تبلیغات اینترنتی

       
 

 

عکس ها را انتخاب کنید

 

این کار را بعد از عکاسی انجام می دهید کاری ساده اما بسیار با ارزش است، که شما را به عنوان یک عکاس خوب معرفی می کند.

نکته: فقط بهترین تصویر ها را انتخاب کنید و بقیه را برای روز مبادا نگه دارید! اینکه بخواهید تمام عکس های خود را به دیگران نشان دهید کاری بسیار کسالت آور برای آنهاست.

شاید بخواهید بیست عکس از پسر بچه ای با نمک را به نمایش بگذارید که در پارک گرفته اید اما نمی دانید کدامیک بهترین تصویر است شاید همه آنها به نظر شما جالب باشند اما به من اعتماد کنید. اگر فقط تعداد کمی از آنها را انتخاب نمایید و بهترین ها را به نمایش بگذارید نتیجه کار به مراتب بهتر خواهد بود.

خوب این مقاله شاید دقیقا آموزش یک تکنیک عکاسی نباشد اما تاثیر آن کمتر از تکنیک هایی که می آموزید نیست. آیا نمی خواهید بهترین نتیجه را با کمترین انرژی کسب کنید!

 

بله این درست است!

به نمایش گذاشتن عکس ها قسمتی ضروری از کار یک عکاس حرفه ای است. و به نمایش نگذاشتن هر عکسی هم همانقدر واجب و ضروری است. این توصیه را جدی بگیرید تا از عکاسی که تصاویر کسل کننده به نمایش می گذارد به فردی که می داند چه می کند در میان منتقدین تبدیل شوید.

دوستان و نزدیکان شما همواره از شما خواهند خواست تا باقی تصاویر را به آنها نشان دهید اما به هر قیمتی شده در برابر آنها مقاومت کنید. چون آنها بهترین ها را دیده اند اکنون چه احتیاجی به دیدن بقیه تصاویر دارند!

این توصیه فقط برای مبتدی ها نیست بلکه حرفه ای ها هم به تجربه می دانند که این بهترین کار است. در طول سال ها من بیش از ده ها هزار عکس گرفته ام اما اگر از من بخواهند صد تا از بهترین عکس های خودم را به نمایش بگذارم شاید سخت ترین کار را از من خواسته باشند. چون همچنانکه تجربه شما بیشتر می شود بهترین ها هم در برابر شما تغییر می کنند. عکسی که سال قبل بهترین تصویر انتخاب شد امسال ممکن است آنقدر ریبا به نظر نرسد. به همین دلیل است که این شغل سرگرمی بزرگی برای بسیاری در سرتاسر دنیاست. هر بار که یک عکاس بزرگ تصویری زیبا و شگفت انگیز خلق می کند هر بار که قوانین را می شکند یک چالش در برابر شما قرار می دهد شما را دعوت می کند تا عکسی ریباتر از او بگیرید. البته یاد گرفتن و بهتر شدن همیشه روند ثابتی ندارد هنوز برخی از عکس هایی که 20 سال قبل گرفته ام از بهترین عکس های من هستند.

ترجمه: علی یزدی مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است