• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2017 / 05 / 21

موثرترین راهکارها برای پولدار شدن

 نسخه صوتی

در این مقاله می آموزید چگونه می توانید پول بیشتری از کسب و کار خود بدست آورید. روش هایی کارآمد که افراد ورشکسته به کمک آنها توانسته اند دوباره بلند شوند و با قدرت، کسب و کار خود را به موفقیت و اوج بازگردانند. این مقاله حاصل و چکیده تحقیقاتی است که در نهایت برای خوانندگان عزیز وبسایت یاد بگیر دات کام جمع آوری و ترجمه شده است.

موثرترین راهکارها برای پولدار شدن

درس اول: قانون فراوانی پول در کسب و کار را فراموش نکنید!

قبل از هر اقدامی باید قبول کنید که پول فراوانی وجود دارد که می توانید بدست آورید. نمی گویم فقط با تصور و خیال به همه چیز می رسید بلکه پول بدست آوردن، زمان و استراتژی می خواهد و قبل از هر چیزی باید اعتقاد داشته باشید که پول زیادی در جامعه وجود دارد که می تواند مال شما باشد با ذخیره کردن پول چیزی بدست نمی آورید. باید قبل از هر چیزی به خود بقبولانید و باور داشته باشید که این حجم زیاد پول می تواند مال شما باشد اگر روش استفاده از پول را بیاموزید.

درس دوم: تقویت رابطه ها

شما در صورتی پول بدست می آورید که کسانی به شما پول بدهند و قبل از هر چیز این افراد باید شما را بشناسند و به شما اعتماد کنند و این به شما بستگی دارد که چقدر روابط عمومی قوی داشته باشید. باید یک فروشنده خوب باشید و روز بعد فروشنده بهتری باشید. قبل از اینکه بخواهید مشتری را قانع کنید باید بتوانید خود را قانع کنید دلیلی قانع کننده بیابید که آن کالا را بخرید. برای این منظور بسیار مهم است که هم کالا یا خدمات مورد نظر را کاملا بشناسید و خود را به جای مشتری بگذارید تا او را درک کنید چرا باید چنین خریدی بکند!

شاید شما یک وکیل، نویسنده، شاعر، پیمانکار و … باشید اما بدون این مهارت شانس زیادی برای پولدار شدن ندارید باید بتواند مشتری یا کارفرمای خود را قانع کنید که بهترین هستید.

درس سوم: استراتژی بازاریابی

باید در بازار متفاوت و برجسته باشید. باید مشتریان و موکلین هنگام نیاز شما را به یاد بیاورند. در هر بازاری که باشید فراموش نکنید که رقبای زیادی خواهید داشت. باید بخش مخصوص به خود را از بازار بیابید و آنرا برای آن دسته از مشتریان و جذب این بخش از بازار برنامه ریزی کنید و طرح و نقشه ای آماده کنید. باید بدانید شما چه برتری خاصی نسبت به رقبا دارید یا خواهید داشت که مشتریان به این دلیل شما را انتخاب خواهند کرد! آن ویژگی خاص که در شما هست و در دیگران نیست، چیست؟

می توانید ببینید رقبای شما چه کمبود هایی دارند که شما می توانید آنها را رفع نمایید. این شکاف پر سود بازار برای شما خواهد بود. ارزش بیشتری ارائه دهید و درآمد بیشتری کسب کنید. این درس یکی از پایه های موثر بازاریابی است که هر کس آنرا به درستی اجرا کرده موفقیت های بزرگی بدست آورده است.

اجازه دهید داستان دو وکیلی را برای شما باز گو کنم که ورشکسته شده بودند چون همکار و شریک آنها تمام داراییشان را دزدیده بود. آنها در حالیکه یکی سکته قلبی کرده بود و دیگری از افسردگی شدید رنج می برد به کمک یک متخصص بازاریابی توانستند کسب و کار خود را دوباره رونق دهند و حتی از گذشته هم ثروتمندتر شدند.

این متخصص به آنها فهماند که باید برتری منحصر به فرد خود را شناسایی کنند و آنها بعد از بررسی های چند روزه دریافتند که تجربه بسیار موفقی در حفظ اموال ثروتمندان بعد از طلاق داشته اند. بیش از 75 درصد پرونده های آنها موفق بوده است و کافی بود به صورت ضمانتی و درصدی کار می کردند. کسی که پانصد هزار دلار از دست می داد حاضر بود به راحتی پنج درصد از آن را یعنی پنجاه هزار دلار از کل یک میلیون دلار ثروت خود را هزینه کند تا نیمی از کل پول خود یعنی پنجاه درصد را حفظ کند. آنها لیستی از افراد ثروتمند تهیه کردند و به آنها مشاوره رایگان دادند که می توانند ثروتشان را حفظ کنند. در اولین هفته چهار میلیونر موکل آنها شدند و در هفته بعد سه تای دیگر و همینطور مشتری های درمانده، آنها را چون فرشته نجاتی می یافتند و آنها با تلاش بسیار برای پیروزی در دادگاه پیش می رفتند و موفقیت ها یکی پس از دیگری به سراغشان می آمد. آنها دیگر بدهکار بانک و مریض و نا امید نبودند بلکه شاد و ثروتمند بودند. چون توانسته بودند از برتری منحصر به فرد خود در برابر رقبا بهترین استفاده را ببرند.

درس چهارم: از دیگران استفاده کنید تا پول بیشتری بدست آورید.

شما نمی توانید یک کسب و کار بزرگ را اداره کنید و از توان، استعداد، وقت و نیروی دیگران استفاده نکنید. این کاری است که کمپانی های بزرگ برای کسب درآمد بیشتر از آن استفاده می کنند. توجه داشته باشید که این به معنای سو استفاده از دیگران نیست. بلکه باید موقعیتی برد-برد فراهم کنید تا بتوانید پول بیشتری را ساده تر بدست آورید این درس به شما می آموزد چطور به ساده ترین روش پول بیشتری بدست آورید.

یک مثال خوب از کمپانی هایی که به این شکل عمل می کنند گوگل است. آنها هم از استعداد و توانایی های قویترین متخصصین در داخل سازمان خود سود می برند و هم با در اختیار قرار دادن یک پلتفرم شگفت انگیز و بسیار کاربردی و مفید از مشتریان خود هم سود هنگفتی کسب می کنند. شبکه های اجتماعی دیگر مثال بارز این نوع کسب درآمد هستند کاربران آنها در حقیقت کارمندان رایگان آنها هستند که با تهیه محتوا به آنها سود هنگفتی می رسانند.

اگر از این اهرم قدرتمند استفاده نکنید در حقیقت در حال فروش زمان خود به ازای پول هستید شما همانقدر که ورودی دارید خروجی خواهید داشت. به این ترتیب شاید با سخت کار کردن به موفقیت هایی دست یابید اما به تدریج خسته و فرسوده خواهید شد! شما که نمی خواهید سلامتی خود را در برابر پول از دست بدهید!

اما راه حل چیست؟ کافیست به اطراف خود نگاه کنید. ببینید چگونه می توانید از دیگران کمک بگیرید چگونه می توانید افراد توانمند را به خدمت بگیرید تا به توسعه کسب و کار خود سرعت بیشتری ببخشید و بتوانید خدماتی با کیفیت بهتر ارائه دهید. ببینید کجاها وقت زیادی از شما تلف می شود کارهای روزانه خود را بررسی کنید. بعضی از این کارها را یک دانشجوی پاره وقت هم می تواند به شایستگی انجام دهد. بعضی از کارها نیاز به مهارت و تخصصی دارند که در شما نیست یا افرادی هستند که این کارها را بهتر از شما انجام می دهند.

و نکته کلیدی این است که بدانید چگونه موقعیتی برد-برد برای هر کسی که می تواند به کسب و کار شما خدمت کند ایجاد کنید.

می توانید به هر طریقی برای رسانه ها به عنوان کارشناس کار کنید و به این ترتیب حداقل هزاران مشتری جدید خواهید داشت. می توانید مقاله بنویسید و مشاوره رایگان ارائه دهید. می توانید وب سایتی داشته باشید که در آن به راهنمایی و کمک در زمینه تخصص خود بپردازید. می توانید اپلیکیشن ها یا نرم افزار های مفیدی ارائه دهید که در نهایت شما را به مشتریان هدف معرفی خواهد کرد. می توانید از این نیروی کار جوان و تشنه کاری که در بازار هست استفاده کنید و کسب و کاری پر سود داشته باشید. برای همه این کارها نیاز هست که از توانایی های دیگران استفاده کنید.

درس پنجم: تنوع روش های درآمدی

برای اینکه واقعا ثروتمند شوید باید به اندازه کافی خود را لایق ثروت بیشتر بدانید. برای هر کسی که در کسب و کار خود موفق می شود و با مشتریان زیادی در ارتباط است با پیشنهادها و روش های جدید درآمدزایی مواجه می شود. نباید بدون فکر و تحقیق به این منابع درآمدی جدید پاسخ منفی ندهید! بلکه سعی کنید این فرصت ها را دریابید چون همیشه یک کسب و کار و یک روش، رونق ندارد.

می توانید فقط با تشویق مشتریان خود به خرید از یک کمپانی دیگر درآمد جدیدی داشته باشید می توانید از شبکه ای از مشتریانی که در اختیار دارید برای فروش محصولات جدید استفاده کنید می توانید خدمات جدیدی ارائه دهید فقط کافیست رابطه با مشتری را تقویت کنید و زمان بیشتری با مشتریان صرف کنید. فراموش نکنید دریایی از پول و ثروت در اطراف شماست می تواند مال شما باشد اگر بتوانید آنرا ببینید.

درس پنج + یک: از دنیای آنلاین غافل نشوید!

این روشی است که خودم سالها تجربه استفاده از آنرا دارم و می دانم که اینترنت چه گوهر ارزشمندی برای هر کسب و کاری است. امروزه کافی است هر چه نیاز دارید را در اینترنت جستجو کنید به راحتی فروشنده های زیادی خواهید یافت. می توانید کاتالوگ محصولات مورد نظر خود را به راحتی از اینترنت بگیرید آدرس نزدیکترین نمایندگی خدمات پس از فروش یخچال خود را پیدا کنید و با او تماس بگیرید و موارد بسیاری از این دست که فرصتی فوق العاده است. می توانید به آسانی و ساده ترین روش ممکن بین خود و مشتریان ارنباط برقرار کنید، بازار یابی کنید، تبلیغ کنید، برتری های منحصر به فرد خود را معرفی کنید و….

اکنون دوره نوآوری است و مهم نیست که شما که هستید و کجا هستید مهم این است که چقدر قدرت و توانایی ابتکار و نوآوری دارید. می توانید کمپانی های بزرگ را از کیلومتر ها دورتر به چالش بکشید. می توانید پول بیشتری بدست آورید بسیار بیشتر از آن که حتی فکرش را بکنید. روی این پنج درس کار کنید و دست از تلاش برندارید. دنیای اطراف ما دنیای فراوانی و نعمت است. می توانید ثروتمند باشید اما این کار یک شبه انجام نمی شود. می توانید به ساده ترین شکل، کسب ثروت کنید اما باید به خود زمان کافی بدهید، تلاش کنید و صبر داشته باشید.

شاد و ثروتمند باشید

علی یزدی مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنیدتبلیغات اینترنتی

رپورتاژ آگهیبستن تبلیغات

طراحی سایت
تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید