فهرستي از موتورهاي جستجو       معروفترين موتورهاي جستجو

 

استارت ويندوز XP در حالت غير عادي

زمانيكه ويندوز شما مشكل پيدا مي كند و ديگر قادر به بالا آوردن ويندوز نيستيد بهترين گزينه اي كه در برابر شماست استفاده از Safe Mode است.

ابتدا كامپيوتر را restart كنيد آغاز بالا آمدن كامپيوتر كليد Ctrl را فشرده و نگه داريد تا منوي  Start up ظاهر شود كه در آن چندين گزينه براي استارت ويندوز وجود دارد اگر دو ويندوز داشته باشيد از شما خواسته مي شود يكي را انتخاب كنيد. در بعضي از كامپيوتر ها  مي توانيد از كليد F8 براي اين منظور استفاده كنيد.

بعد از ظاهر شدن منوي Start up شماره اي را كه در مقابل Safe Mode  قرار دارد وارد كنيد و كليد اينتر را بزنيد. اكنون وارد Safe Mode شده ايد و مي توانيد مشكل ويندوز را حل كنيد شايد بخواهيد از system restore استفاده كنيد يا از يك نرم افزار استفاده كنيد يا بخواهيد علت مشكل را پيدا كنيد اكنون كامپيوتر در اختيار شماست.

در Safe Mode امكان ارتباط با شبكه را نداريد. شما مي توانيد در هنگام انتخاب، گزينه زير را انتخاب كنيد

Safe Mode with Networking

اين گزينه به شما امكان ارتباط با شبكه را مي دهد. يا مي توانيد گزينه

Safe Mode with Command Prompt

را انتخاب كنيد اين حالت مانند Safe Mode است با اين تفاوت كه فضاي گرافيكي كه در Safe Mode وجود داشت اكنون در اختيار نداريد.

گزينه ديگري كه مي توانيد انتخاب كنيد عبارت است از:

Last Known Good Configuration

با انتخاب اين گزينه به طور خودكار با استفاده از اطلاعات registry كه در آخرين shut down ذخيره شده است كامپيوتر را استارت مي كند. اين گزينه در بسياري از موارد راه گشا است.

مواردي وجود دارد كه Safe Mode نمي تواند به شما كمك كند مانند زمانيكه فايلهاي راه انداز ويندوز خراب شوند در اين حالت recovery console مي تواند به شما كمك كند.