فهرستي از موتورهاي جستجو       معروفترين موتورهاي جستجو
 

جلوگيري از بروز مشكل در ويندوز 7 با رجيستري

در ويندوز 7 رفع مشكلات رجيستري بسيار مهم است. چون ويندوز 7 دائماً با رجيستري در ارتباط است. وجود خطا در رجيستري سبب مي شود محاسبات ديگر هم با مشكل مواجه شوند. بنابراين هر معضلي را در رجيستري بايد فوراً رفع كنيد تا باعث به هم ريختگي ويندوز شما نشود.

پشتيبان گيري از رجيستري با System Restore:

يكي از بهترين راه ها براي اينكه يك رجيستري پاك داشته باشيد اين است كه مرتب از آن پشتيبان گيري كنيد. شما اين كار را به سادگي با استفاده از System Restore انجام دهيد كه در اينجا به مراحل آن اشاره مي كنيم:

1- روي start كليك كنيد.

2- System Tools را باز كنيد.

3- روي System Restore كليك كنيد.

4- اگر قبلاً System Restore را استفاده نكرديده ايد فقط روي Next كليك كنيد ولي اگر قبلاً از آن استفاده كرده ايد. گزينه choose a different restore point را انتخاب كنيد.

5- در منويي كه ظاهر مي شود شرايط خود را انتخاب كنيد يا وارد كنيد.

6- روي Next كليك كنيد.

7- روي Finish كليك كنيد.

در آينده اگر احتياج به بازاريابي با استفاده از System Restore شديد بايد مشخص كنيد كدام پشيبان را مي خواهيد بازيابي كنيد. بعد از انتخاب آن متوجه مي شويد كه تنظيمات ويندوز 7 به همان زمان كه پشتيبان گيري كرده ايد برگشته و حتي سرعت ويندوز بيشتر شده است.

پشتيبان گيري Regedit

اگر با مشكلاتي در رجيستري مواجه شديد بوسيله System Restore به راحتي مي توانيد آن را تعمير كنيد ولي با استفاده از Regedit هم از رجيستري Back up بگيريد به اين منظور به روش زير عمل كنيد.

1- روي start كليك كنيد.

2- در Search box تايپ كنيد Regedit

3- در منوي فايل روي Export كليك كنيد.

4- اكنون بايد آدرس فايلي را كه پشتيبان رجيستري شما خواهد بود انتخاب كنيد.

5- روي save كليك كنيد.

همه اين كارها فايل پشتيبان شما را در محلي كه مشخص كرده ايد ذخيره مي كند. اين يكي از بهترين راههاي مطمئن براي حفاظت از رجيستري كامپيوتر است.

شما مي توانيد به روشهاي مختلف مانند ساختن فايل هاي reg . يا import فايل ها از Regedit از رجيستري ويندوز7 پشتيبان گيري كنيد ولي اين روشها كمي سخت تر است و ريزه كاري بيشتر دارد.

علي يزدي مقدم

مطالب مرتبط:

bullet

دفرگمنت پيشرفته در ويندوز 7

bullet

چهار ويژگي جديد ويندوز 7

bullet

مزاياي ويندوز 7

bullet

NTFS چیست؟

bullet

Back up رجيستري در ويندوز XP