• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: 2014 / 07 / 08

چگونه در برابر رقبا فوق العاده ظاهر شوید

و

مشتریان آنها را مال خود کنید!

بیشتر ایمیل هایی که من دریافت می کنم پرسش هایی درباره مشکلات آنها با رقبایشان است و این که چه باید بکنند. در این مقاله می خواهم درباره چنین مشکلاتی صحبت کنم.

برای اینکه در کسب و کار خود موفق باشید باید از رقبای خود بهتر باشید. برای این منظور باید خدمات بهتری ارائه دهید، پاسخگویی شما بهتر باشد و در تبلیغات و بازاریابی قوی تر ظاهر شوید. و یکی از بحرانی ترین نقاط برای برنده شدن در این رقابت نیاز مشتریان است باید بیش از رقبا روی نیاز مشتریان خود کار کنید و برای آن ارزش قایل شوید.

در برابر رقبا چگونه پیروز شویم

به یاد لطیفه ای افتادم که چندی پیش در سمیناری شنیدم. چیزی مثل این بود:

« روی دو مرد به جنگلی پر درخت رفتند آنقدر جنگل تاریک و خسته کننده بود که به سمت خودروی خود بازگشتند ولی در همین هنگام خرس بزرگی را دیدند که به سمت آنها می دوید دو مرد شروع به دویدن کردند ولی یکی از آنها افتاد و در همین حال مشغول باز کردن کوله پشتی خود شد دوستش که از این حرکت او شگفت زده شده بود فریاد زد: چکار داری می کنی خرس داره میاد طرفت؟!!

دوستش در پاسخ گفت: می خوام کفش های کتانی رو بپوشم!

– تو فکر می کنی می تونی از اون خرس سریعتر بدوی؟

– البته که نه اما کافیه از تو سریعتر بدوم!

درس این داستان برای یک فعال دنیای کسب و کار این است که برای سرپا بودن کافیست از رقبای خود برتر باشید. برای مشتریان خود بیش از آنچه رقبا انجام می دهند انجام دهید و به این ترتیب نه تنها در کسب و کار خود موفق خواهید بود بلکه مشتریان آنها را هم مال خود خواهید کرد.

باید برای خود خط مشی تعیین کنید که مشتریان رقبا به سمت شما بیایند نه اینکه مشتریان شما به سمت رقبا بروند.

در مقالات قبلی همانطور که بار ها تکرار کرده ام باید یک دلیل منحصر به فرد برای مشتریان خود ایجاد کنید که فقط شما را انتخاب کنند بسیار مهم است که حداقل یک ویژگی منحصر به فرد در کسب و کار شما باشد که مورد توجه مشتریان قرار داشته باشد و این ویژگی باید منجر به فروش شود. و خلق چنین ویژگی یا ویژگی هایی باید هدف اصلی کسب و کار شما باشد. باید دلیلی برای مشتریان خود فراهم کنید تا به جای خرید از رقبا از شما خرید کنند.

باید کسب و کار خود را با استفاده از فنون بازاریابی در وضعیت برتری قرار دهید و ویژگی های منحصر به فرد کسب و کار شما همان چیزی است که کسب و کار شما را در این موقعیت قرار می دهد در موقعیتی متفاوت نسبت به همه!

همه فعالیت های بازار یابی که برای کسب و کار انجام می دهید و موفقیت نهایی آن در این است که روی ویژگی های منحصر به فرد خود کار کنید. و این ویژگی ها می تواند هر چیزی مانند: قیمت، خدمات پس از فروش، کیفیت یا هزار ویژگی منحصر به فرد دیگر باشد. اما باز هم تاکید می کنم باید منحصر به فرد باشد.

در اولین کتابم مثالی را ذکر کرده بودم از یک فروشگاه مبلمان: من و همسرم برای خرید مبلمان به فروشگاهی رفته بودیم و من یک دست مبل خریدم و برای فرستادن آن با فروشنده صحبت کردم آنها گفتند که فردا می توانند مبل ها را برایم بفرستند و من پرسیدم چه ساعتی مبل ها را برایم می فرستند ولی فروشنده پاسخ داد که ساعت مشخصی نمی تواند تعیین کند و بین ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر مبل ها را برایم می فرستند و من باید تمام روز در خانه منتظر آنها می ماندم!

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:

صفحه بعد >> 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید