• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2017 / 07 / 08

جلب اعتماد کاربران برای وب سایت ها لازم یا حیاتی!

امروزه تعداد وب سایت ها آنقدر زیاد شده است و آنقدر مطالب و منابع مشابه در آنها یافت می شود که جلب اعتماد کاربران حتی برای وب سایت های معتبر هم مشکل شده است. در مدیریت هر وب سایتی و هم چنین در طراحی آن جلب اعتماد کاربر و حفظ آن باید سر لوحه کاری باشد و اگر فکر می کنید در این بازار پر از رقابت می توانید بدون جلب اعتماد و اطمینان کاربران موفق باشید باید بگویم که بدون شک شکست خواهید خورد.

میزان بازدیدکننده

امروزه در بسیاری از وب سایت های ایرانی مشاهده می کنید که سود کوتاه مدت فدای اعتبار آن وب سایت می شود. از تبلیغات خلافشان گرفته تا تبلیغات مزاحم و بهتر بگویم بیزار کننده پاپ آپ که بازدید کننده را فراری می دهد گرفته تا مطالب صد بار کپی شده وب سایت های دیگر که حاکی از بی محتوا بودن آن وب سایت دارد و استفاده از کلمات کلیدی غیر مرتبط یا تیتر غیر مرتبط که کاربر را سرکار می گذارند و بسیاری کارهایی از این قبیل می توان نام برد که اعتماد و اطمینان کاربر را ضایع می کنند.

اگر هدف شما راه اندازی یک وب سایت خوب، پربازدید و معتبر است باید مانند وب سایت های منصفانه رفتار کنید و احترام کاربران خود را نسبت به خود برانگیزانید. شاید این راه کمی سخت تر و پر هزینه تر به نظر برسد اما در بلند مدت، برد با شماست و گواه این مدعا تجربه چندین ساله ما در یاد بگیر دات کام و دنیای اینترنت است که وب سایت های زیادی را از این دست زیر نظر داشته ایم که مدتی کار کرده اند و خیلی زود از گردونه رقابت حذف شده اند. چرا که در نهایت این کاربر است که تعیین می کند چه کسی به آنها خدمات بدهد. همچنین آمار کلیک شما از گوگل بالا خواهد رفت و در نتیجه در بلند مدت گوگل هم رتبه بهتری به شما خواهد داد و ترافیک بیشتری کسب می کنید.

فراموش نکنید ساختن اعتبار سالها زمان می برد و هزینه زیادی دارد اما به راحتی از دست می رود. در این راستا یک سری کارها را باید انجام دهید و باید از انجام دادن یک سری کارها خودداری کنید که به آنها اشاره ای می کنیم، که با رعایت آنها می توانید بخش بزرگی از راه سخت جلب اطمینان کاربران را طی کنید.

به کاربران خود فایده برسانید

کاربران همیشه به وب سایتی که برای آنها مفید واقع می شود، احترام قائل هستند و بیشتر به چنین وب سایت های اعتماد می کنند، تا وب سایتی که فقط سعی دارد به هر طریقی از کاربر خود بهره کشی کند و او را وادار به خرید محصولی نماید یا او را به وب سایت دیگری هدایت کند. راه موفقیت در هر کاری و نه فقط مدیریت یک وب سایت اینترنتی این است به مشتری خود سود متناسبی برسانید و او را راضی کنید و حتی بهتر از رقبا مشتری خود را راضی نمایید و برای کسب اعتبار بالا باید به کاربر همان چیزی را که می خواهد بدهید. حتما بسیار دیده اید که برخی وب سایت ها سعی می کنند مشتری خود را گول بزنند و مطالب غیر مرتبط در وب سایت خود قرار می دهند. این بدترین کاری است که می توانید انجام دهید. یا برخی محتوای تکراری مشابه وب سایت های دیگر قرار می دهند و اهمیتی نمی دهند که به درد کاربر می خورد یا خیر برخی هم محتوای ناقص در وب سایت خود قرار می دهند و وقت کاربر را تلف می کنند. بدون شک چنین وب سایتی نمی تواند اعتبار بالایی کسب کند و اعتماد کاربران خود را جلب کند. پس برای جلب اعتماد کاربران جذب بازدیدکنندگان بیشتر سعی کنید هر صفحه از وب سایت شما سودی برای کاربر داشته باشد و گره از مشکل آنها باز کند.

مانع از اسپمینگ خواسته یا ناخواسته شوید

اسپمینگ یا مزاحمت ایمیلی متاسفانه در کشور ما به وفور انجام می شود حتی برخی فکر می کنند بدین وسیله می توانند تبلیغات انجام دهند و خود را معرفی کنند! ولی در حقیقت به این روش در حال از بین بردن اعتباری هستند که سالها با زحمت و هزینه بالا ساخته اند. برخی با هدف تبلیغات و آگاهانه این کار را انجام می دهند که اگر به روش صحیح انجام شود کار درستی است اگر می خواهید تبلیغات ایمیلی هدفمند و تاثیر گذار انجام دهید این مقاله را درباره تبلیغات ایمیلی مطالعه نمایید.

اما برخی هم بدون اینکه بدانند در حال اسپمینگ هستند! متاسفانه استفاده از قالب های رایگان وردپرس آلوده در ایران بسیار معمول شده است. اگر از ورد پرس استفاده می کنید و می خواهید از یک قالب رایگان استفاده کنید بهتر است این قالب ها را از سایت رسمی ورد پرس دانلود کنید. قالب های رایگان اگر مشکل امنیتی نداشته باشند و استانداردهای وردپرس را رعایت کرده باشند از سایت اصلی قابل دانلود هستند و قالب های به ظاهر زیبا ولی پر از باگ و حفره های امنیتی در حال اسپمینگ برای طراح اصلی هستند و جالب است که برخی فقط با ترجمه آنها خود را طراح قالب معرفی می کنند در حالیکه در حال کار برای طراحی اصلی هستند و بسیاری از وب سایت های اصلی را به این ترتیب آلوده می کنند.

اسپمینگ

از ایمیل کاربران با حساسیت بالا محافظت کنید!

وب سایتی می تواند اطمینان کاربران را جلب کند که امانت دار خوبی باشد برخی وب سایت های ایرانی برای ارائه خدمات، کاربران خود را مجبور می کنند تا ایمیلی در اختیارشان قرار دهند یا در وب سایتشان عضو شوند چنین وب سایت هایی معمولاً قابل اعتماد نیستند و هیچ کس از انجام کاری که با زور به آن کار مجبور شده باشد رضایت ندارد و احساس خوبی هم نسبت به آن نخواهد داشت و معمولا چنین وب سایت هایی از ایمیل کاربران خود سوء استفاده می کنند و البته برخی هم گمان می کنند با عضویت اجباری می توانند کاربران بیشتری جذب کنند ولی حقیقت غیر از این است به خصوص وقتی که برای کاربران خود تعداد زیادی ایمیل های یاد آوری و پیشنهاد های مختلف تو خالی ارسال می کنند. اگر می خواهید برای کاربران خود امکان عضویت اضافه کنید در این صورت باید به آنها اطمینان دهید که از ایمیل آنها محافظت خواهید کرد و ایمیل آنها را در اختیار دیگران قرار نخواهید داد و باید در عمل هم این گونه عمل کنید تا بتوانید اطمینان آنها را جلب کنید.

از بهترین فناوری موجود استفاده کنید

نه تنها کاربر باید به خود شما اعتماد کند بلکه باید به شرایط امنیتی وب سایت شما هم اطمینان کند. توجه داشته باشید که بیشتر کاربران شما متخصص آی تی نیستند و زمانی که وب سایت شما با مشکلات فنی روبرو می شود در توانایی های شما شک خواهند کرد به عنوان مثال وقتی که صفحات شما به کندی یا با نقص باز می شوند و در اصول اولیه طراحی وب سایت گیر دارید نمی توانید از کاربر خود انتظار داشته باشید برای امنیت وب سایت که به مراتب کار پیچیده تری است به شما اعتماد کند. راه حل درست این است که از همه فناوری های موجود امنیتی مانند ssl استفاده کنید و همچنین تا آنجا که می توانید باید از هاست معتبری استفاده کنید هر بار که وب سایت شما از کار می افتد یک سری از بازدیدکنندگان خود را از دست می دهید. 50 درصد از کاربران وفادار شما به دنبال وب سایت دیگری خواهند گشت که مشکلات شما را نداشته باشند و عده ای هم دیگر به سراغ وب سایت شما نخواهند آمد و البته درصدی از کاربران احتمالا باز هم به شما وفادار خواهند بود که درصد بالایی نخواهد بود.

به خاطر داشته باشید وب سایتی که به صورت حرفه ای اداره می شود، سرعت دانلود بالایی دارد، قابلیت رمزگزاری اطلاعات و… را داشته باشد، نزد کاربران قابل اطمینان تر است.

ارتباط سازنده برای جلب اعتماد کاربران و مشتریان

وب سایت دروازه ارتباطی شما با کاربران است با در نظر گرفتن موارد زیر در طراحی می توانید میزان اطمینان آنها را به وب سایت خودتان بالا ببرید.

  • کیفیت طراحی وب سایت: حرفه ای بودن در سادگی است. جابجایی در صفحات و پیدا کردن مسیر باید ساده و راحت باشد. فونت ها باید خوانا باشند تا با ارائه خدمات خوب نشان دهید برای کاربران خود احترام و ارزش قائلید. اشتباهات تایپی یا مشکلات در صفحه پیمایی به معنای این است که به کاربر خود ارزش و اهمیتی نمی دهید.
  • رفتار صادقانه: شاید بخواهید از مشتری خود هزینه های بیشتری دریافت کنید و گمان کنید به این ترتیب سود بیشتری کسب کرده اید ولی در حقیقت به رقبای خود این فرصت را داده اید تا با رفتار صادقانه مشتری شما را بربایند. هیچ چیز مانند صداقت و شفافیت به جلب اعتماد کاربران و مشتریان کمک نمی کند.
  • بازبینی و اصلاح: اگر وب سایت شما محصولاتی را ارائه می کند باید عکس های واضح و با کیفیت مناسب از آن در اختیار کاربران قرار گیرد توضیحات کاملی از محصول خود در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید. باید مطالب و محتوای وب سایت خود را به روز رسانی کنید خبری که در صفحه اول وب سایت شماست اگر مربوط به چند ماه قبل باشد پیام واضحی به کاربر می دهد که شما قابل اعتماد نیستید.
  • به دیگر قسمت های وب متصل باشید: به وب سایت های مفید لینک دهید و کاری کنید که دیگر وب سایت ها به خصوص وب سایت های معتبر به شما پیوند بدهند. فکر نکنید اگر به وب سایت خوبی لینک دادید از قابلیت های وب سایت شما کاسته می شود. اما وب سایت هایی که خود را از دنیای وب جدا کرده اند گویی چیزی را مخفی کرده اند.

علی یزدی مقدم

 

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمتبستن تبلیغات

طراحی سایت
تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید