آیا افرادی که گریه می کنند از نظر روحی قوی تر اند؟

اشک ها همیشه در نظر ما به عنوان نشانه ای از ضعف و مایه ترحم بوده اند. اما در اغلب افراد گریه یک حالت طبیعی چهره است. همانطور که خندیدن افراد در هنگام شادی طبیعی است گریه کردن آنها هم در شرایط سخت احساسی طبیعی است.

گریه

نباید از گریه کردن خود شرمگین باشید و طغیان اشک ها به هیچ وجه نشانه ضعف و شخصیت ناپایدار شما نیست. در حقیقت افرادی که بیشتر گریه می کنند معمولاً از نظر روحی افراد قوی تری هستند. آیا این سخن درست است؟ خوب نتیجه گیری را به خود شما واگذار می کنیم البته بعد از خواندن این مقاله!

آنها از نشان دادن احساسات خود نمی ترسند

اگر اتفاق خوبی برای شما رخ دهد، چگونه آنرا بروز می دهید؟ آیا با خنده به هوا می پرید؟ همینطور اگر با شکست بزرگی مواجه شوید طبیعی است که همه این فشار روحی را روی اشک هایتان خالی کنید. افرادی که گریه می کنند می دانند که گریه کردن و غمگین بودن فقط بروز دادن احساسات است همانطور که خندیدن و خوشحالی هست. آنها هیچگاه از نشان دادن احساسات واقعی خود نمی ترسند.

گریه

آنها می دانند که قبل از هر چیزی انسان هستند و تلاش نمی کنند احساسات طبیعی انسانی خود را بخاطر ناخوشایندی دیگران یا عرف نبودن جامعه سرکوب کنند.

آنها می دانند که اشک ها پالایش روح هستند

هر چند به غلط این عقیده رواج پیدا کرده است که اشک ریختن نشانه ضعف افراد است اما اشک ریختن یک فایده بزرگ هم دارد و آن خاصیت آرامش دهنده آن است. بله افرادی که جلوی گریه خود را نمی گیرند از دیگران قوی تر هستند چون به این ترتیب راحتتر می توانند استرس ها را از خود دور نمایند. همانطور که می دانید بعد از گریه احساس سبکی به انسان دست می دهد.

هر چه بیشتر جلوی احساس غم و اندوه خود را بگیرید، بار بیشتری بر دوش شما خواهند شد. گریه کردن ذهن را از احساسات منفی پاک می کند.

تحقیقات ثابت کرده گریه کردن باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

به نظر تناقض و تضاد دارد اینکه چطور گریه کردن سبب می شود احساس خوبی داشته باشید؟ مطالعات زیادی در این زمینه انجام شده است که نشان می دهد که در آن افراد مورد آزمایش پس از گریه اعتراف کرده اند که از نظر روحی احساس بهتری دارند. چطور چنین چیزی ممکن است؟ در توضیح این پدیده باید بگویم که گریه کردن در حقیقت مغز را تحریک می کند تا هورمون اندورفین (به انگلیسی endorphin) در بدن آزاد شود. این هورمون سبب می شود شخص احساس آرامش، شادی و رهایی داشته باشد.

همچنین گریه کردن سطح منگنز را در بدن کاهش می دهد که اگر به مدت طولانی بدون کنترل باقی بماند می تواند منجر به عصبی شدن شخص شود. گریه کردن به این معنا نیست که همه چیز تمام شده است یا مشکل شما حل می شود. اما افرادی که گریه می کنند می دانند که آرامشی که بدست می آورند به آنها کمک می کند بهتر تصمیم بگیرند و عمل کنند.

آنها دیگران را هم ترغیب می کنند تا با احساسات خود نبرد نکنند

کسانی که از گریه کردن نمی ترسند در حقیقت اطرافیان خود را ترغیب می کنند تا مانند خودشان احساسات واقعی خود را بروز دهند. در کنار این افراد، بیشتر احساس راحتی می کنید چون با شخصیتی واقعی طرف هستید نه ساختگی و ریاکار.

اشک

جالب است بدانید که اشک های شما نه تنها احساسات منفی را از شما دور خواهند کرد، بلکه کمک می کنند سموم را دفع کنید همچنین 90 تا 95 درصد باکتری هایی را که در چشمان شما وجود دارند از بین می برند و افرادی که گریه می کنند دید بهتری دارند. بنابراین کسانی که گریه می کنند نه تنها از نظر روحی قوی تر هستند بلکه بدن سالم تری هم دارند.

ترجمه: علی یزدی مقدم

آیا افرادی که گریه می کنند از نظر روحی قوی تر اند؟
به این مطلب رای دهید 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

*

codeتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

آموزش زبان آلمانی
آموزش زبان فرانسوی
اجاره کلاس
گردنبند اسم
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت
طراحی سایت فروشگاهی
مبل تالاری
دستگاه جوجه کشی ارزان
کولر گازی بانه
شیشه سکوریتصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید