فهرستي از موتورهاي جستجو       معروفترين موتورهاي جستجو

 

گانگسترها در دنياي مجازي

گانگسترها بيش از 10000 وب سايت را براي بدست آوردن رمزهاي بانكي آلوده كرده اند.

گانگسترها در حال حاضر حمله اي جديد را شروع كرده اند حمله به وب سايت ها! آنها متخصصين ماهري در زمينه هك و امنيت اينترنت و برنامه نويسي را به استخدام خود در آورده اند تا بتواند اهداف جنايتكارانه خود را در دنياي مجازي به پيش ببرند.

جنايتكاراني كه احتمال مي رود در شرق اروپا ساكن هستند بيش از ده هزار صفحه وب معروف (شامل آژانس هاي مسافرتي، هتل ها، خيريه ها، سازمانهاي دولتي و ...) را آلوده كرده اند تا بتوانند از آنها سوء استفاده كنند. بيشترين اين وب سايت ها در ايتاليا هستند ولي اين حمله ها در حال گسترش به اسپانيا و ايالات متحده آمريكاست.

شما مي توانيد فقط با 350 هزار تومان از وب سايت هاي روسي يك بسته نرم افزاري هك بخريد. نفوذگران در اين روش كدهايي را در وب سايت قرباني مي كارند كه در نتيجه آن كامپيوتر هر كسي كه آن وب سايت را (كه به يك وب سايت آلوده تبديل شده است) باز مي كند يك Keylogger دريافت مي كند. اين Keylogger به هكرها اجازه مي دهد هر فعاليتي را كامپيوتر قرباني انجام مي دهد مشاهده كنند. بدين ترتيب آنها مي توانند اطلاعات و رمزهاي عبور حساب بانكي آن شخص را بدست آورند.

هيچ كس نمي داند چند كامپيوتر در دنيا به اين روش آلوده شده است اما حقيقت اين است كه سيستم هاي امنيتي موجود مي توانند از هر 1000 مورد فقط تعداد كمي را شناسايي كنند.

دن هوبارد از شركت امنيتي Firm Websense مي گويد، علت اينكه خلافكاران دنياي مجازي ايتاليا را هدف قرار داده اند. ممكن است از هجوم فصلي مردم به وب سايت هاي توريستي اين كشور باشد يا اينكه آنها توانسته اند به فايروال يكي از بانك هاي ايتاليايي نفوذ كنند و مشكل اينجاست كه شناساي اين گونه موارد بسيار مشكل است.

حمله تروجان ها چيز تازه اي نيست اما طبق ادعاي متخصصين امنيت امروزه اين حمله ها در مقياس بسيار وسيع تري انجام مي گيرد.

محققان پس از رديابي اين حملات متوجه شده اند كه حملات به سمت سرورهايي كه در هنگ كنگ، سان فرانسيسكو و شيكاگو قرار گرفته اند در حال انتقال است. FBI و متخصصين پليس اروپا در حال ردگيري خرابكاران هستند تا منبع اصلي را شناسايي كنند.

علت اينكه خلافكاران فضاي مجازي اينقدر قوي عمل مي كنند اين است كه آنها از نرم افزارهايي استفاده مي كنند كه براي شناسايي انواع مختلف روش هاي نفوذ راه حل دارند. و هر نقطه ضعف امنيتي كه در سرورها و وب سايت ها وجود داشته باشد  آنها را در برابر اين خلافكاران به شدت آسيب پذير مي كند. در حاليكه سرورها و وب سايت ها سعي در حفاظت بيشتر دارند اما اكثر كاربران اينترنت معمولاً دانش كافي در اين زمينه ندارند و خيلي زود كامپيوترشان آلوده مي شود. و مشكل اين است كه هر چه روش هاي امنيتي تقويت مي شوند از آن طرف هم روش هاي نفوذ هم پيچيده مي شوند.

ترجمه: علي يزدي مقدم

مطالب مرتبط: