تبليغات در ياد بگير دات كام

       
 

 

چگونه یک استودیو عکاسی برپا کنیم؟

 

ساخت یک استودیو بسته به اهداف موردنظر می تواند کاری ساده یا پیچیده باشد اما در هر دو حالت قوانین ساده ای به کار می آیند. شما فضای کافی، تعداد زیادی خروجی برق، توانایی خاموش کردن نورها در زمان لازم و ... را نیاز دارید.

دستورالعمل

انتخاب فضا

1. اتاقی با طول 4.5 تا 6 متر بیابید تا فضای لازم برای فاصله ی حداقل 3.5 متری بین دوربین و پس زمینه و همینطور تجهیزات نورپردازی را داشته باشد.

2. اتاقی انتخاب کنید که عرضش نصف طول آن باشد.

3. اتاقی انتخاب کنید که شکلی ساده برای بهترین تطبیق پذیری داشته باشد و سقفی بلند برای نور پردازی ملایم و یکدست و  منظرهای بلند دوربین.

4. دیوارها و سقف را با سفید مات و قابل شستشو رنگ آمیزی کنید.

5. تورفتگی ها و پایه ها و ستون های اتاق را از بین ببرید تا فضای اتاق ساده و موثر شود.

6. تعداد زیادی خروجی برق یا یک خروجی قوی با جعبه تقسیم روی یک کابل بلند نصب کنید. دیوارهای پس زمینه را قبل از نصب خروجی های برق انتخاب کنید.

7. برای کاهش اثر خفه کننده گی نورپردازی یک دستگاه تهویه هوا نصب کنید.

 

منظم کردن استودیو

1. دیوارهایی که نقش پرده را دارند مشخص کنید تا دوربین ها را مقابلشان بچینید.

2. برای بازتاب دادن نور در نواحی سایه، صفحات بازتاب دهنده( با بلندای 2 متر با سطحی سفید در یک سمت) بسازید یا بخرید.

3. تعدادی دکور و ابزار براي صحنه هاي مختلف فراهم کنید و قفسه ای برای نگه داری آنها بسازید. همینطور اگر می خواهید از مدل ها استفاده کنید، یک آرشیو لباس و آینه ای تمام قد هم باید داشته باشید.

4. نورپردازی دلخواهتان را اجرا کنید.

 

در تمام اين مراحل خلاقيت مهمترين عامل براي ساخت يك استديوي عكاسي موثر است پس خود را محدود نكنيد و هميشه روش هاي جديد را امتحان كنيد يك استديوي خوي براي عكاسي نقشي تعيين كننده در موفقيت شما به عنوان يك عكاس دارد پس در طراحي استوديوي و انتخاب محل آن بايد به اندازه كافي دقت كنيد و وقت بگذاريد.

ترجمه: ميلاد خراسانيان

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: