• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ / ۰۵ / ۱۱

فناوری وی تو وی یا v2v در خودروهای هوشمند چیست؟

این فناوری که از سال 2017 به صورت کاربردی مورد استفاده قرار گرفته است در حقیقت یک سیستم ایمنی بسیار پیشرفته است که به خودرو های هوشمند اجازه می دهد با یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازند. V2V  مخفف Vehicle-to-vehicle است در حقیقت به کمک این فناوری خودرو ها با یکدیگر صحبت می کنند و از وضعیت یکدیگر مطلع می شوند این اطلاعات به اطلاعاتی که از اطراف به خودرو می رسد مانند اطلاعات مربوط به چراغ راهنمایی یا خط کشی سطح جاده اضافه می شود تا بهترین شرایط ایمنی را برای سرنشینان خودرو یا عابران پیاده به همراه داشته باشند.

سیستم ارتباط بین خودرو ها و ایمنی بیشتر

این فناوری به دلیل اینکه هر روز خودرو ها خودکار تر می شوند و سیستم های خودران وارد دنیای واقعی ما شده اند روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

در کنار آن فناوری V2I که مخفف vehicle-to-infrastructure است وجود دارد به کمک V2I خودرو اطلاعاتی را از محیط اطراف خود می گیرد بدین ترتیب این دو فناوری به خودرو ها اجازه می دهند اطلاعات حیاتی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از تصادف های ناخواسته جلوگیری کنند. به عنوان مثال خودروی جلویی حضور حیوانی را در کنار جاده احساس می کند هر چند با توجه به محاسبات امکان ندارد با آن حیوان برخورد کند و قبل از نزدیک شدنش از جاده عبور می کند اما می تواند خطر را به خودرویی که در فاصله دورتری قرار دارد گزارش دهد. تا در فرصت لازم را برای کاهش سرعت داشته باشد.

مرسدس 2017 وی تو وی اساس کار

یکی از خودرو هایی که در آن این وی تو وی به کار رفته است مرسدس بنز کلاس E 2017 است. به کمک این فناوری خودروی شما اطلاعاتی مانند ترافیک جاده در جلوی مسیر، وضعیت آی و هوا و سطح جاده و اطلاعات بحرانی که در اختیار دیگر مرسدس بنز های مسیر است را دریافت می کند تا شما را از خطرات و مشکلات بعدی در امان نگه دارد.

ترجمه و تحقیق علی یزدی مقدم 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنیدتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
چاقی صورت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
ردیاب خودروصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید