نمودار نام و زمان در آمدن و افتادن دندانها

دندانها از لحاظ اندازه، شکل و محل قرار گیری شان در فکها متفاوتند. این تفاوت ها دندانها را قادر می سازد تا در عمل جویدن، صحبت کردن و خندیدن به شما کمک کنند. همچنین دندانها در زیبایی صورت نقش مهمی دارند.

در چند ماه بعد از تولد، معمولا 20 دندان شیری شروع به رویش می کنند که اولین دندان معمولا حدود 6 ماهگی نیش می زند. دندانهای شیری در زمانهای مختلف کودکی می افتند.

معمولا حدود 21 سالگی تمامی 32 دندان دایمی در دهان شکل می گیرند.

در این قسمت نام دندانهای شیری کودکان، زمان در آمدن و افتادن آنها در نمودار زیر مشخص شده است و در ادامه در نموداری دیگر به نام دندانهای دایمی و زمان در آمدن آنها اشاره می شود.

در برخی افراد زمان در آمدن و افتادن دندان ممکن است متفاوت باشد ولی آنچه در این مقاله ذکر شده است وضعیت نرمال اکثریت افراد است.

نمودار نام و زمان در آمدن و افتادن دندان های کودکان

نمودار نام و زمان در آمدن و افتادن دندان های کودکان

نمودار نام و زمان در آمدن دندان های دایمی

نمودار نام و زمان در آمدن دندانهای دایمی

از دندان، این نعمت بزرگ خداوند به خوبی مراقبت کنید. از جمله مراقبت از دندان شامل مسواک و نخ دندان صحیح و منظم دندانها، مراجعه منظم سالانه به دندانپزشک، نشکستن اجسام و خوراکی های سفت با دندان، نخوردن مواد گرم و سرد به طور همزمان و دیگر موارد می باشد.

مسواک را از همان رویش اولین دندان به کودک بدهید تا با شکل و به دست گیری مسواک آشنا شود و به مرور، صحیح مسواک زدن را به او آموزش دهید تا دندان و دهانی سالم داشته باشند.

ترجمه: سمیه مظفری

 

 

نمودار نام و زمان در آمدن و افتادن دندانها
به این مطلب رای دهید 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

*

codeتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

اجاره کلاس
گردنبند اسم
طراحی سایت
طراحی سایت شرکتی
دستگاه جوجه کشی ارزان
کولر گازی بانه
شیشه سکوریت
ردیاب خودروصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید