• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: 2017 / 01 / 23

آموزش موتور سواری آفرود – پرش از جوی ها و چاله ها

آموزش موتور سواری آفرود – پرش از جوی ها و چاله ها

خلاصه

می توانید عبور از گودال ها و موانع را با بلند کردن موتور سیکلت آفرود خود انجام دهید. حتی وقتی که هیچ شیبی برای بلند شدن وجود ندارد می توانید این کار را انجام دهید و فقط به کمی تمرین نیاز دارید.

به این ترتیب می توانید به خوبی از جوی ها و شکاف های زمین و حتی برخی موانع عبور کنید.

روال کار مانند تک چرخ زدن است ابتدا روی جا پایی های موتور سیکلت خود فشار وارد می کنید تا فنربندی شما فشرده شود

به محض اینکه فنربندی موتور سیکلت در حال فشردن شما به بالا عکس العمل نشان می دهد باید گاز داده کلاچ را رها کنید و دسته موتور را بالا بکشید. برای اینکه چرخ عقب هم از روی زمین بلند شود باید گاز را  بعد از بلند شدن از روی زمین به حالت قبل باز گردانید و فشار را از روی جاپایی موتور بردارید.

بعضی موتور سیکلت های آفرود سنگینتر از آن هستند که بتوانید به راحتی چرخ عقب آنها را از روی زمین بلند کنید

اما هنوز آنقدر موتور شما بلند می شود که به سمت دیگر شکاف یا جوی بروید. در اینجا می توانید امیدوار باشید که اینرسی شما را از روی شکاف عبور می دهد که تخمین سرعت اهمیت بالایی پیدا می کند.

همیشه آماده باشد در صورت لزوم از ترمز عقب استفاده کنید.

در موتور های سنگین تر می توانید از یک مانع یا سنگ کوچک استفاده کنید که به کمک آن جهش بزرگتری بزنید. برای این منظور تا زمانی که چرخ عقب به مانع برسد به گاز دادن ادامه می دهید و به محض بلند شدن چرخ عقب فشار را از روی جاپایی موتور برمی دارید.

سعی کنید موتور را در سرعت های پایین کنترل کنید و این کار را با حداقل سرعت ممکن انجام دهید. این یکی از مهارت های اولیه است که با آموختن آن می توانید مهارت های بعدی مانند عبور از صخره ها و موانع را در مراحل بعد بیاموزید.

تهیه و ترجمه: علی یزدی مقدم

 

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: - 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

  1. درودبر شما
    فيلم آموزش موتورسواري آفرود بسيار جالب بود.
    شادوموفق باشيد

  2. با عرض سلام از اینکه تجربه های خود را در اختیار ما میگذارید سپاسگذارم.

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید