• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 03 / 08

چاپ سه بعدی رگهای خونی در آزمایشگاه

 چاپ اجزای بدن با استفاده از چاپگرهای سه بعدی یکی از رویاهای پزشکان است و به نظر می رسد این رویا به زودی در مورد برخی از این اجزای حساس به حقیقت می پیوندد.

 محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیه گو تحت سرپرستی تیم مهندسی نانوی شوچن چن موفق به یافتن روشی برای چاپ سه بعدی شبکه های رگ های خونی بدن انسان شده اند که در صورت تکمیل آن می توان انقلابی در نحوه درمان برخی بیماری ها و ضایعات انسانی ایجاد کرد.

چاپ سه بعدی رگهای خونی در آزمایشگاه

چاپ سه بعدی این شبکه مصنوعی از رگ های خونی که برای انتقال خون، مواد تغذیه ای و مواد زائد بدن کاربرد دارد، در گذشته وقت گیر و گران قیمت بوده، اما روش جدید این فرایند را سریع تر و ارزان تر می کند و پیچیدگی شبکه جدید تا حد زیادی شبیه به پیچیدگی بدن انسان است.

چاپ سه بعدی رگهای خونی در آزمایشگاه

تیم محقق در مورد جزییات این روش توضیح چندانی نداده اند و تنها گفته اند در روش مذکور از انواع جدیدی از بافت های سلولی، مواد زیستی هیدروژل و یک روش جدید برای چاپ سه بعدی استفاده کرده اند.

دانشمندان امیدوارند با توسعه این روش بتوانند در نهایت مدل های سه بعدی کاملی از شبکه توزیع خون در بدن انسان تهیه کنند که برای مداوای بیماران و تشخیص سریع بیماری ها قابل استفاده باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید