب

حال که موضوع یا موضوعات خود را برای نوشتن انتخاب کرده اید، باید شروع به تحقیق کنید. روزنامه، کتاب و مجله هایی که مورد علاقه شما هستند و به موضوع نوشتن تان مرتبط است جمع آوری کنید.

تعداد زیادی مجله و کتاب الکترونیکی وجود دارند که در زمینه اتومبیل، مشخصات فنی و حتی تعمیر آن وجود دارند.  شما می توانید در کتابخانه ها درباره موضوع مورد بحث تحقیق و از موتورهای جستجو استفاده کنید. شاید بخواهید در مورد موضوع ساده ای مانند تعویض شمع اتومبیل مطلب بنویسید. آنگاه باید در مورد موضوع مورد بحث تحقیق کنید.

همین که یکبار بتوانید مطالب مورد نظر خود را جمع آوری کنید، اعتماد به نفس لازم برای نوشتن مقالات بعدی هم خواهید یافت.

مرحله سوم: دوباره نویسی کنید

وقتی تصمیم می گیرید مقاله ای بنویسید که قبلا در کتاب، مقاله یا در وب نوشته شده است، می توانید مقالات را دوباره نویسی و آن را با زبان خود بیان کنید به این ترتیب مشکل کپی رایت هم نخواهید داشت.

بهترین کار این است که چند مقاله درباره موضوع مقاله خودتان انتخاب و چکیده ای از آنها را به همراه آخرین اطلاعات و اخبار در آن مورد بیان کنید.

سعی کنید از کتاب های معتبر هم مطلبی به موضوع مورد بحث بیفزایید. در این صورت در مسیر موفقیت گام برمی دارید. حال اگر منابع خود را هم ذکر کنید ارزش مقاله خود را دو چندان کرده اید.

نکته ها

  • باید به اندازه کافی درباره موضوعات مورد علاقه خود بنویسید هر چه بیشتر بنویسید تجربه و توانایی شما در نوشتن بیشتر می شود و جذابیت مطالب شما هم بیشتر خواهد شد و همین طور تعداد بالای مقالات، شانس درآمد زایی شما را افزایش خواهند داد.

  • اگر می خواهید از مقالات دیگران استفاده کنید بهتر است قوانین کپی رایت را خوب بدانید و گرنه ممکن است مجبور شوید بیشتر از پولی که بدست آورده اید، برای نقض قانون کپی رایت بپردازید.

ترجمه: علی یزدی مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: